KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


.. jedina dionica koja je za duplo narasla od ath-a.

hmm duplo od ath, koja derivacija je u pitanju?[emo_smijeh]

free flow information


Toga se i bojim.

Živi primjer stečaja je brd Viktor Lenac, firma preživjela dioničari nisu, ili Koksara Bakar, koja je 15 godina nakon rušenja postrojenja plaćala stečajnog i ekipu…Transadria, u trenutku stečaja bogata, danas nitko neće kupiti nekretnine …stečajni postupak traje dok ima keša da se isplaćuju voditelji…

Ovdje je kapital ogroman, ali, problem gospodarenja je očit.

Vlada je prodala Tcom za kikiriki,Inu za večeru u Veroni,terene ksst zračnoj luci za pola cijene, dozvolila upise hipoteka na lijepe oči, pljačku i nerad u poduzeću zadnjih 10 godina…praktički firma za vladu ne postoji..maćeha.
Nadao sam se, potaknut razmišljanjima na forumu da će ovo biti jedna lijepa priča , sada vidim da je to još jedna trakavica.
Nisu u stanju riješiti Dina-u, a radi se o terenima za LNG, opasnim kemikalijama…mislim da im se živo hebe za staklenike.


Na takvoj lokaciji plastenici su nepotrebni.
Prenamjena zemljišta u poslovno,turističko , stambenu zonu donosi više koristi.Staklenici mogu u zaleđe,recimo u Imotsko polje.
I to će se vjerovatno i dogoditi,ali tu povećana vrijednost imovine ne bi trebala pripasti dioničarima nego podobnima.
Koliko vjerujemo državi kao praktično jedinom vjerovniku i većinskom vlasniku
pokazuje i sadašnja cijena dionice na cca 6,3% BV i na ispod 4% NAV.
Ali upravo taj ogromni diskont i nada da se u rastakanju imovine djelomično obeštete i mali dioničari neke od nas potiče na kupnju papira.
Za sada je strah od državne pljačke puno veći od nade da se to neće dogoditi.
Trenutno je stah veći od nade.Ipak,kako smo građani EU možda se nešto i promijeni.Stečaj staklenika i negativan medijski efekt u predizborno vrijeme
nisu baš dobar tajming za vladu.
Ovo mi više slići kao pogodovanje budućem kupcu,koji će plaćajući mrvice ovo
bogatstvo platiti jako malo i biti prikazan kao spasitelj,a vlada ovo prikazati kao svoj uspjeh.
Nemojte se iznenaditi ako iz busije izleti podobni kupac.Ali to bi trebalo riješiti vrlo brzo,jer ova vlada ne bi trebala još dugo vladati,a tada bi skorup
skupili neki novi klinci.Ovdje bi cijeli proces trebao ići ubrzano.Status quo
ne odgovara vladajućim!

Med i mlijeko,ili još pelina,pitanje je sad.

I kad se ovo delistira jos ce se pricat o zaradi. I kad stecaj zavrsi i kad ode ne ostane ni za sol ni papar jos ce se pricat o investitorima. Kao i na DIOKiju. Povijest je uciteljica zivota.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pejnović je jučer u otvorenom reko nešto tipa da za državna poduzeća isto vrijede hrvatski zakoni i da moraju u stečaj ukoliko se ispune uvjeti za to iako je kod nas uvriježeno mišljenje da to nije tako. Mislim da je krajnje vrijeme da se otrijezne oni koji se još uvijek nadaju kako stečaja staklenika neće biti.

@ lopina Možda investitor i iskoči iz busije kako ti kažeš, a što ako ne iskoči. Govoriš o prenamjeni turističku poslovnu stambenu.
Ali evo što mene odbija da kupim ijednu dionicu
Krenimo redom turističku -izgradnja apartmana hotela i blizu aerodroma gdje svako 5 minuta slijeće avion u sezoni nije baš neki odmor. Stambenu -gdje si ti u cijelim Kaštelima vidio stambenu zgradu – sve same privatne kuće nabacane uz magistralu tko će toliko zemljište iz parcelirati i prodavati komando privatnim investitorima. Drugo razlučni vjerovnici imaju upisane hipoteke na zemljište vjerovatno ono na građevinsko i ono najbolje uz more. Zračna luka ne kupuje do daljnjega ali ono što mene najviše odbije je slijedeće država sama sebi najviše duguje a nama malima se može dogoditi da godinama budemo u prisilnom braku sa državom koju i onako nije briga što to tamo stoji

nemam dionica staklenika


Pejnović je jučer u otvorenom reko nešto tipa da za državna poduzeća isto vrijede hrvatski zakoni i da moraju u stečaj ukoliko se ispune uvjeti za to iako je kod nas uvriježeno mišljenje da to nije tako. Mislim da je krajnje vrijeme da se otrijezne oni koji se još uvijek nadaju kako stečaja staklenika neće biti.

super ako je to rekao, onda je mogao odmah reći i da DDJH-PTKM, idu u stečaj , a da KSST-zemljište dijeli podobnima po stranačkom ključu

Wohnen
DDJH I PTKM imaju proizvodnju i zašposleno preko 2 tis.radmika i stečaj nije
dobra opcija u ovo predizborno vrijeme.Evo HPB je blokirala račun PTKN.A većinski vlasnik je država i HPB i PTKM.A Vrdoljak proziva HPB kao državnog neprijatelja jer želi
naplastiti svoja potraživanja.Pejnović u intervjuu potiče na ekonomsko ponašanje čak i države.A meni izgleda da ova vlada nije vlada.Jer ne vlada vlada ,svatko priča
što hoće,ne zna se tko pije,a tko..zna se tko plaća..narod.
Ovo je anarhija,a ne vladanje. Zvuče mi kao raštimani orkestar!!!!!
I zato ovaj prijedlog o stečaju Ksst ne mora biti cilj.Možda je samo posljedica
nerada i nedjlovanja vjerovnika i vlasnika ,pa možda već sutra čujemo novu priču.ne odgovara nam
status quo.Samo neka ide svojim tokom i u zakonskim okvirima.Čak i stečaj je
bolja opcija od ovakve situacije.


I kad se ovo delistira jos ce se pricat o zaradi. I kad stecaj zavrsi i kad ode ne ostane ni za sol ni papar jos ce se pricat o investitorima. Kao i na DIOKiju. Povijest je uciteljica zivota.

Dioki je imao imovinu ispod ne nule,nego ispod apsolutne nule.
Zadužen gotovo 100% iznad imovine-
KSST je zadužen ispod 40% ukupne imovine.Jedna od manje zaduženih poduzeća na RSE.
80 radnika i zbrinjavanje tih 80 radnika predstavlja minimalni iznos u odnosu na ukupnu imovinu.
potencijalni kupac DIOKija je trebao nastaviti sa proizvodnjom i na tome zaraditi,a vjerovatno nije bilo budućnosti.Zaostale plaće radnicima.Veliki troiškovi,loša perspektiva!!!
Potencijalni kupac KSST,ne kupuje strućne radnike,ne kupuje uzgoj poma i salate,
njega interesira prostor na dobroj lokaciji i za to je spreman plati,naravno uz
diskont.Takva su vremena.
Vidim da se na KSST sjatila ekipa koja bi kupovala na ovim razinama i niže.Papira neće biti dovoljno,već u petak se nije baš rado prodavalo,a na kraju
smo se zakrvili za ovaj paket od 137 komada izloženik na 105 kn.

Bit će opa,opa,opa,opa,opa ili tropa!!!!!!

Ma ovo je best sell. Cim se o ovome pise u subotu u kasnim vecernjim satima znas odmah da u ponediljak igra igra najbrzi prst.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kako cijena pada, tako je lopina dosao od 2 opa, na cak 5 komada. No na kraju je uvijek 1 tropa, a bome ih vise ni ne treba.

koliko vidim dobro su poklopili pred kraj dana bid , oko 300 komada .

Nevjerovatno je da neki razmisljaju o kupnji dionica firme u stecaju!!!
Ili se,vjerovatno radi o “spinu” da bi prodali svoje,vjerovatno bezvrijedne papirice.
Ovdje je isto, platio sto ili 10 kuna.Krajnji rezultat Je vjerovatno gubitak svega

New Report

Close