KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da nema obveze jer je Pivac već dao obveznu ponudu, aveć ima 25% (ponudu nije dao prije zbog kapitalizacije). Obveza je ispunjena.
Sada samo mora dati razliku onima koji su ponudu prihvatili.

@zorangutan
nisam rekao da neće biti jer ne znam hoće li biti, Pivac to nije najavio. Govorio sam da u ovoj ponudi koju su dobili radnici, ostali dioničari nisu dobili takvu ponudu. Ako si ti siguran da će biti, zašto neki sada prodaju po 700? Ok, kupili su dionice, a ne udjele, nebitno sada.

@kikac
i te kako je bitno jesu li kupili udjele ili dionice…i te kako….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kao prvo, uopće nije bitno jesu li se stekli udjeli ili dionice (vidi HUPZ; Adris je stekao 77% udjela u društvu EXPERTUS d.o.o. i bio obvezan dati ponudu za preuzimanje). U suprotnom bi se, ako se želi, uvijek mogla izbjeći ponuda malim dioničarima, na način da se osnuje d.o.o. i na njega prebace dionice.
Pivci nisu dužni objavit ponudu po 860 kn jer već imaju preko 25% i sad mogu neograničeno stjecati dionice. Obvezni su samo isplatiti razliku onima koji su prihvatili njihovu ponudu po 4xx kn.

Rastimo zajedno...

Slažem se Parice

Nisu dužni jer su već bili dali javnu ponudu (koja je završila 22. studenog), a ne zato jer su stekli preko 25%. Oni su stekli preko 25% prije godinu i vise dana i pritom ih je glavna skupština (Marica i njezini Pijuni) skupštinskom odlukom oslobodila od davanja javne ponude.

Obzirom da zajednički djeluju s ESOP-om oni će prenijeti dionice unutar istog kontrolnog subjekta i time će izbjeći obvezu davanja nove javne ponude ostalim dioničarima.

Tako ja to vidim. Za stručno pravno misljenje zatražite uslugu profesionalnog pravnika odnosno odvjetnika ili odvjetničkog ureda.

@parica

“Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili
posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva:
– prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag),
nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, poveća postotak
prava glasa za više od 10% (dodatni prag)”

https://www.hanfa.hr/getfile/39376/%C5%A0to%20je%20ponuda%20za%20preuzimanje%20i%20kako%20se%20provodi.pdf

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@Parica
Upravo to želim reći. Samo moraju isplatiti razliku onima koji su prihvatili njihovu ponudu, a kojih vjerujem da i nema. A oni su zakon ispoštovali, javnu ponudu su objavili. Meni se čini da su pomno isplanirali taj manevar. Došli do većinskog paketa, a ne moraju otkupljivati ostale dionice. Za njih Win-win situacija.

Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

Ekskluzivno doznajemo: Hanfa ‘češlja’ trgovanje Kraševim dionicama!

Suricata suricatta


Moj broker kaze da nema obaveze za javnu ponudu po toj cijeni.

A moji broker kaže da ima obveze za javnu ponudu po toj cijeni:-)


Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!

New Report

Close