KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– prokuristica Kraša 28.8. kupovinom na burzi stječe 900 kom, zbirna cijena 351.000 kn (390 kn po dionici)
– objava vijesti o ponudi za preuzimanje i obustava trgovanja 9.9. po cijeni od 430,00 kn, kasnije objavljeno:
za odgovornost po zakonu se navodi stjecanje i(li) otpuštanje, gospođa se brani riječima da u međuvremenu dionice nije prodala?!

pa još… u međuvremenu imamo podebljanu ponudu braće Pivac za dodatnih 431,20 kn

marica mi uopće nije simpatična, upravo suprotno… ali meni ovo izgleda kao “lov na vještice” naime, radi se o tek 900 dionica vrijednosti oko 350K i iako je bila insajderica, ponuda sa mibp je trebala biti tek 10% veća od predmetnog stjecanja, dakle nekih 40K kn što i nisu neke pare, bar ne za toliko nabrijanu reakciju…druga stvar bi bila da je znala za šaranovića i njegove targete te sjedila u krilu i jednoga i drugoga, međutim iako ima atribute za tako nešto, ipak mislim da nije tako, prije da ju je pos.alo kao i mnoge druge nego da je bila u tavu i sa šaranovićom…

ali sasvim druga stvar je trgovina u čet. i pet. kada se zavrtilo 30tak K, to me nitko ne može razuvijeriti da nije bilo na temelju “povlaštenih” informacija!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ispada da je br.6 ispao iz topa 10 – 21.11., pošto nemam uvida za ispod dali to znači da je nakitio Šarana za svih 8645 komada.. hmm



Kad se strasti smire biti ce bolje, a to je nadam se vec sutra👏

Apsolutno ste u pravu kolega. Trebaju se smirit nakon ponude koja je trajala danima na 1050 kn. Ja računam da će se i sutra smirit strasti za -30%. Ako bude manje od -20%,imate od mene ručak.
[/quote]

Pongo jel platio ručak??


Ispada da je br.6 ispao iz topa 10 – 21.11., pošto nemam uvida za ispod dali to znači da je nakitio Šarana za svih 8645 komada.. hmm

Naravno

Otkriveno tko je u zadnji čas prodao dionice Kraša Šaranoviću




Kad se strasti smire biti ce bolje, a to je nadam se vec sutra👏

Apsolutno ste u pravu kolega. Trebaju se smirit nakon ponude koja je trajala danima na 1050 kn. Ja računam da će se i sutra smirit strasti za -30%. Ako bude manje od -20%,imate od mene ručak.
[/quote]

Pongo jel platio ručak??
[/quote]

Kolega,imate od mene ručak.Javite se na pm. I dalje nema fundamenata da cijena bude veća od 370-430 kn. I da,doći će na tu cijenu,kad ljudi shvate da Šaran uopće više ne kupuje…nit ima namjeru.

Dakle, da zaključimo:

– mali dioničari, špekulanti, prisutni na ovom forumu imali su priliku lijepi novac staviti u džep s obzirom na porast cijene na tržištu. Tko se nije skrio…..

– Šaranović je ispao naivan i to je platio velikom svotom novca za (ipak) status manjinskog dioničara. Za naplatu danog novca će morati pričekati. Ne sumnjam da će na kraju ipak dobro proći.

– MI Pivac su bili primorani ponuditi duplo od onoga što su planirali, ali su svoje bokove osigurali kontinuiranom, ali doziranom kupnjom na burzi, maestralno izvedenim dokapom i bezočnim i protutržišnim dogovorom za ESOP-ove dionice. Šaranović je Pivce primorao na brzu reakciju, ali su rizik i izloženost s tim u vezi sveli na najmanju moguću mjeru. Solidono obavljen posao.

– Uprava je prvo rekla da je Pivčeva ponuda preniska, ali su sigurno sudjelovali u odluci ESOP_a, bez obzira na pravnu razliku između njih. Naše tipično ponašanje – ljigavo.

– ESOP je odigrao podlo i potpuno netržišno, čime su itekako oštetili dioničare radnike. Kažu da se radi o 60 M kuna. To nije mali novac. Ne sumnjam da im dlaka s glave neće pasti zbog toga.

– Radnici dioničari su bili i ostali poslušne “ovce za šišanje”. Oni su zapravo samo radnici i za njih nije dioničarstvo. Stoga je, izgleda, prirodno da njihove tamo nekakve “dijonice” prijeđu u ruke onih koji će znati puno bolje i efikasknije upravljati svojim vlasništvom. Argument da su radnici prihvaćajući nižu ponudu osigurali rada mjesta na 10 godina je totalni apsurd. Argument za socijaliste, idealiste i naivce.

Redistribucija bogatstva je jedina konstanta.
Bogati postaju bogatiji, a siromašni još siromašniji.

Naučite nešto iz ovog što se dogodilo.
I ne očekujte apsolutno ništa od HANFE i sličnih opskurnih, i rekao bih, smiješnih institucija.

La vita e bella!

Kao što rekoh (pa je bezrazložno izbrisano), presudila je sigurnost i čvrste garancije koje im Šaranović nije dao.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/pivci-moraju-sjesti-za-stol-i-otvoriti-pregovore-sa-saranovicem/9663625/



Ispada da je br.6 ispao iz topa 10 – 21.11., pošto nemam uvida za ispod dali to znači da je nakitio Šarana za svih 8645 komada.. hmm

Naravno

Otkriveno tko je u zadnji čas prodao dionice Kraša Šaranoviću


[/quote]

Sve transkacije koje su odrađene u četvrtak i petak i veće su od 10.000 kuna, definitivno treba poništiti. Ako hanfa to ne učini, legalizirali su lopovluk i dodatno smanjili povjerenje u ovu ionako bijednu i jadnu burzu. Čim se krenulo u pregovore s radnicima, trebalo je zaustaviti trgovanje. Zašto to nije učinjeno, ima tko zna.

Kao što rekoh (pa je bezrazložno izbrisano), presudila je sigurnost i čvrste garancije koje im Šaranović nije dao.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/pivci-moraju-sjesti-za-stol-i-otvoriti-pregovore-sa-saranovicem/9663625/


Bajke.Ne smiju prodavati dionice esopa trecem 10 godina. Niti ne trebaju. Prodaju svoje. A price o radnicma i zadrzavanju radnih mjesta za 3 mjeseca nitko se vise ne sjeca.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa ako zaboravi i ne sjeća se, treba mu pročitati klauzulu u Ugovoru. I odmah se prisjeti.


Pa ako zaboravi i ne sjeća se, treba mu pročitati klauzulu u Ugovoru. I odmah se prisjeti.

samo ih prebace u pivac na salame


Kao što rekoh (pa je bezrazložno izbrisano), presudila je sigurnost i čvrste garancije koje im Šaranović nije dao.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/pivci-moraju-sjesti-za-stol-i-otvoriti-pregovore-sa-saranovicem/9663625/


Bajke.Ne smiju prodavati dionice esopa trecem 10 godina. Niti ne trebaju. Prodaju svoje. A price o radnicma i zadrzavanju radnih mjesta za 3 mjeseca nitko se vise ne sjeca.
[/quote]

E TO bi bio vrhunski spin !!

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close