KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@fender00
Najbolje bi bilo da pročitaš temu KSST od početka tako da imaš sliku o tvrtki i imovinom kojom raspolaže
Proizvodnja u KSST-ma se odvija jedino na Knežinama a sve ostalo je građevinsko zemljište i to je vridnost

DAJ PET !!!

Ovdje vam je smjer zacrtan. A ako ga vi koji ste unutra od jeftinih 1500 kuna jos uvijek ne vidite molim za Vas da progledate.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@fender00

Najbolje bi bilo da pročitaš temu KSST od početka tako da imaš sliku o tvrtki i imovinom kojom raspolaže
Proizvodnja u KSST-ma se odvija jedino na Knežinama a sve ostalo je građevinsko zemljište i to je vridnost

Znam ja jako dobro stanje oko Staklenika.

Još nisi odgovorio što bi se prodavalo u tom natječaju. Hoćeš, molim te, odgovoriti barem na to pitanje? Znam da izbjegavaš odgovor jer ga naprosto ne znaš (što je donekle opravdano jer na to pitanje ne znaju odgovoriti niti odgovorni za sudbinu Staklenika).

Šta misliš da će u natječaju staviti da prodaju cijele KSST, pa neka novi gazda odluči šta će sa zemljom? Malo morgen. Pa da onda neki baja ucjenjuje ZL jer ne želi prodati zemljište na kojemu se može graditi jedino infrastruktura za ZL. Pored toga, ionako su iz luke javili da nisu zainteresirani za to zemljište, dosta im je i ono kupljeno ranije. A ako vjeruješ da će Kaštela mijenjati GUP radi ovoga…, onda vjeruj i dalje.

Imunološki je tri puta jednostavnija priča od ove, te je u nju bila uključena sama Vlada RH (koja inače nema pojma što su Staklenici), pa im je svejedno trebalo gotovo godinu dana da nešto pokrenu i izbace natječaj. Ovdje u istom roku nije uspješno niti napisana PSN. Koliko bi im onda trebalo za nešto konkretnije od toga?

Evo koleg kaKo je to izgledalo prije koju godinu . Danas t aista tvrtka..istog vlasnika..znaci svih nas..drustva koje grca u dugovima…vrijedi..koliko vrijedi. Postoji li za to necija odgovornost..krivicno dijelo zato jer je unistio drzavnu imovinu..Zato jer ..zato jer..
Citat je iz 2011 da se nebi netko poradovao

Hrvatski fond za privatizaciju raspisao je javni natječaj za prodaju poduzeća Kaštelanski staklenici iz Kaštel Štafilića, a natječaj je otvoren do 16. svibnja, zaključno do 14 sati. Tekst natječaja donosimo u cijelosti.

KAŠTELANSKI STAKLENICI d.d. Kaštel Štafilić
REPUBLIKA HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
Ivana Lučića 6, 10000 Zagreb
Na temelju Zakona o privatizaciji (NN 21/96, NN 71/97, NN 16/98 i NN 73/00), a u vezi sa člankom 58. stavak 1. Zakona o upravljanju državnom imovinom (NN 145/2010), Zaključka Upravnog odbora Hrvatskog fonda za privatizaciju (u daljnjem tekstu: HFP), Klasa:024-04/11-03/2, Ur.broj: 563-01-01/07-2011-4 od 17. siječnja 2011. godine, te Odluke Vlade Republike Hrvatske Klasa: 432-02/11-02/22, Ur.broj:5030120-11-1 od 17. veljače 2011. godine HFP oglašava:
Javni poziv za prikupljanje ponuda za kupnju dionica društva
KAŠTELANSKI STAKLENICI d.d. Kaštel Štafilić
Dionice društva KAŠTELANSKI STAKLENICI d.d. Kaštel Štafilić (u daljnjem tekstu: Društvo) su iz portfelja HFP-a, Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka, te Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.
Kratak opis Društva: Sjedište Društva je u Kaštel Štafiliću, Magistrala bb. Društvo se bavi proizvodnjom povrća, cvijeća, ukrasnog bilja i rasada, uzgoj voća, oraha i sl. za začine i napitke, pružanje uslužnih djelatnosti u biljnoj proizvodnji i sl. Na dan 30.9.2010. godine ukupna aktiva Društva iznosila je 412.988.000 kuna, a ukupne obveze Društva bile su 58.935.000 kuna.
Temeljni kapital Društva: 283.982.500,00 kuna
Broj izdanih dionica u temeljnom kapitalu: 113.593
Nominalna vrijednost dionica: 2.500,00 kuna
Broj dionica za prodaju: 85.915
Postotak od vrijednosti temeljnog kapitala: 75,634 %
Početna cijena ponude: 601.405.000,00 kuna
Registracija Društva: Trgovački sud u Splitu, MBS 060009151
Broj zaposlenih: na dan 10. ožujka 2011. godine u Društvu je bilo zaposleno 152 radnika
Pri odabiru najpovoljnijeg ponuditelja, osim ponuđene cijene za kupnju dionica, zahtijevat će se od ponuditelja ispunjenje slijedećih obveznih uvjeta:
• zadržavanje osnovne djelatnosti Društva,
• preuzimanje obveze zadržavanja zatečenog broja radnika u roku od 1 (jedne) godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica i/ili provođenja programa zbrinjavanja eventualnog viška radnika sukladno Kolektivnom ugovoru i/ili ponude otvaranja novih radnih mjesta, ukoliko je to predviđeno Poslovnim planom,
• preuzimanje u potpunosti postojećeg Kolektivnog ugovora do eventualnog potpisivanja novog,
• dostavljanje Poslovnog plana Društva za narednih 5 (pet) godina, uključivo s investicijskim planom za narednih 5 (pet) godina,
• dostavljanje Programa ulaganja u Društvo, a koji će biti sukladan važećoj prostorno-urbanističkoj i projektnoj dokumentaciji (tehnička struktura ulaganja i dinamika izvršenja, iznos potrebnih financijskih sredstava, izvor financiranja i način ulaganja, uvođenje novih usluga, posebnih znanja i iskustva /know-how/, itd.),
• preuzimanje obveze da neće prodati niti opteretiti nekretnine ni dionice Društva, bez prethodne suglasnosti Prodavatelja, u roku jedne godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica, a nekretnine na kojima se vrše ulaganja neće prodati do ispunjenja obveza iz Programa ulaganja,
• preuzimanje obveze biranja/imenovanja jednog člana Nadzornog odbora Društva na prijedlog HFP-a sve do realizacije predloženog Programa ulaganja,
• dostavljanje odgovarajućih sredstva osiguranja za izvršenje preuzetih obveza.

Rok za podnošenje ponuda: 16. svibanj 2011. godine do 14,00 sati

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Forumašu Frankie što Vi to znate a da mi ne znamo kad ste stavili tako masan nalog na kupnji ????

Da li ste zacrtali samo kupiti 1000 komada ili ste spremni ići i sa većim nalogom ????

Molim pojasnite…..nije mi jasno….a stečaj….

E pa Đuro ima tešku ruku.

Ma ovo jednostavno moras imat u portfelju,a pokusavam vec na nekoliko dionica proc sa nalogom od jedne lipe da udjem u anale ZSEa.Da oce netko plesnit po bidu sa 90 komada i ostvarit mi san spomenik bi mu diga.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kaštelanski staklenici, tvrtka u državnom vlasništvu, nagomilali su goleme dugove, a država je, prema našim saznanjima, preko noći odlučila od nje dići ruke. No, preko toga radnici i matički sindikat ne kane šutke prijeći, smatraju da je i država odgovorna. Doznajemo, stalno su im stizala uvjeravanja vlasnika da će predstečajna nagodba uspjeti, pa kako sad država tvrtku šalje u stečaj, gdje će se proizvodnja obustaviti, otvaraju pitanje što je, zapravo, kumovalo neočekivanom raspletu u vidu obustave predstečaja

GOTOVO JE !

E pa Đuro ima tešku ruku.

Objavljen je na Fini predlog uprave po cl64 st 6 o produljenju psn-a ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

(6) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, postupak predstečajne nagodbe neće se obustaviti ako vjerovnici ne dostave izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja sukladno odredbi stavka 2. ovoga članka, ako dužnik nagodbenom vijeću predloži dostaviti izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, koji ne mora biti revidiran od strane ovlaštenog revizora u određenom roku koji ne može biti duži od 15 dana.

To je clanak na koji se pozivaju…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


(6) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, postupak predstečajne nagodbe neće se obustaviti ako vjerovnici ne dostave izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja sukladno odredbi stavka 2. ovoga članka, ako dužnik nagodbenom vijeću predloži dostaviti izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja, koji ne mora biti revidiran od strane ovlaštenog revizora u određenom roku koji ne može biti duži od 15 dana.

To je clanak na koji se pozivaju…

Pozdrav

koliko ja vidim, ništa od toga, ti razlozi ne odnose se na njih.

Ignore: KressoM, delux

Opet lud zbunjenog…no nezna sta pise uprava…min financija nezna sta odluci min poljoprivrede…vlasnici neznaju sta bi sa imovinom…ma blago nama…zemlja puna zabave 🙂

svi smo mi Crobex

ma tu nešto na guranje mora proći jer priča o stečaju ne drži vodu dok bar netko od vjerovnika ( i radnici u krajnjem slučaju) ne blokira račun pa nakon toga 60 dana neprekidne blokade…
ma umjesto da to država stavi na bubanj pa koliko dobije dobije..a prije toga isplati radnicima zaostale plaće naravno…

New Report

Close