KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kappa već ima 21,2% vlasništva. Nimalo ne gube vrijeme.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Zato i stali na kocnicu a to da su prešli 20 posto bilo je jasno, moguće da sad prikoci skroz



Ako ne ide na prelaz 25% sada uskoro onda ide to na pocetne polozaje.
Pivcima nitko nece prodati po 400, a Saran lako priceka godinu dana i izadje s ponudom od 600-700 i to je kraj.
Do tada bi se svi vec medjusobno poubijali od ljutnje jer su propustili uzeti lovu kad se nudila.

Prijelaz preko 25% nema u ovoj fazi veze sa ničime …. Čisto da ne donosiš investicijsku odluku prema krivoj infomaciji 🙂
[/quote]

A navodno i nije 25, nego 23,xx…zbog trezorskih…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


A navodno i nije 25, nego 23,xx…zbog trezorskih…

Bez navodno 🙂

ZPDD kaže da je ili više 25% udjela ili više od 25% glasačkih prava (pa to onda ovisi o broju trezoraca)

U tu onda idu iznimke, već navedene, u članku 14. stavak (1) 10. te onda dodatno pojašnjenje u članku 14. (3)


ja radim ovako od kada je počeo sakupljati na niže, prodam mu pri kraju naloga i postavim se 5 kn iznad slijedećeg nižeg, kupim opet istu količinu koliko sam prodao, gubim 5 kn i proviziju, ali uvijek imam dionice, pa do koliko ćemo, ne znam, ne vodim ja igru, ne bi smijeli nisko, jer bi se mogao netko drugi priključiti, što misliš, je li ovo pametno ili je najpametnije prodati sve i okrenuti novu stranicu u životu ?

opasno življenje

ako misli dati ponudu, 1050 je tu

ako ne – može on i na 700 pokmalo grabiti

danima je kiupovao po 1050 – nitko ne može reći da nije bilo vremena i prilike


onda, što kažeš na recept,
je li bolje biti u dionici ili izići trajno,
ovdje je svaki trenutak nepredvidiv
mislim da je ovdje opasno življenje za sve učesnike od Pivaca, Esopa,Nebojše, pa što da ja izjegavam opasnost

“Financijski stručnjak” do u kunu zna koliko Kraš vrijedi
FINANCIJSKI STRUČNJAK OTKRIVA ŠTO SE DOGAĐA S KRAŠEM: ‘Ovo još nikad u povijesti nije zabilježeno! Tri strane bore se za većinski udio’
Prema njegovom viđenju ovaj Šaranović je šarlatan koji pojma nema. Tko mu samo milijune dade da vitla njima kao pijani milijuner?
Stalno tvrdi kako ne vidi tko bi od njega otkupio dionice po cijeni višoj od kupovne. Tako mu je teško preko usta kao mogućnost izgovoriti da će baš on otkupljivati od drugih i da je to sve izglednije.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

27.09… OD 31.402 protrgovanih dionica, na račun je stavio 30.679, uz prosječnu 1041 i završnu 1000 kuna i dosegao 21,19%

30.09 protrgovano je 10258 komada ili maksimalno 0,68%, zaključna 960, prosječna 999 kuna

danas je prošlo 13503 komada uz sasvim sigurnan trejd malih s barem 1000 komada , ali neka je to 0.9% i zaključna cijena 900 kuna, prosječna 935, sa čudnom anomalijom kupovine 745 komada u potezu do 1000 kuna, što je potaklo male da se stave na kupnju i pokupe sigurno 1000 komada iznad jumbo naloga na 900.

po sadasnjim procjenama , treba mu još cca 10-15000 komada da dođe u obvezu javne ponude , ali mislim da se neće dovesti u tu situaciju.

interesantno je da je počeo i top10 prodavati, očekujem idućih dana/ tjedana burno trgovanje , i pojavu novog igrača u top10- skrivenog ortaka , koji nastavlja skupljanje do zadnje slobodne dionice probojima po asku po većim nalozima .

Uostalom, “slobodnih” ili nevidljivih dionica na tržištu je još samo 300,000 komada ! Koliko ih je stvarno na tržištu spremnih za trgovinu?

Negdje sam pročitao da se računa sa oko 20000 aktivnih sudionika na ZSE, ako je svatko upiknuo barem 10 komada i čeka javnu ponudu ili grand finale…uf, moglo bi biti jako dobro .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Stvarno je korektno napravio za male ulagače, javio je svima gdje je plafon na 1050kn, dva dana su svi imali priliku shvatiti. Zatim je cijeli dan bilo na 1000kn. Pa ako ljudi ne razumiju trgovanje, neka plate svoje školovanje. Ako neće po 1050kn, mogu po 1000kn. Ako neće po toliko danas, mogu sutra po 950kn. Ako neće ni tada, imaju po 900kn, itd. Ili neka čekaju mjesec dana da vide rezultat svoje pameti.

Ostatak će ionako otkupit od Pivca za puno manji iznos, a ove "pametne" iz ESOP čeka lekcija životne škole.

Upitno je tko ce na kraju ispasti najpametniji, ako je Saranovicu cilj preuzeti kontrolu nad Krasom, restrukturirati ga, usminkati i preprodati kao Bambi onda nece biti cudno ako oni koji zadrze svoje dionice na kraju najbolje i prodju.
[/quote]

Ozbiljno tako misliš? A što misliš kolika će biti vrijednost tih preostalih dionica kada Šaranović otkupi od Pivaca >30% dionica Kraša po cijeni od oko 450kn po komadu pa stekne preko 50% Kraša i one mu postanu nebitne?

To su vlo romantični izrazi ako “restrukturirati” nazivaš davanje otkaza višku ljudi, a “ušminkati” nazivaš seljenje licenci za proizvodnju Kraševih proizvoda u zemlju jeftinije radne snage. Neka se ne iznenade ti koji zadrže dionice do kraja ako budu dobro “školovani” u budućnosti.


27.09… OD 31.402 protrgovanih dionica, na račun je stavio 30.679, uz prosječnu 1041 i završnu 1000 kuna i dosegao 21,19%

30.09 protrgovano je 10258 komada ili maksimalno 0,68%, zaključna 960, prosječna 999 kuna

danas je prošlo 13503 komada uz sasvim sigurnan trejd malih s barem 1000 komada , ali neka je to 0.9% i zaključna cijena 900 kuna, prosječna 935, sa čudnom anomalijom kupovine 745 komada u potezu do 1000 kuna, što je potaklo male da se stave na kupnju i pokupe sigurno 1000 komada iznad jumbo naloga na 900.

po sadasnjim procjenama , treba mu još cca 10-15000 komada da dođe u obvezu javne ponude , ali mislim da se neće dovesti u tu situaciju.

interesantno je da je počeo i top10 prodavati, očekujem idućih dana/ tjedana burno trgovanje , i pojavu novog igrača u top10- skrivenog ortaka , koji nastavlja skupljanje do zadnje slobodne dionice probojima po asku po većim nalozima .

Uostalom, "slobodnih" ili nevidljivih dionica na tržištu je još samo 300,000 komada ! Koliko ih je stvarno na tržištu spremnih za trgovinu?

Negdje sam pročitao da se računa sa oko 20000 aktivnih sudionika na ZSE, ako je svatko upiknuo barem 10 komada i čeka javnu ponudu ili grand finale…uf, moglo bi biti jako dobro .

Koji top10?

Prodao je lik koji ušao i izašao na valu spekulacije. Te price da će radnici koji su još radno aktivni i manageri prodavati, to okacite mačku o rep. Oni će prodati na kraju, kad sve bude jasno, po najvišim cijenama.

Da bi došao u situaciju davanja javne ponude, gospon Šaranovic mora sakupiti još cca 140-tak tisuća dionica ili vise (gledajuci posljednju javno objavljenu vlasničku strukturu pod pretpostavkom da nema dionica na drugim racunima). Dakle, da predje prag od 30,73% koliko trenutno drze Pivci i stekne kontrolu

Šaranović neće skupiti više od 30%.
Nije mu u interesu dati ponudu na preostale dionice po 1050kn. Osim ako je lud.
Pivac bi mu rado prodao po toj cijeni.

Ja mislim da će svi na kraju prodati kupcu koji se još i ne vidi. I to daleko skuplje od 1.050 kuna.

Radnici ako su pametni neće u dogovor sa Pivcima, neko se raspitaju kako je raditi u PPK

New Report

Close