KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I još je k tome poljoprivredno?? Majko mila,hvala kolegice vanessa što ste nas prosvjetlili,evo u ponedeljak sve prodajem po bidu.Neznam kaj mi je došlo da opče kupim nekaj tak bedastoga.Hvala još jednom… [kiss]

Problem je Vanesa dobro postavila. Ako je zemljište poljoprivredno i ne može se prenamijeniti onda vrijedi samo onoliko koliko vrijedi kroz proizvodnju a ona nije bog zna što i ne vrijedi novce o kojima vi pričate u terminologiji 7.200 kuna po dionici već 100 kuna kvadrat. A vi cijelo vrijeme pričate o građevinskoj vrijednosti zemljišta.
To je velika razlika i nalaže veliki oprez na ovoj cijeni.
[/quote]

Da Vam svima zajedno skaratim muke

Tako će u natječaju biti obvezni uvjeti koje trebaju ispuniti ponuditelji: zadržavanje osnovne djelatnosti društva, preuzimanje obveze zadržavanja zatečenog broja zaposlenih u roku od jedne godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica ili preuzimanje obveze

Nadalje, Sindikat PPDIV-a od potencijalnih kupaca traži da ponude poslovni plan Društva za idućih 5 godina, uključujući i petogodišnji investicijski plan. Od grada Kaštela i Splitsko-Dalmatinske županije Sindikat PPDIV-a traži da sukladno preuzetim obvezama sa sastanka u HFP 14.01.2011.god. završe postupak izmjena GUP-a i PPUG-a grada Kaštela u predloženom roku do kraja ožujka 2011.

http://www.ppdiv.hr/vijesti/index.php?vijest=208

Nažalost pola stranica mi je prazno zbog blokade dotičnih članova, tako da nadam se da sam barem jednom pomogao.

Srdačan pozdrav


Golubv…znaš kaj meni nije jasno? Do sad ste rekli- da je vrijednost KSST recimo 100.Sada u vrijednost
firme, ne ulazi NIŠTA DRUGO – osim vrijednosti zemljišta.
Vrijednost zemljišta – bi po tome Vašem, sada bila 1000,00 EURA / po kvadratu??? Rekli ste na se radi o
400.000 m2 puste poljoprivredne zemlje , na kojoj bi se sad gradio poslovni dio nije bitno čega.

Postavlja se pitanje – da li je to objektivna vrijednost zemljišta- ili samo BALON – u preprodaji budućih
koncesija – izgrađenog prostora- temeljem čega bi se IZGRAĐENI PROSTORI , a koji bi se dali
u dugogodišnje koncesije…

Tko normalan ide procjenjivati takvu zemlju po 1000,00 EURA /1m2? To ne samo da je totalna
besmislica- to je smišljeni kriminal- koji će svoju pozadinu pokazati tek u slijedećem razdoblju.

Ili, se zemlja namješta nekome- tko to može platiti..a dalje će mu biti-snađi se druže s izgradnjom .
Zar će država sama sebi staviti takvu vrijednost u knjige- onda još po 10.000,00 EURA,
izgraditi kvadrat prostora- Iili PISTE…a , onda to dati za PRIMJERENU cijenu ZRAČNOJ LUCI
u koncesiju – a lokale nadobudnima za 30.000 EURA / mjesečno?

DAKLE- OVDJE JE PRISUTNO- K L A S I Č N O P R A N J E L O V E …već viđeno!
A tko- i zašto u tome sudjeluje država otkriti će drugi.

Što treba oprati- koje prihode legalizirati – i čiji novac je angažiran. TEMA ZA POSKOK?
[/quot
[tongue] [tongue] [tongue] …. [tongue]

Top 10



I još je k tome poljoprivredno?? Majko mila,hvala kolegice vanessa što ste nas prosvjetlili,evo u ponedeljak sve prodajem po bidu.Neznam kaj mi je došlo da opče kupim nekaj tak bedastoga.Hvala još jednom… [kiss]

Problem je Vanesa dobro postavila. Ako je zemljište poljoprivredno i ne može se prenamijeniti onda vrijedi samo onoliko koliko vrijedi kroz proizvodnju a ona nije bog zna što i ne vrijedi novce o kojima vi pričate u terminologiji 7.200 kuna po dionici već 100 kuna kvadrat. A vi cijelo vrijeme pričate o građevinskoj vrijednosti zemljišta.
To je velika razlika i nalaže veliki oprez na ovoj cijeni.
[/quote]
ti bi malo ušao al ti je preskupo? [lol]
a ništa čekaj 5500,onda će ti biti jeftino


Problem je Vanesa dobro postavila. Ako je zemljište poljoprivredno i ne može se prenamijeniti onda vrijedi samo onoliko koliko vrijedi kroz proizvodnju a ona nije bog zna što i ne vrijedi novce o kojima vi pričate u terminologiji 7.200 kuna po dionici već 100 kuna kvadrat. A vi cijelo vrijeme pričate o građevinskoj vrijednosti zemljišta.
To je velika razlika i nalaže veliki oprez na ovoj cijeni.

Nemojte se uvrijediti, ali fascinantna mi je ova ja-bih-podatke-na-pladnju razina truda kvaziinvestitora koji sada na cijeni od 4.620 žele u jednom danu okrenuti barem 10%. Dajte barem pročitajte ove silne stranice, proguglajte malo… Čisto da sebi objasnite kada zaradite tih 10% da ste zaradu zaslužili, ili ako izgubite 50%, da si možete reći da ste barem malo proučili u čemu je caka oko staklenika.

A sad za ozbiljni dio publike rečenica iz Vjesnika, novina u državnom vlasništvu:

Podravka nema u planu velike investicije tijekom 2011., ali ne treba je isključiti s obzirom na veliki utjecaj politike u toj prehrambenoj kompaniji, saznajemo neslužbeno, koji bi mogao biti presudan u slučaju Kaštelanskih staklenika.

Izvor ovih neslužbenih informacija vjerojatno je netko iz Vlade RH. Usudio bih se reći da je riječ o omanjem, prilično širokom gospodinu. Ovo nije prvi puta da se Podravka spominje kao potencijalni investitor, a ona u ovom slučaju može poslužiti i kao svojevrsni bijeli vitez, mislim da je to pravi izraz, ukoliko Luka Rajić počne migoljiti zbog Agrokorovog odustajanja od natjecanja.

I još jedna "sitnica". Zemljište Dalmacijavina prodaje se za 800 milijuna kuna. Ne znam je li netko istraživao koliko je tog zemljišta, kakav je položaj i koja mu je namjena, ali očito je da zemlja nije jeftina.

Stariji forumaši vjerojatno se sjećaju presvetlog, legende među investitorima. On je godinama tupio o Eri, koji se jedno vrijeme prodavao s P/E 2 i dividendnim prinosom 50%. Oni koji nisu znali što je to P/E i što je to dividendni prinos bili su veoma skeptični prema njegovim procjenama o trostrukom skoku cijene. Ero je tada bio na 200 kn.

S druge strane, meni najlegendarnija priča o ulaganju je ona o Ledu, kada mi je tip koji je za vrijeme burzovne euforije na Ledu zaradio (ne znam je li realizirao dobitak) kojih 300-400%.
– Ljeto je, ljudi jedu sladoled, zato sam kupio Ledo. Ledo radi sladoled – to je bilo njegovo objašnjenje.

To je ista razina poznavanja informacija kao kada netko za KSST kaže da oni ne vrijede ako je to zemljište poljoprivredno i da ga ionako nitko neće kupiti jer je kriza. Ili da posluju s gubitkom.

To su prave insajderske informacije.

i mislim da nikad nije bilo upitno tko će ovo kupiti,a i cijena je već onda dogovorena…natječaj je reda radi…

http://www.poslovni.hr/vijesti/rajic-s-premijerkom-razgovarao-o-kupnji-kastelanskih-staklenika-152788.aspx

Ovaj dio mi je najinteresantniji u Vjesniku!

Citat: "Za Dalmacijavino, koje država nudi za jednu kunu, nema interesa. Tvrtka je u dugovima, poput Kaštelanskih staklenika, ali su oni daleko veći…"

Hm, tako je kad novinari pišu, a jadni nemaju veze sa mozgom! Dakle, KSST nemaju nikakve dugove kao Dalmacijavino, već gubitke, a koje su velikim dijelom pokrivali od prodaje dijela zemljišta. Ma, ne treba uopće komentirati gospođu Šunjergu! Dokazani promašaj novinarstva! Za žutilo rođena!


Vrijednost zemljišta – bi po tome Vašem, sada bila 1000,00 EURA / po kvadratu??? Rekli ste na se radi o
400.000 m2 puste poljoprivredne zemlje , na kojoj bi se sad gradio poslovni dio nije bitno čega.

Postavlja se pitanje – da li je to objektivna vrijednost zemljišta- ili samo BALON – u preprodaji budućih…

Tko normalan ide procjenjivati takvu zemlju po 1000,00 EURA /1m2?

To ne samo da je totalna besmislica- to je smišljeni kriminal- koji će svoju pozadinu pokazati tek u slijedećem razdoblju.

A vidi ovoga stručnjaka, hahah! Sinko, jesi ti išao u školu? Nije 1000 eura/m2 već 1000 kuna/m2!!! Jer da je 1000 eura/m2, KSST bi vrijedili 780 miliona eura, što bi po dionici iznosilo cca. 70.000 kn!

Ajde, sada opet razmisli o svemu, iz početka!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Na zemljištu koje se ne može prenamijeniti će se saditi rajčica salata i ostala zelenjava, kvadrat zemlje ne vrijedi 7200 jer se ne može dobiti povrat uloženog kapitala idućih trideset godina.

Svi koji su jučer kupovali će pogubiti novce i ostati s fenjerom u ruci.

No Face, No Name, No Number


A vidi ovoga stručnjaka, hahah! Sinko, jesi ti išao u školu? Nije 1000 eura/m2 već 1000 kuna/m2!!! Jer da je 1000 eura/m2, KSST bi vrijedili 780 miliona eura, što bi po dionici iznosilo cca. 70.000 kn!

Ajde, sada opet razmisli o svemu, iz početka!!!

Isprika, u slučaju da je 1m2 1000 eura, onda bi 1 dionica vrijedila 50.000 kn, ali to je nebitno!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

ovdje covjek vise nezna sta se u biti prodaje [lol]
ima da ti se vrti [yawn]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Joj koliko ljudi na forumu KSST-a. Ne mogu vjerovat, toliko interesa za par tisuća dionica. Ljudi moji, čast iznimkama, ali gdje ste bili do sada. Od 14. 01. nema ni jedne nove informacije, gdje ste bili tada. Ako se mislite baviti ovim poslom morate brže reagirat.
Ovdje se sve znalo i sve se zna. Sljedeći tjedan ide natječaj, čeka se 60 dana i sljedeća bitna informacija je da li je netko dao ponudu i po kojoj cijeni. 7000 ili više, manje ne može. Zar ćete sada ova dva mjeseca raspredati na osnovu ničega. Okanite se toga. Odlučite u sebi koliko ste spremni riskirati, što dobivate, što gubite, donesite odluku i djelujte.

Ja sam odluku donio. Ovakve prilike se ne događaju često i sigurno je neću propustiti. Prodajem kupcu na natječaju. Ovdje obećajem da ću transakciju staviti na forum. Kako u međuvremenu nema smisla pisati, pozdravljam vas i čujemo se krajem travnja. Sretno!


Ja naprosto ne mogu da verujem da vi fakat mislite da će netko kupiti ovo smeće za 600 milijuna kuna… [shocked]

normalno da se neće prodati u 1. krugu, nitko u to ne vjeruje jer bi već jučer cijena probila 5000 kn. svima je jasno da će biti drugog, možda i trećeg kruga, a u svakom će cijena po 20% dolje.kad je HFP nešto prodao po početnoj cijeni!?!?
za ove koji su kupovali po 500-1000 kn nema problema, ali svi koji kupuju iznad 4000 kn mogli bi na kraju biti jako neugodno iznenađeni! [sad]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

New Report

Close