KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




…. da je početna cijena za KSST, 7.000 kuna po dionici i to je konkretna činjenica o ovoj dionici, a to hoće li netko ponuditi za KSST 7.000 ili 8.000 kn nitko od nas neće saznati do kraja natječaja! Manje ne može ponuditi, jer ponuda neće biti pravovaljana…..

Ma štima da će cijena u natječaju biti 7000 kn, tj. da će država pokušati u prvom krugu prodati KSST po toj cijeni, samo što nitko ne garantira da će se bilo tko javiti po TOJ cijeni, pogotovo poznavajući tajkune koji se pominju i koji sve što kupuju od države – kupuju za siću.
Može biti da su Rajić i Todorić (za njega je vrlo upitno, ako ide na Mercator) načelno zainteresirani, ali to nipošto ne znači da će se itko javiti ako procijene da je 7000 kn po dionici u ovoj krizi i s obzirom na druge prilike na tržištu – previše!

Ima li netko tko prati takve natječaje? Zanima me koliko bi bila cijena u drugom (ili trećem) krugu ako se sad nitko ne javi u prvome?
[/quote]

Novi natječaj za Bon repos
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=89989&tx_ttnews%5BbackPid%5D=227&cHash=61913bba9b

‘Bon Repos’ preskup
http://www.poslovni.hr/vijesti/bon-repos-preskup-146647.aspx

btw: KSST 99% neće biti prodan po 7.000 Kn. Ili će biti prodan po cijeni debelo iznad ili debelo ispod.
No, osobno mislim da u najgoroj varijanti ispod 5000 Kn neće.
Vlada će konstantno drukat na rast i pokušat cijenu na ZSE dovest na okvirno 7.000 Kn kako bi imali tzv argumente da KSST vrijede traženo (kao svi ovdje "in"), a potencijalni kupac će konstantno indirektno/direktno medisjki drukati za dolje (kao svi ovdje "out") druge matematike i logike nema:-))
1. samo jedan kupac – jako loše
2. samo dva kupca – prilično solidno (no i oni se mogu jako lako dogovorit, pa srušit prvi natječaj)
3. min. 3 kupca – jako dobra situacija i prodaja preko 7.000 više nego logična
[/quote]

Poslušajte

http://www.vlada.hr/hr/na…diozapis_109_sjednice_vrh

od 60:20 min počinje govor o Kaštelanskima staklenicima

a u 61:03 min g Čobanković kaže da su se već javili zainteresirani

[cool]





…. da je početna cijena za KSST, 7.000 kuna po dionici i to je konkretna činjenica o ovoj dionici, a to hoće li netko ponuditi za KSST 7.000 ili 8.000 kn nitko od nas neće saznati do kraja natječaja! Manje ne može ponuditi, jer ponuda neće biti pravovaljana…..

Ma štima da će cijena u natječaju biti 7000 kn, tj. da će država pokušati u prvom krugu prodati KSST po toj cijeni, samo što nitko ne garantira da će se bilo tko javiti po TOJ cijeni, pogotovo poznavajući tajkune koji se pominju i koji sve što kupuju od države – kupuju za siću.
Može biti da su Rajić i Todorić (za njega je vrlo upitno, ako ide na Mercator) načelno zainteresirani, ali to nipošto ne znači da će se itko javiti ako procijene da je 7000 kn po dionici u ovoj krizi i s obzirom na druge prilike na tržištu – previše!

Ima li netko tko prati takve natječaje? Zanima me koliko bi bila cijena u drugom (ili trećem) krugu ako se sad nitko ne javi u prvome?
[/quote]

Novi natječaj za Bon repos
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=89989&tx_ttnews%5BbackPid%5D=227&cHash=61913bba9b

‘Bon Repos’ preskup
http://www.poslovni.hr/vijesti/bon-repos-preskup-146647.aspx

btw: KSST 99% neće biti prodan po 7.000 Kn. Ili će biti prodan po cijeni debelo iznad ili debelo ispod.
No, osobno mislim da u najgoroj varijanti ispod 5000 Kn neće.
Vlada će konstantno drukat na rast i pokušat cijenu na ZSE dovest na okvirno 7.000 Kn kako bi imali tzv argumente da KSST vrijede traženo (kao svi ovdje "in"), a potencijalni kupac će konstantno indirektno/direktno medisjki drukati za dolje (kao svi ovdje "out") druge matematike i logike nema:-))
1. samo jedan kupac – jako loše
2. samo dva kupca – prilično solidno (no i oni se mogu jako lako dogovorit, pa srušit prvi natječaj)
3. min. 3 kupca – jako dobra situacija i prodaja preko 7.000 više nego logična
[/quote]

Poslušajte

http://www.vlada.hr/hr/na…diozapis_109_sjednice_vrh

od 60:20 min počinje govor o Kaštelanskima staklenicima

a u 61:03 min g Čobanković kaže da su se već javili zainteresirani

[cool]
[/quote]
Pa o tome sam i prethodno pisao:-)))

na koliko je danas negativna blokada?

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

@matrix90

1. ajde budi ljubazan i prestani sam sebe citirati! SMIJESAN SI!

2. NIJE ISTINA "DA SU SE VEĆ JAVILI ZAINTERESIRANI"! ne govoris istinu!

3. istina je da je bilo zainteresirani PRIJE nego sto je natječaj objavljen!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Velike su mogućnosti i perspektive tog zemljišta,moguće je tu utrpati i hotelsko rekreacijske sadržaje ,proizvodne,trgovačke i poslovne zone i zadržati poljoprivrednu proizvodnju u staklenicima.puno je tu mogućnosti i sve to može stati na to zemljište.Npr.100 tis m2 za hoteljerstvo i rekreaciju,100tis m2 za proizvodno poslovnu zonu,250-300tis za trgovačko-poslovni centar i 250 tis za staklenike i poljoprivrednu proizvodnju.Sve to može stati na tih 80 ha i sve to na vratima splita(5min),blizini mora, aerodroma i autoceste.Mogućnosti su stvarno velike i to je jedinstveno zemljište na jadranu jer je stvarno nemoguće naći tako velika zemljišta u neposrednoj blizini gradova,trogir 10min,split 5min uza sve ostale komparativne prednosti.

Zaista se ne trebate truditi sa miniranjem, ovo vam je putokaz za cijenu, ništa više!

"Podravka nema u planu velike investicije tijekom 2011., ali ne treba je isključiti s obzirom na veliki utjecaj politike u toj prehrambenoj kompaniji, kako prvi javlja Vjesnik, koji bi mogao biti presudan u slučaju Kaštelanskih staklenika!"

Ne mislim da će Podravka doći do ovog paketa, ali eto, nije ni to isključeno!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Zaista se ne trebate truditi sa miniranjem, ovo vam je putokaz za cijenu, ništa više!

"Podravka nema u planu velike investicije tijekom 2011., ali ne treba je isključiti s obzirom na veliki utjecaj politike u toj prehrambenoj kompaniji, kako prvi javlja Vjesnik, koji bi mogao biti presudan u slučaju Kaštelanskih staklenika!"

Ne mislim da će Podravka doći do ovog paketa, ali eto, nije ni to isključeno!

u istom članku piše da se Todorić vjerojatno neće javiti za KSST jer ide na kupnju Mercatora, ali zanimljivo da si taj dio izostavio? [bye]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Podravka je uzela 100 milijuna eura kredita da sanira situaciju,,,odakle joj 600 miljona za KSST?
Naravno to ona nema pa onda ne može ni zadovoljiti vaše megalomanske zahtjeve!

Nego može li tvrtka Agrofructus uzeti 213.000 kvadrata u kompenzaciji za svoja potraživanja u vidu kredita a obzirom da se to vrijedno zemljište izdvaja u ZASEBNU TVRTKU!!
Što kažu znalci s ove teme?
Ili da zovemo Nuića i Benzona

No Face, No Name, No Number


Zaista se ne trebate truditi sa miniranjem, ovo vam je putokaz za cijenu, ništa više!

"Podravka nema u planu velike investicije tijekom 2011., ali ne treba je isključiti s obzirom na veliki utjecaj politike u toj prehrambenoj kompaniji, kako prvi javlja Vjesnik, koji bi mogao biti presudan u slučaju Kaštelanskih staklenika!"

Ne mislim da će Podravka doći do ovog paketa, ali eto, nije ni to isključeno!


Upravo tako: Vlada Podravku drži kao Jokera – za kranju nuždu, ako Luka bude sam…
Mali mogući problem – ako Luka bude imao inside info iz HFP ili sl. dal Podravka služi samo kao Joker… tj. Podravka može tzv. radi pritiska na Luku predat ponudu zadnji dan te istu nakon Lukine ponude povući… te to isto tzv. navesti u samoj ponudu npr. ponudit 1 KN više od početne cijene reda radi te u istoj ponudi, ponudit 1 KN manje od drugog ponuđaća… čime u biti Podravkina ponuda postaje registrirana i zaprimljena te važeča – iako sadržajno nevažeća, ali je valjano radi pritiska predana itd… biti će ovdje hrpa igrica…

pazite ljudi ovdje nitko vam neće dat 7000 kn za dionicu

Hahah! [lol] Niste ovo očekivali, jel da!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Zaista se ne trebate truditi sa miniranjem, ovo vam je putokaz za cijenu, ništa više!

"Podravka nema u planu velike investicije tijekom 2011., ali ne treba je isključiti s obzirom na veliki utjecaj politike u toj prehrambenoj kompaniji, kako prvi javlja Vjesnik, koji bi mogao biti presudan u slučaju Kaštelanskih staklenika!"

Ne mislim da će Podravka doći do ovog paketa, ali eto, nije ni to isključeno!

Miniraju jer žele sad tek kupiti, a ne znaju ni sami oce li gore ili dole … Eh, sa 4500 moze svugdje u ovih dva mjeseca, i doli i gori …
Sigurno su na mukama, ti "neki novi klinci… neki novi klinci … NEKI novi KLINCI …"

[wink]

Plejboj je opet s vama ljudi, priznajte – falio sam vam [wink]

Kressho

New Report

Close