KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako pivac stekne dionice unutar godine dana od bilo koga po vecoj cijeni od 861 duzan je odkupiti od svih dioničara po kojoj je cijeni stekao te dionice .Znači pivac nece po vecoj cijeni kupovati ali ako mu zatreba ne znači da netko drugi nece za njega kupovati.Pivac ima više od 50% i vise mu i ne treba.

Nemam Kraš,,, ali gledam koji panj moraš biti da prodaš nekome jeftinije nego šta ti je netko drugi spreman platiti ???

Nije čudo da nam je TK u totalnoj banani, i sa dionicama koje su super, i one koje su ubili sa raznim igrama i navlačenjima. Definitivno ovaj narod nema nikakve materije između ušiju, i nema ovdje pomoći dok sve ne preuzme ekipa iz vana pa da služimo samo kao radna snaga, kao konji, magarci jer to očito većina i je

Smirite se malo. Nema tu nikakve javne ponude po 860 kuna. Pivac kupuje udjele u fondu KRAŠ-ESOP d.o.o, a ne dionice Kraša.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


ne razumijem zašto neki sad prodaju ispod 860 kn kad pivci moraju prema svim dioničarima /znači i šaranoviću/ moraju dati javnu ponudu po 860 kn?? koja je logika prodavati sada po 700 kn??

dioničari da su pametni stavili bi sve dionice na prodaju na 1050 kn i ostavili ih tamo kn sve dok im na kućne adrese ne dođe ponuda pivaca na 860 kn, a ako šaranović u međuvremenu opet nastavi kupovati na 1050 kuna prodati će njemu po 1050 i još bolje
win-win


Smirite se malo. Nema tu nikakve javne ponude po 860 kuna. Pivac kupuje udjele u fondu KRAŠ-ESOP d.o.o, a ne dionice Kraša.

Nisi u pravu Zimzi, prodane su dionice.


Smirite se malo. Nema tu nikakve javne ponude po 860 kuna. Pivac kupuje udjele u fondu KRAŠ-ESOP d.o.o, a ne dionice Kraša.

nije to baš tako jer stjecanjem udjela od esopa-a + ovo što ima sam + trezor stekao je preko 50% kontrole i ima obvezu javne ponude prema svima..ako proba muljati nagazit će ga šaranović tužbama


Smirite se malo. Nema tu nikakve javne ponude po 860 kuna. Pivac kupuje udjele u fondu KRAŠ-ESOP d.o.o, a ne dionice Kraša.

Kolega je najbolje sročio. Pivci nemaju obvezu ponudit nikome 861,20 kn. Za njih je priča gotova. Večinski su i nemaju namjeru kupovati dalje. Dionica bu lijepo zaronila… Dajte se malo informirajte.


Smirite se malo. Nema tu nikakve javne ponude po 860 kuna. Pivac kupuje udjele u fondu KRAŠ-ESOP d.o.o, a ne dionice Kraša.

Krivo:

Kraš-ESOP dionice je prodao po cijeni od 861,20 kuna po dionici, odnosno po ukupnoj cijeni od 238,1 milijuna kuna za sve dionice, što odgovara ponderiranom prosjeku svih cijena ostvarenih na burzi u zadnja tri mjeseca. Iz Kraša su jutros izvijestili da je Kraš Esop otpustio 276.441 redovnu dionicu.

Bilježi se veliki pad od 26,2 posto: Potop dionice Kraša na Zagrebačkoj burzi

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/AlNdZkiUCKjjIkWsHrRK3w==.pdf

Ignore: KressoM, delux

Pozdrav!
Prateći sve ovo meni se čini da su tu odigrane razne igrice. Pivac daje javnu ponudu pazeći da bude toliko niska da bude siguran da je nitko neće prihvatiti. Onda nudi otprilike istu cijenu ESOP-u. Vidjevši tako male cijene koje Pivac nudi Šaranović daje svoju, puno višu ponudu. Sve su to javne cifre. A onda počinju igre. Pivac kupuje udjele u ESOP-u po duplo većoj cijeni nego što je javno obznanjeno. Šaranoviću se uopće ne daje prilika da poveća svoju cijenu. Na kraju cijena plaćena 860 kn, ostali dioničari nisu dobili nikakvu priliku da prodaju po toj cijeni. Po meni prevareni. Oni koji su ovo temeljitije pratili neka kažu da li je istina ovo sve što sam napisao.
LP,

@kikac
a po čemu ti zaključuješ da neće biti javne ponude po 860 kn kad su pivci ovime došli na 50%??? i odakle ti to da pivci kupuju udjele u esopu, kad post iznad tvoga jasno piše podržano linkovima da je esop prodao DIONICE, a NE UDJELE??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Da li vlasnik – investitor mora dati obvezujuću ponudu samo kad prelazi kontrolni paket od 25% ili nakon toga kod svake kupnje 1 dionice?

Moj broker kaze da nema obaveze za javnu ponudu po toj cijeni.

New Report

Close