KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad bi mozemo ocekivat i info g Bulica o prodaji njegovih 2823 dionica …

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ma odavde treba dati petama vjetra…. znaci NO u ostavci imenuje novog predsjednika uprave, a starog ostavlja kao člana???

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/9CAcsuzdiXaWVihhws02Iw==.pdf

 

Saran i dalje dokupljuje a transakcija prodaje gdje Caric nikako da se knjizi..evo vec 10 dana od kad je izasla obavijest da gdja nema na svojem racunu dionice izdavatelja ..one su jos uvijek tamo ?!?

Sad je i ostatak UO I NO oslobodio svoje dionice od raznih zaloga i obaveza i evo 11 000 dionica na slobodnim pozicijama . Ako je pravilo ili dogovor vrijedio za njih mogle bi i one po 860 ..10 mil kuna ..!?:)

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pa oni su svi prijatelji Pivaca. Za ostale je cijena burzovna.

Kupljene 22 304 ZABA-ine  !! I to su neka stara dugovanja ili mu je bas stalo da si povecava portfelj ?

Ako je po 860 .. i tu je 19 mil otislo.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pivac kupuje van burze po 860..Saranovic n aburzi kupi sve sto se stavi na prodaju po 600…

Poziv na skupstinu..Predsjedniku NO 12 000 neto..Članovima 6000 kn neto..Ima se 🙂

 

Krece se u otkup vlastitih dionica !

 

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/dz1nGpbk2X13N7Eeignonw==.pdf

 

Pozdrav

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 10.06.2020. u 12:58

Pivac kupuje van burze po 860..Saranovic n aburzi kupi sve sto se stavi na prodaju po 600…

Poziv na skupstinu..Predsjedniku NO 12 000 neto..Članovima 6000 kn neto..Ima se 🙂

 

Krece se u otkup vlastitih dionica !

 

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/dz1nGpbk2X13N7Eeignonw==.pdf

 

Pozdrav

 

Pozdrav

 

Što bi to trebalo znacit?

Da uprava moze kupit recimo po 600kn onih 5% što leži u trezoru??

Jel ovo znaci da ce malima uskratit dividendu??

V.

Mijenja se članak 35. stavak 1. Statuta na način da sada glasi:

(1) Odlukom Glavne skupštine o upotrebi dobiti odnosno Odlukom Uprave Društva o isplati predujma

dividende, određuju se: dan sastavljanja popisa dioničara koji imaju pravo na isplatu dividende prema stanju

upisa u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu, dan od kojeg će se trgovati dionicama Društva bez prava

na isplatu dividende te dan isplate dividende.

 

I jos nekaj..kazu dobit 7milijuna..a Arap platio dug.khm…

Zanimljiva je ova “igra” izmedju Pivca i Sarana..Kupuje jedan..pa kupuje drugi..Ni jednom ni drugom povecanje broja dionica formalno ne znaci nista..Ne mogu promjenit prava..ali ipak pomalo dokupljuju .

Neznam sta se pravno zbiva u pozadini (Hanfa/ZSE,etc)…dali se jos vodi “borba” oko legalnosti Pivceve ponude od 860 kn samo onima koji nisu pristali na 430 pa sad Pivac skuplja sto vise moze od onih ispod toga a Saran sto vise do toga pa u slucaju odluke “pravosudja” sve proda Pivcu po 860..?!?..  Tesko moguc scenarij ali ne i nemoguc..ali ne vidim drugi razlog zasto oboje kupuju.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Gledam sad,i posto nisam u ovim dionicarskim vodama nesto pametan,a opet nesto pameti imam:u

14:49:30 netko prodao  jednu dionicu po 618kn.

I kad se uracuna provizija brokera koji je smisao cijele transakcije koje su to igre?

Netko podize cijenu ili netko se igra ili su u šumi?

 

Sad Pivac cisti sve sta se pojavi do 610 . Saran zastao.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

FI za drugi kvartal sasvim solidno..prihod je malo manji ali dobit veca…Od svega upada u oci veliko smanjenje dugorocnih i kratkorocnih obaveza..Dug prema bankama u dogoracnim smanjen za 40 mil kuna..kratkorocne za 55 mil kuna !!

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/KRAS-fin2020-1H-NotREV-K-HR.pdf

I Pivac i Saran i dalje strpljivo skupljaju..na lagano dizu bid..nema potrebe za zurbom dok god ima onih koji su im voljni prodat

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kaj se ovo dešava,Šaranovic kupuje sve sto moze za cim manje,Pivac se pokusava dokopat onih 5 posto a niti jednom nije dosta,zašto onda i dalje kupuju?

New Report

Close