KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo izgledan scenarij. Neće tu biti do daljnjeg preuzimanja niti sa jedne strane. Marica i njen management su out do kraja godine. Tražiti će se prije toga sve mogućnosti za podizanje efikasnosti na prihatljive razine i onda u paketu Crvenka/Banini/Kraš prodati nekoj trećoj strani. Kad shvate da cijena neće više biti iznad 900 svi će pomalo izlaziti van.



Lako moguće. Vidjet ćemo Pivcevu ponudu, a nakon toga ako će ići i ponudu Šaranovica.

Meni se cini da nitko od njih nije konačan vlasnik, iako je moguće da jedan od njih dobije kapitalno jakog suvlasnika. Netko će na kraju konsolidirati vlasnistvo i po mojoj procjeni platiti primjerenu premiju za to.

To je moja 2 procjena.
1. Braca i Saran zajedno izbacuju ESOP iz svih bitnijih pozicija u visokom menadzmentu i Saran preuzima paket od Pivaca
2. Dolazi 3 igrac i sve kupuje
[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!



Znači to može i do kraja godine ovako

Baš naprotiv, gotovo je.

Pogledaj volumen pa ćeš primjetiti da je Šaranović prestao kupovati. Ima dovoljno dionica u više portfelja tako da je nominalno s većim ispod 25%, a ako mu treba može ih spojiti tako da ima iznad 25% za davanje obvezujuće ponude. Hajde pogodi što će se događati s cijenom dionica sada kada potražnja za njima bude smanjena.

Sad svi čekaju potez braće Pivac da bi vidjeli koliko su shvatili igru.
[/quote]

Daj ne trkeljaj gluposti. Rasplet će biti tek za nekoliko mjeseci kad će biti sazvana i održana nova skupština. Saranovic je obvezi javne ponude tek kad stekne vise od Pivaca, a oni imaju 30,73% i još nisu ni dali dobrovoljnu ponudu.




Znači to može i do kraja godine ovako

Baš naprotiv, gotovo je.

Pogledaj volumen pa ćeš primjetiti da je Šaranović prestao kupovati. Ima dovoljno dionica u više portfelja tako da je nominalno s većim ispod 25%, a ako mu treba može ih spojiti tako da ima iznad 25% za davanje obvezujuće ponude. Hajde pogodi što će se događati s cijenom dionica sada kada potražnja za njima bude smanjena.

Sad svi čekaju potez braće Pivac da bi vidjeli koliko su shvatili igru.
[/quote]

Daj ne trkeljaj gluposti. Rasplet će biti tek za nekoliko mjeseci kad će biti sazvana i održana nova skupština. Saranovic je obvezi javne ponude tek kad stekne vise od Pivaca, a oni imaju 30,73% i još nisu ni dali dobrovoljnu ponudu.
[/quote]

Trkeljanje prepuštam tebi. To što je mnogima i tebi nejasna razlika između obvezne i obvezujuće ponude mene jednostavno nije briga. Iz tvog ponašanja/komunikacije vidim koji je tvoj domet, a vidim i kakav je onaj od ekipe koja stoji iza Šaranovića. Drugim rječima, ti i tvoje mišljenje ste nebitni.

To što neki novinar nagađa da bi tek na >30,73% Šaranović nešto “morao” je komično, kao i strka u Hanfi kada su shvatili da su kćerke utjecajnih ljudi koje su godinama tamo zapošljavane preko veze nemoćne razumjeti nešto što je iznad njihovog platnog razreda. Ipak je ovo privatni sektor.

Tehnikom pogađanja izvjesno je da će rasplet biti u budućnosti. Možda ne baš onakav kako to mnogi ovdje s kockarskim duhom priželjkuju. Meni je kao malom ulagaču bilo zadovoljstvo zaraditi na Krašu parsto tisuća kuna, svi drugi mogu slobodno radit kako misle i provjeriti razinu svog ulagačkog znanja.





Znači to može i do kraja godine ovako

Baš naprotiv, gotovo je.

Pogledaj volumen pa ćeš primjetiti da je Šaranović prestao kupovati. Ima dovoljno dionica u više portfelja tako da je nominalno s većim ispod 25%, a ako mu treba može ih spojiti tako da ima iznad 25% za davanje obvezujuće ponude. Hajde pogodi što će se događati s cijenom dionica sada kada potražnja za njima bude smanjena.

Sad svi čekaju potez braće Pivac da bi vidjeli koliko su shvatili igru.
[/quote]

Daj ne trkeljaj gluposti. Rasplet će biti tek za nekoliko mjeseci kad će biti sazvana i održana nova skupština. Saranovic je obvezi javne ponude tek kad stekne vise od Pivaca, a oni imaju 30,73% i još nisu ni dali dobrovoljnu ponudu.
[/quote]

Trkeljanje prepuštam tebi. To što je mnogima i tebi nejasna razlika između obvezne i obvezujuće ponude mene jednostavno nije briga. Iz tvog ponašanja/komunikacije vidim koji je tvoj domet, a vidim i kakav je onaj od ekipe koja stoji iza Šaranovića. Drugim rječima, ti i tvoje mišljenje ste nebitni.

To što neki novinar nagađa da bi tek na >30,73% Šaranović nešto "morao" je komično, kao i strka u Hanfi kada su shvatili da su kćerke utjecajnih ljudi koje su godinama tamo zapošljavane preko veze nemoćne razumjeti nešto što je iznad njihovog platnog razreda. Ipak je ovo privatni sektor.

Tehnikom pogađanja izvjesno je da će rasplet biti u budućnosti. Možda ne baš onakav kako to mnogi ovdje s kockarskim duhom priželjkuju. Meni je kao malom ulagaču bilo zadovoljstvo zaraditi na Krašu parsto tisuća kuna, svi drugi mogu slobodno radit kako misle i provjeriti razinu svog ulagačkog znanja.
[/quote]

Ajde fukasaki idi svoje fonetske i semantičke zackuljice rješavati u Leksikografski. Možda si ti mali ulagač, al je očito da si veliki TRKELJAŠ.

Malo je zamrla ova tema, evo naslovnice sutrasnjeg jutarnjeg

http://online.jutarnji.hr/info/jutarnji-list-5619.html

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Pa ovi nasi su lopovi samo takvi. Kakvo je to povjerenje na Zse kada bi nekog dionicara iskljucili.

Nisam pročitao tekst, al obzirom da pretpostavljam da se radi o skupštinskoj odluci koja je usvojena, mislim 2017. o odobrenom kapitalu, teoretski, a onda i stvarno je moguće isključiti nekoga i dati nekome drugome pravo na dokap. Medjutim, dokap bi morao ići po 900 ili 1000 kuna odnosno trzisnoj cijeni i nakon toga bi moralo ići i preuzimanje, ako netko predje kontrolni prag od onih koji dokapitaliziraju. Pretpostabljam da bi se to nudilo Pivcima. Ne znam da bi sad netko treći ulazio po ovim cijenama i sa ovako nejasnom situacijom.

Puno je veći problem tko bi takvo sto potpisao i izložio se mogucem krivičnom progonu iz ovog ili onog razloga. Pored uprave, na takav dokap odnsono provedbu odluke, suglasnost mora dati i NO. A i tko bi uplatio ako bi dionice bile blokirane ili ništave zbog spora nad njima.

Inače, gledam na ovakve tekstove i komentare kao na oblik medijskog rata (Jer zašto bi uopće netko predstavljao eventualni vlastiti plan u javnosti putem medija?). PR sluzbe svih strana su u akciji pa nije isključeno da ćemo u predstojećim tjednima i mjesecima još citati sličnih članaka. Plijen je bogat, a pitanje je kolko i kome je dostižan.

Za one koji ne mogu nabaviti novine… u prilogu fotografija teksta iz današnjeg Večernjaka.

Inace… onako usput. Moram primijetiti da me dosadašnja pasivnost Pivaca u cijeloj ovoj situaciji ne iznenađuje. Hint… ljudi smo, dogovorit ćemo se.

Ako se dočepa 25% upravljačkih prava ne mogu ga isključiti. Sad je na oko 23% a treba mu 23,74% vlasništva za to.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kras-ima-otrovnu-pilulu-za-srpskog-tajkuna-u-napadu-prvi-put-oglasio-se-i-saranovic/9458363/


Ako se dočepa 25% upravljačkih prava ne mogu ga isključiti.

Tko kaže da ne mogu?

Covjek dodje s lovom i na legalan nacin zeli kupiti kompaniju. Ali ne to treba sprijeciti na bilo koji nacin kako bi mogli i dalje vodit kras kako bi njima odgovaralo. E nece moci. Pustite covjeka neka to kupi i prestanite smisljati nacine za napredak kompanije!!!!!!

New Report

Close