KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali su obavijest na ZSE, o obvezi plaćanja razlike za one koji su prihvatili ponudu.
Nema nove ponude, da ima već bi objavili.
KRAŠ d.d. – Izvješće o preuzimanju društva KRAŠ d.d.


Ovdje vise nema imperativa trgovanja.
Cijena bi mogla pasti poprilicno.

ako pivci vise nemaju obvezu davati javnu ponudu, onda niti saranovic vise nema nikakvog razloga kupovati po ovako visokim cijenama na koje je sam lansirao dionicu u nadi da ce time privuci ESOP na svoju stranu. jest da je time pivcima izbio duplo love iz dzepa u odnosu na pocetni plan od 400 kn ali slaba mu je to utjeha jer su ga ovdje preveli zednog preko vode-upucao je stotine milijuna kuna u firmu i nije dobio nista za to! on je lukav igrac, ali pivci su puno opakija ekipa od njega i nisu se dali preveslati
a cijena dionice, vise ne treba imati iluzija da ce se odrzati ovako visoko, mislim da bi se za jedno mjesec dana mogla stabilizirati oko 500-550 kn kad se sve malo smiri

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


Dali su obavijest na ZSE, o obvezi plaćanja razlike za one koji su prihvatili ponudu.
Nema nove ponude, da ima već bi objavili.
KRAŠ d.d. – Izvješće o preuzimanju društva KRAŠ d.d.

uffff
ima tu svega za HANFA-u
ako bude volje naravno

Stvarno su ti iz Esopa da ne kažem što. Ako su u javnoj ponudi Pivci bili prisiljeni osigurati depozit za 65% dionica po cijeni 430kn a u stvari su ciljali 18-20% dionica jasno je da su taj paket bili spremni platiti i 3×430 kn. Imam osjećaj da su ovdje mnogi dobili poticaj iz crnih fondova počevši od sindikata preko uprave pa nadalje. Bit će zanimljivo večeras vidjeti tko je još ispustio dionice iz desetke imajući s pravom “puno povjerenje” u hrvatsko pravosuđe da im neće ništa jer oni su ipak “naši”.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Kakvih se glu.. ovdje da pročitati.. zašto bi Šaran ovdje trebao biti izigran, ili bi ga trebalo žaliti? On se upustio u jednu krajnju rizičnu kupovinu.. znajući koliki udio u vlasništvu imaju Pivci i da su u sprezi sa ESOP-om – i da će taj isti esop dobiti na svoju stranu neka faca sa strane za koju se kad je počeo kupovati nije ni znalo tko je ni što je.. Pivci ovu partiju šaha igraju već 10 godina, i očito su razvili dobre odnose sa ključnim ljudima u Krašu, i bilo je totalno iluzorno očekivati drugačiji rasplet.. šta će se desiti u budućnosti ostaje za vidjeti.. po mom mišljenju svi koji ne misle tu biti dugoročno imali su lijepu priliku to prodati na 1050.. a Pivci su lagano matirali Šarana samo zato što ovu bitku nisu mogli izgubiti jer je startna pozicija bila prejaka.. A da su odigrali vrhunski ovo sa ponudom od 430, dokapom, preuzimanjem esop-a, i eliminiranjem trošenja dodatnih novaca na male.. Nije mi drago zbog toga, ali ispadaju vješti trgovci..


@Iknow

jel ti čitaš ove članke s desne strane? evo link: Odabirom-pivca-radnici-si-osigurali-iznadprosjecne-place-jos-10-godina

još jednom: što je dobro za radnike nije (nužno) i za dioničare, suprotstavljeni ciljevi… ovo definitivno nije

Ne, jer su to gluposti i PR. Od ekipa koja je sve izvarala i koju bi trebalo smjestiti iza rešetaka, ne očekujem ispunjavanje nikakvih obveza. Neće oni nikoga baciti na ulicu (bez otpremnine) al će u dvije tri godine učinkovito se rijestiti viska zaposlenih. Ponovit ću, nisam nikad čuo ni vidio da uz prodaju dionica privatnog vlasnika privatnom vlasniku ide garancija bilo kakvih radničkih prava osim nacelno kao navođenje primjera dobre prakse.


@Iknow

jel ti čitaš ove članke s desne strane? evo link: Odabirom-pivca-radnici-si-osigurali-iznadprosjecne-place-jos-10-godina

još jednom: što je dobro za radnike nije (nužno) i za dioničare, suprotstavljeni ciljevi… ovo definitivno nije

Nema u Krašu punokrvnih dioničara, tu su preostali radnici/dioničari koji nisu uzeli poklon od 1,050 HRK i kojima je primarno zadržati status quo i špekulanti koji se (opet) nadaju ulovit nešto.

Osim njih nema nijednog suvislijeg investitora, ima možda 1-2 stranaca koji Kraš imaju, a da ni ne znaju (kao exposure prema HR jer ima značajan weight u Crobexu).

Kraš je jedna tužna priča kao sukus cjelokupnog stanja u HR.

Ukupno gledajući dobro je da je u Krašu došlo do ikakve promjene, ali to će biti puzajuća promjena koja će trajati barem desetljeće, a takva će biti i cijena dionice, puzajuća na prema dolje.


Dali su obavijest na ZSE, o obvezi plaćanja razlike za one koji su prihvatili ponudu.
Nema nove ponude, da ima već bi objavili.
KRAŠ d.d. – Izvješće o preuzimanju društva KRAŠ d.d.

Zanimljivo je da još nisu dobili izvješće od SKDD o broju pohranjenih i preuzetih dionica, a već salju konačno izvješće o preuzimanju?

Pa sto se toliko zure? Mislim da pokusavaju očuvati ozračje… sve je u redu i sve po propisima, a jasno je da nije i da će tek krenuti analize i istraga sto se sve radilo, kada i kako se radilo i tko cini organiziranu skupinu koja je radila protiv interesa društva i dionicara.



Dali su obavijest na ZSE, o obvezi plaćanja razlike za one koji su prihvatili ponudu.
Nema nove ponude, da ima već bi objavili.
KRAŠ d.d. – Izvješće o preuzimanju društva KRAŠ d.d.

uffff
ima tu svega za HANFA-u
ako bude volje naravno
[/quote]

– prokuristica Kraša 28.8. kupovinom na burzi stječe 900 kom, zbirna cijena 351.000 kn (390 kn po dionici) stjecanje 28.8.
– objava vijesti o ponudi za preuzimanje i obustava trgovanja 9.9. ponuda za preuzimanje po cijeni od 430,00 kn, kasnije objavljeno: objava ponude za preuzimanje
za odgovornost po zakonu se navodi stjecanje i(li) otpuštanje, gospođa se brani riječima da u međuvremenu dionice nije prodala?!

pa još… u međuvremenu imamo podebljanu ponudu braće Pivac za dodatnih 431,20 kn obavijest brace Pivac

može se izvući samo ako proda jeftinije nego je kupila .

Eto, neka mi se obrati, ja kupim od nje, po ccs 300 Kuna . Jeftino da se izvuče 3 godine bajbokane

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



@Iknow

jel ti čitaš ove članke s desne strane? evo link: Odabirom-pivca-radnici-si-osigurali-iznadprosjecne-place-jos-10-godina

još jednom: što je dobro za radnike nije (nužno) i za dioničare, suprotstavljeni ciljevi… ovo definitivno nije

Nema u Krašu punokrvnih dioničara, tu su preostali radnici/dioničari koji nisu uzeli poklon od 1,050 HRK i kojima je primarno zadržati status quo i špekulanti koji se (opet) nadaju ulovit nešto.

Osim njih nema nijednog suvislijeg investitora, ima možda 1-2 stranaca koji Kraš imaju, a da ni ne znaju (kao exposure prema HR jer ima značajan weight u Crobexu).

Kraš je jedna tužna priča kao sukus cjelokupnog stanja u HR.

Ukupno gledajući dobro je da je u Krašu došlo do ikakve promjene, ali to će biti puzajuća promjena koja će trajati barem desetljeće, a takva će biti i cijena dionice, puzajuća na prema dolje.

[/quote]

Tužna priča, a radnici i manjinski dionicari spremili vise od 400 milijuna kuna u džep (vjerojatno i 700 sa ESOP-om) i k tome sve govori u prilog da će ići još jedan krug prodaje… u nekom roku. Dugom, kratkom…. who knows…. Eh, da se barem svake godine dogodi jedna ovako “tužna priča”.


@Iknow

jel ti čitaš ove članke s desne strane? evo link: Odabirom-pivca-radnici-si-osigurali-iznadprosjecne-place-jos-10-godina

još jednom: što je dobro za radnike nije (nužno) i za dioničare, suprotstavljeni ciljevi… ovo definitivno nije


istina ali esop je mogao, to je moje mišljenje, ispregovarati puno više od 1050 kn koliko je tada nudio Nebojša. Moglo je to ići u rasponu od 1200-1500kn. pa vi podijelite 100000 kn više na neku prosječnu plaću u kršu. A po nekim novim vjestima je vidljivo da su ti isti koji su donosili odluke/ savjetovali esop svoje dijonice prodali 🙂

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close