KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam zašto se daju dionice po 900 kad znamo da bi (će) opet podigao ljestvicu barem na 1.000 da skupi što više.
Vidi se da na 900 to slabo ide, a njemu očito ne fali novaca, ali mu fali vremena to skupljati ovako na sitno.
Na 1.000 – 1.050 bi već bilo “nešto” prometa!

da, kao što ništa nije skupio na 1050, 1000 i 950

a tko će ti kupiti na 900 osim njegsa

nitko živ

pa ti sad čekaj ponudu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kad bi ovo trebalo završiti?
Jel to ima neki vremenski rok ili ….?
Sretno svima koji su tu u igri.

Nema rokova. Sto dulje traje, to će cijena biti viša. Ovo će biti priča desetljeća na Zagrebačkoj burzi.

Znači to može i do kraja godine ovako

Lako moguće. Vidjet ćemo Pivcevu ponudu, a nakon toga ako će ići i ponudu Šaranovica.

Meni se cini da nitko od njih nije konačan vlasnik, iako je moguće da jedan od njih dobije kapitalno jakog suvlasnika. Netko će na kraju konsolidirati vlasnistvo i po mojoj procjeni platiti primjerenu premiju za to.



ja radim ovako od kada je počeo sakupljati na niže, prodam mu pri kraju naloga i postavim se 5 kn iznad slijedećeg nižeg, kupim opet istu količinu koliko sam prodao, gubim 5 kn i proviziju, ali uvijek imam dionice, pa do koliko ćemo, ne znam, ne vodim ja igru, ne bi smijeli nisko, jer bi se mogao netko drugi priključiti, što misliš, je li ovo pametno ili je najpametnije prodati sve i okrenuti novu stranicu u životu ?

opasno življenje

ako misli dati ponudu, 1050 je tu

ako ne – može on i na 700 pokmalo grabiti

danima je kiupovao po 1050 – nitko ne može reći da nije bilo vremena i prilike


onda, što kažeš na recept,
je li bolje biti u dionici ili izići trajno,
ovdje je svaki trenutak nepredvidiv
mislim da je ovdje opasno življenje za sve učesnike od Pivaca, Esopa,Nebojše, pa što da ja izjegavam opasnost
[/quote]

kako tekoh opasno življenje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Lako moguće. Vidjet ćemo Pivcevu ponudu, a nakon toga ako će ići i ponudu Šaranovica.

Meni se cini da nitko od njih nije konačan vlasnik, iako je moguće da jedan od njih dobije kapitalno jakog suvlasnika. Netko će na kraju konsolidirati vlasnistvo i po mojoj procjeni platiti primjerenu premiju za to.

To je moja 2 procjena.
1. Braca i Saran zajedno izbacuju ESOP iz svih bitnijih pozicija u visokom menadzmentu i Saran preuzima paket od Pivaca
2. Dolazi 3 igrac i sve kupuje


Nema rokova. Sto dulje traje, to će cijena biti viša. Ovo će biti priča desetljeća na Zagrebačkoj burzi.

nađi mi jednog čovjeka od struke koji veli 1050 kn je premalo

1050 je kraj – ako bude ponude

ako ne, na 700 će nebojsac pomalo skupljati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

S obzirom da su već pretežno svi koji su htjeli izašli, ovi preostali ne bi trebali davati ništa ispod 1.000.
Jer očito je da želi kupovati još puno (10-ak mil.kn stoji stalno na 900).
Zato mislim da bi sad opet trebalo podići ljestvicu više kako bi došlo do značajnije trgovine, ovo na 900 su sad mrvice.



Nema rokova. Sto dulje traje, to će cijena biti viša. Ovo će biti priča desetljeća na Zagrebačkoj burzi.

nađi mi jednog čovjeka od struke koji veli 1050 kn je premalo

1050 je kraj – ako bude ponude

ako ne, na 700 će nebojsac pomalo skupljati
[/quote]

Evo, našao sam. Ja sam čovjek od struke. I očekujem najmanje 1.050 kuna ili vise u finalu borbe oko kompanije. Ili u trenutku konacnog dogovora.

U medjuvremenu možemo se nagledati svačega.


Znači to može i do kraja godine ovako

Baš naprotiv, gotovo je.

Pogledaj volumen pa ćeš primjetiti da je Šaranović prestao kupovati. Ima dovoljno dionica u više portfelja tako da je nominalno s većim ispod 25%, a ako mu treba može ih spojiti tako da ima iznad 25% za davanje obvezujuće ponude. Hajde pogodi što će se događati s cijenom dionica sada kada potražnja za njima bude smanjena.

Sad svi čekaju potez braće Pivac da bi vidjeli koliko su shvatili igru.

New Report

Close