KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A tko je ovđe na čelnom mjestu? Ivo Benzon jel?

ZEMLJIŠTE
Kaštelanski staklenici: Otimačina davno pripremljena
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
SPLIT – Izjavom Vedrana Duvnjaka, predsjednika Fonda za privatizaciju, kako postoji vjerojatnost da će se 478.000 kvadrata poljoprivrednog zemljišta Kaštelanskih staklenika biti proglašeno građevinskim potvrđuju se više puta javno iznesene tvrdnje da je to zemljište malverzacijama iz 2000. godine proglašeno građevinskim i kao takvo je procijenjeno i uključeno u temeljni kapital poduzeća iako je zakonima o pretvorbi i poljoprivrednom zemljištu još 1991. godine postalo vlasništvom RH.Iz dokumentacije koju posjeduje Slobodna Dalmacija vidi se da je cijeli postupak izvršen koordiniranim djelovanjem Kaštelanskih staklenika (ZSE:KSST-R-A), Fonda za privatizaciju, Gradske uprave Kaštela, te Općinskog suda u Kaštel Lukšiću. Naime, Kaštelanski staklenici u veljači 1999. godine HFP-u dostavljaju prijedlog za obnovu postupka pretvorbe i naknadnu procjenu vrijednosti zemljišta, te povećanje temljenog kapitala društva, tvrdeći da se kod procjene vrijednosti zemljišta u postupku pretvorbe učinila pogreška jer se ne radi o poljoprivrednom, već o građevinskom zemljištu.

U pripremi zahtjeva Uprava Kaštelanskih staklenika na čelu s Ivom Benzonom traži uvid u GUP i prostorni plan Kaštela koji pismeno dobiva 98. godine i kojim se nedvosmisleno utvrđuje da je sve navedeno zemljište poljoprivredna površina. Kako ovom potvrdom nije bilo moguće dokazati opravdanosti obnove postupka, Uprava Staklenika traži ponovno potvrdu koju od nadležnog gradskog odjela za prostorno uređenje i dobiva, i to početkom 2000. godine, bez klase i urudžbenog broja.

U njoj se umjesto odgovora na zakonom propisano pitanje “koja je bila namjena zemljišta u srpnju 1991. godine”, utvrđuje da se pogoni Resnik i Kaštela nalaze unutar obuhvata GUP-a, a pogon Knežine unutar Prostornog plana Kaštela. To je bilo dovoljno HFP-u da utvrdi kako je sve zemljište u posjedu Kaštelanskih staklenika građevinsko, a isto se dogodilo i sa splitskim pogonom Brnik koji je bio sastavni dio Staklenika.

Uključenjem zemljišta u temeljni kapital poduzeća otvorila se mogućnost početka rasprodaje poljoprivrednog kompleksa Kaštelanskih staklenika, te je spriječena mogućnost primjene Zakona o naknadi za zemljište oduzeto u vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine.

Svakako valja istaknuti da ništa od ovoga ne bi bilo moguće ostvariti da je proveden zaključak Vlade RH iz 2002. godine kojim je Državnom odvjetništvu naloženo da u suradnji s ostalim tijelima državne uprave u zemljišnim knjigama izvrši upis vlasništva RH na poljoprivrednom zemljištu koje je 91. godine bilo u društvenom vlasništvu.

Međutim, općinski sudovi u Kaštelima i Splitu nisu proveli ovaj zaključak i pored presuda i mišljenja Ustavnog, Upravnog i Vrhovnog suda RH kojima je utvrđeno da unatoč rješenjima Fonda ne znači da je društvo valjano steklo vlasništvo ako se radi o šumskom ili poljoprivrednom zemljištu koje je prije pretvorbe zakonom izvanknjižno stekla država.

Moze link?

Hvala

bravo kolega mintauro, odlično razotkrivaš ove navlakače koji su se nakupovali KSST pa sad po cijele dane ovdje vise da prodaju ovu navlakušu po 4000-5000 kn! u petak su iskipali pola količine, pa sad drhte da cijena ne ode ispod 4000 kn prije nego iskipaju ostalu polovicu!
svaki dan ovdje postaju po 10x iste postove ne bi li navukli još kojeg naivca kojem će sutra iznad 4000 kn uvaliti ove prenapuhane dionice! nema šanse da ovo toda ili rajić plate više od 3000 kn po dionici!!! ma i to je preskupo! [bye]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

korisniče mintauro,
tekst koji ste objavili unutar svog posta novinarski je uradak upitne kvalitete koji je SEEbiz objavio prije više od godine dana:

Datum objave: 29.11.2009 | 8:36
Zadnja izmjena: 29.11.2009 | 8:32

Kako iznosite stare novinarske uradke, koje smo davno apsolvirali i kako istovremeno ne navodite niti link niti datum objave, kako ste sve to nevješto skrili, slobodno se može reći da post niste napisali i poslali na objavu s pozicija dobrih namjera…. i još da vam kažem, zašto očekujete da će te od bilo koga dobiti odgovor na svoja pitanja…u mojim očima vi niste osoba koja ovdje piše objektivno i s pozicija dobrih namjera, stoga s moje strane ne zaslužuje neku veću pažnju…ovim smo završili korespodenciju.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Pitanje upravljanja i managementa nisam ja postavio nego DRoEtker, tvrdeći da se ovdje ne može ponoviti Tnsa. Kad ja postavim pitanje kakav je manager Ivo Benzon i zašto se vuku repovi za njim, onda dobijem uvrede umjesto odgovora.Sad se dotični ne javlja. Zašto?

Evo vidim da se opet udara na mene kao osobu što je pravilnikom Foruma zabranjeno. Tema nisam ja nego KSST.
Kad će odgovor oko Ive Benzona? Tko ga je postavio? Kako upravlja tvrtkom? itd



A tko je ovđe na čelnom mjestu? Ivo Benzon jel?

ZEMLJIŠTE
Kaštelanski staklenici: Otimačina davno pripremljena
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
SPLIT – Izjavom Vedrana Duvnjaka, predsjednika Fonda za privatizaciju, kako postoji vjerojatnost da će se 478.000 kvadrata poljoprivrednog zemljišta Kaštelanskih staklenika biti proglašeno građevinskim potvrđuju se više puta javno iznesene tvrdnje da je to zemljište malverzacijama iz 2000. godine proglašeno građevinskim i kao takvo je procijenjeno i uključeno u temeljni kapital poduzeća iako je zakonima o pretvorbi i poljoprivrednom zemljištu još 1991. godine postalo vlasništvom RH.Iz dokumentacije koju posjeduje Slobodna Dalmacija vidi se da je cijeli postupak izvršen koordiniranim djelovanjem Kaštelanskih staklenika (ZSE:KSST-R-A), Fonda za privatizaciju, Gradske uprave Kaštela, te Općinskog suda u Kaštel Lukšiću. Naime, Kaštelanski staklenici u veljači 1999. godine HFP-u dostavljaju prijedlog za obnovu postupka pretvorbe i naknadnu procjenu vrijednosti zemljišta, te povećanje temljenog kapitala društva, tvrdeći da se kod procjene vrijednosti zemljišta u postupku pretvorbe učinila pogreška jer se ne radi o poljoprivrednom, već o građevinskom zemljištu.

U pripremi zahtjeva Uprava Kaštelanskih staklenika na čelu s Ivom Benzonom traži uvid u GUP i prostorni plan Kaštela koji pismeno dobiva 98. godine i kojim se nedvosmisleno utvrđuje da je sve navedeno zemljište poljoprivredna površina. Kako ovom potvrdom nije bilo moguće dokazati opravdanosti obnove postupka, Uprava Staklenika traži ponovno potvrdu koju od nadležnog gradskog odjela za prostorno uređenje i dobiva, i to početkom 2000. godine, bez klase i urudžbenog broja.

U njoj se umjesto odgovora na zakonom propisano pitanje “koja je bila namjena zemljišta u srpnju 1991. godine”, utvrđuje da se pogoni Resnik i Kaštela nalaze unutar obuhvata GUP-a, a pogon Knežine unutar Prostornog plana Kaštela. To je bilo dovoljno HFP-u da utvrdi kako je sve zemljište u posjedu Kaštelanskih staklenika građevinsko, a isto se dogodilo i sa splitskim pogonom Brnik koji je bio sastavni dio Staklenika.

Uključenjem zemljišta u temeljni kapital poduzeća otvorila se mogućnost početka rasprodaje poljoprivrednog kompleksa Kaštelanskih staklenika, te je spriječena mogućnost primjene Zakona o naknadi za zemljište oduzeto u vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine.

Svakako valja istaknuti da ništa od ovoga ne bi bilo moguće ostvariti da je proveden zaključak Vlade RH iz 2002. godine kojim je Državnom odvjetništvu naloženo da u suradnji s ostalim tijelima državne uprave u zemljišnim knjigama izvrši upis vlasništva RH na poljoprivrednom zemljištu koje je 91. godine bilo u društvenom vlasništvu.

Međutim, općinski sudovi u Kaštelima i Splitu nisu proveli ovaj zaključak i pored presuda i mišljenja Ustavnog, Upravnog i Vrhovnog suda RH kojima je utvrđeno da unatoč rješenjima Fonda ne znači da je društvo valjano steklo vlasništvo ako se radi o šumskom ili poljoprivrednom zemljištu koje je prije pretvorbe zakonom izvanknjižno stekla država.

Moze link?

Hvala
[/quote]
Nije bitan link http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/kastelanski-staklenici-otimacina-davno-pripremljena,62216.html
bitno je da će se ovdje u slijedećih 60 (+xy HFP dana), svakih 7-10 dana, zaradit i izgubit hrpa love… kost je bačena… oglođen "bone" ostaje samo Cezaru i inim… veni-vidi-vici:-))) scenarij je prvoklasan… a samo već ovaj medijski i forumski vikend (naravno slučajni) tzv. kruha i igara je to već potvrdio…




A tko je ovđe na čelnom mjestu? Ivo Benzon jel?

ZEMLJIŠTE
Kaštelanski staklenici: Otimačina davno pripremljena
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
SPLIT – Izjavom Vedrana Duvnjaka, predsjednika Fonda za privatizaciju, kako postoji vjerojatnost da će se 478.000 kvadrata poljoprivrednog zemljišta Kaštelanskih staklenika biti proglašeno građevinskim potvrđuju se više puta javno iznesene tvrdnje da je to zemljište malverzacijama iz 2000. godine proglašeno građevinskim i kao takvo je procijenjeno i uključeno u temeljni kapital poduzeća iako je zakonima o pretvorbi i poljoprivrednom zemljištu još 1991. godine postalo vlasništvom RH.Iz dokumentacije koju posjeduje Slobodna Dalmacija vidi se da je cijeli postupak izvršen koordiniranim djelovanjem Kaštelanskih staklenika (ZSE:KSST-R-A), Fonda za privatizaciju, Gradske uprave Kaštela, te Općinskog suda u Kaštel Lukšiću. Naime, Kaštelanski staklenici u veljači 1999. godine HFP-u dostavljaju prijedlog za obnovu postupka pretvorbe i naknadnu procjenu vrijednosti zemljišta, te povećanje temljenog kapitala društva, tvrdeći da se kod procjene vrijednosti zemljišta u postupku pretvorbe učinila pogreška jer se ne radi o poljoprivrednom, već o građevinskom zemljištu.

U pripremi zahtjeva Uprava Kaštelanskih staklenika na čelu s Ivom Benzonom traži uvid u GUP i prostorni plan Kaštela koji pismeno dobiva 98. godine i kojim se nedvosmisleno utvrđuje da je sve navedeno zemljište poljoprivredna površina. Kako ovom potvrdom nije bilo moguće dokazati opravdanosti obnove postupka, Uprava Staklenika traži ponovno potvrdu koju od nadležnog gradskog odjela za prostorno uređenje i dobiva, i to početkom 2000. godine, bez klase i urudžbenog broja.

U njoj se umjesto odgovora na zakonom propisano pitanje “koja je bila namjena zemljišta u srpnju 1991. godine”, utvrđuje da se pogoni Resnik i Kaštela nalaze unutar obuhvata GUP-a, a pogon Knežine unutar Prostornog plana Kaštela. To je bilo dovoljno HFP-u da utvrdi kako je sve zemljište u posjedu Kaštelanskih staklenika građevinsko, a isto se dogodilo i sa splitskim pogonom Brnik koji je bio sastavni dio Staklenika.

Uključenjem zemljišta u temeljni kapital poduzeća otvorila se mogućnost početka rasprodaje poljoprivrednog kompleksa Kaštelanskih staklenika, te je spriječena mogućnost primjene Zakona o naknadi za zemljište oduzeto u vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine.

Svakako valja istaknuti da ništa od ovoga ne bi bilo moguće ostvariti da je proveden zaključak Vlade RH iz 2002. godine kojim je Državnom odvjetništvu naloženo da u suradnji s ostalim tijelima državne uprave u zemljišnim knjigama izvrši upis vlasništva RH na poljoprivrednom zemljištu koje je 91. godine bilo u društvenom vlasništvu.

Međutim, općinski sudovi u Kaštelima i Splitu nisu proveli ovaj zaključak i pored presuda i mišljenja Ustavnog, Upravnog i Vrhovnog suda RH kojima je utvrđeno da unatoč rješenjima Fonda ne znači da je društvo valjano steklo vlasništvo ako se radi o šumskom ili poljoprivrednom zemljištu koje je prije pretvorbe zakonom izvanknjižno stekla država.

Moze link?

Hvala
[/quote]
Nije bitan link http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/kastelanski-staklenici-otimacina-davno-pripremljena,62216.html
bitno je da će se ovdje u slijedećih 60 (+xy HFP dana), svakih 7-10 dana, zaradit i izgubit hrpa love… kost je bačena… oglođen "bone" ostaje samo Cezaru i inim… veni-vidi-vici:-))) scenarij je prvoklasan… a samo već ovaj medijski i forumski vikend (naravno slučajni) tzv. kruha i igara je to već potvrdio…
[/quote]

Ne kuzim, mozes objasnit?

Hm, imaš pravo, da uprava nije pokrala novce tvrtke, tj. od dioničara i tamo bi se lijepo obogatili! Ovako su osiromašeni samo oni koji su tamo krali, a dioničari su se izvukli na vrijeme!

Nisam ovo prije vidio! Koji su se to dioničari -izvukli na vrijeme-??i na kojoj cijeni?

Čitam, čitam i ne vjerujem. Pa ne mislite valjda da će Rajić ili Toda dati 7.000 kn po dionici? Pa nisu oni građevinari da kupuju građevinsko zemljište. A bogami nije ni neko vrijeme da bi se KSST prodavali po ovakvim ciframa. Njima je eventualno interesantan business, a on ne vrijedi ni pola te cifre.
Mislim da ćemo ovdje gledati priču Tko se nije skrio, magarac je bio. Sve puno špekulanata koji bi na brzinu nešto zaradili, a meni se čini da će biti fina pušiono ovima koji su kupovali preko 4,5k.




Moze link?

Hvala
[/quote]
Nije bitan link http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/kastelanski-staklenici-otimacina-davno-pripremljena,62216.html
bitno je da će se ovdje u slijedećih 60 (+xy HFP dana), svakih 7-10 dana, zaradit i izgubit hrpa love… kost je bačena… oglođen "bone" ostaje samo Cezaru i inim… veni-vidi-vici:-))) scenarij je prvoklasan… a samo već ovaj medijski i forumski vikend (naravno slučajni) tzv. kruha i igara je to već potvrdio…
[/quote]

Ne kuzim, mozes objasnit?
[/quote]

Jel ti/i ostalima poznata ova stara pjesma: Up down, like a jojo… Life is just a giddyap a gogo ….
tko je kupio po 4000 kn i čeka 60 +xy dana, može navodno zaradit 75% ili sl. +/-, a tko bude mudro pratio sve plasirane vijesti može zaradit (bez obzira na ishod itd…) mi

Jednostavno ne mogu odolit da nesto ne napiosem nakon sat sam procitao danasnje postove .kao prvo svaka cast kolegama SECTORU,MATRIXU i slicnima jer ja bi na njihovom mjestu vec davno koristio malo drugaciji jezik al to sam ja,kao drugo prije par tjedana velika vecina ljudi koja se sad raspisala nije ni cula za KSST,tako da to samo po sebi govori o njihovim motivima pisanja ovdje,a kao trece citam jedan od postova i vristim od smijeha kao nas je strah da ne padne ispod 4000 pa meni koji sam usao na 1500 je i na 3000 pre..ben prinos i da ostane na tome super,a ako daj boze ode na vise fenomenalno.
Ljudi zavist i ljubomora su jedne od najgorih ljudskih karakteristika.

zgsleeper,
nije ovdje pitanje ljubomore, zavisti ili nečeg trećeg. Ovdje je veliki problem, što neznalice pišu toliko laži i gluposti da je postalo katastrofalno čitati ovu temu. Toliko nebuloza, neistine, nedosljednosti, nestručnosti, neznanja na jednom mjestu nisam nikad vidio na forumu. Postavljam pitanje svima, pa čak i moderatorima, koji je cilj ovih bombaša, jer neku svrhu imaju!
Dakle, ovdje mora svima biti jasno, da ne pumpamo mi cijenu dionica KSST, već je oni pokušavaju rušiti izmišljotinama i lažima, te tjerati ljude van iz iste. Ako im netko povjeruje, u što sumnjam, jer ovo što pišu nema veze sa mozgom, to je onda njihov problem!
Momci, mora vam biti jasno da je početna cijena za KSST, 7.000 kuna po dionici i to je konkretna činjenica o ovoj dionici, a to hoće li netko ponuditi za KSST 7.000 ili 8.000 kn nitko od nas neće saznati do kraja natječaja! Manje ne može ponuditi, jer ponuda neće biti pravovaljana. Kao da je bitno hoće li na burzi sutra biti cijena 3.000 ili 5.000 kn!? Uopće me ne interesira!
Za one koje interesira dionica KSST, jedini mjerodavni postovi su prije stampeda i pisanja svakakvih samozvanih investitora! Za sve ostale, početna cijena je 7.000 kn!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Ma slazem se ja sa tobom apsolutno samo ponavljam ne mogu vjerovat da netko namjerno pise toliko ne istine i gluposti,a sa druge strane ih kao KSST ne interesira ili nemaju dionicu pa brate pusti mene i sve ostale "NAIVCE"da vjerujemo.

New Report

Close