KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bit će zanimljivo vidjeti hoće šaranović staviti novi nalog na 900 kn kad prodavači “riješe” ovaj na 900 kn…jer naloge koje je imao iznad 900 nije ponavljao nego je pustio da cijena ide sve niže prema narednom nalogu 50 kn dolje…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Približava se 25% sa sve nižom cijenom.
Tko vjeruje da će ići na javnu ponudu neka čeka.
Ali ako neće ići na JP sada kroz koji dan dogodit će se to da novih naloga samo odjednom više neće biti.
A onda…

Po meni njima nije cilj preci sad 25% jer bi po tome morali dat ponudu na najvecu kupljenu cijenu vjerovatno 1050 kn ne vjerujem da im je to u interesu, cini mi se da su skupili koliko im je bilo planirano u pocetku i da sad sljedi odrzavanje visoke cijene dok pivci ne daju ponudu jer vjerovatno ce dati manju nego je na trzistu i na taj nacini saran ce sprijecit da pivac stekne dodatne dionice, te nakon toga kad ponuda prodje mogu donicu pustit skupljat nize do 25% i cekat godinu dana pa da mogu sami dat ponudu na neku vecu cijenu ako uspiju tako to iskontrolirat do 25% u godinu dana, te pomalo povecavat udio naknadno ovo je sad borba izmedju pivca i sarana, a vrlo vjerovatno ce se na kraju dogovorit zajednicki upravljat kompanijom cim zaskripi pivcima s esopom kad dodju teske odluke na red i kad zatreba dodatnog kapitala za nesto, tesko je ocekivat da netko se preda od njih dvoje, duga je ovdje sad igra, a posteno su poremetili planove pivcima i esopu. Igrice za bogate 🙂

Ignore : renči

Statusquo
Tako nekako i ja vidim razvoj događaja.
Odnosno tko zadnji magarac.
Već viđeno na ZSE.

*calypso, mora, zakon je u tome dijelu jasan:
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako
5 da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

međutim, po čl.14.
IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE
11. stjecanjem dionica ciljnog društva drži postotak dionica s pravom glasa koji je jednak ili manji od postotka dionica s pravom glasa koji drži drugi dioničar ciljnog društva koji je objavio ponudu za preuzimanje

sad, kako nije precizirano, ono što je meni lagano nejasno je, da li se ova iznimka odnosi za period dok traje aktualna ponuda ili opčenito na svo vrijeme za i nakon okončane javne ponude prethodnog ponuditelja ?

…ali svejedno, ako pivac nekim slučajem odustane ili se ustanovi zajedničko djelovanje tako da se zajednički prelazi prag 25%, u svakome slučaju istima nastaje zakonska obveza objave ponude za preuzimanje i to najmanje po najvišoj cijeni stjecanja 1 god. prije nastanka obveze.

također, s durge strane, mi ništa ne znamo o ambicijama MI-BP koji trenutno imaju zabranu stjecanja i da li će po isteku postupka ići u obranu pozicije tako da su još sve karte otvorene, tim više što je vl. struktura takva (18,5-32-25-5=19,5ff) da bi u kratkom vremenu mogla nastupiti bitka za doslovce svaku dionicu!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Šaranović ukoliko slużbeno dođe do preko 25% mora dati javnu ponudu po cijeni od min 1050kn, ukoliko pređe taj prag u roku godinu dana od ove max cijene.
Ukoliko mu iz nekog razloga, (skrivene kombinacije) to ne treba ode cijena na 700,00kn bez problema.
Nekako se čini kao da je stao s kupnjom i da su neke kombinacije u igri.
Opasan scenarij.

ne mora u nekim novinama od juče pročitao sam da ne mora na 25% , već kada dođe na ca 31% posto koliko imaju pivci , budući da su oni dali ponudu prvi , dali je to tako ili ne, ne znam, to sam pročitao

a i na skupštni ESOPA se desilio upravo ono što sam i rekao radnici neće pordavati svoje dionice, jer time čuvaju radna mjesta

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/radnici-kras-esop-a-nece-ici-u-zajednicku-ponudu-s-bracom-pivac-ovo-je-osnovni-razlog/9421982/

U petak je protrgovana 31 402 dionica Krasa a od toga je Saranovic kupio 10 406 !..Jasno je da nije on jedini koji je “pumpao” cijenu..Ocito su oni koji su to htjeli izasli i sad je ostalo sve na njemu..a njemu se vise ne zuri..ima jos dobrih 300 000 dinica u rukama izvan prvih 10..Samo nek danas mediji objave kako se dionica “rusi”..uzarit ce se telefoni kod brokera

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Šaranović ukoliko slużbeno dođe do preko 25% mora dati javnu ponudu po cijeni od min 1050kn, ukoliko pređe taj prag u roku godinu dana od ove max cijene.
Ukoliko mu iz nekog razloga, (skrivene kombinacije) to ne treba ode cijena na 700,00kn bez problema.
Nekako se čini kao da je stao s kupnjom i da su neke kombinacije u igri.
Opasan scenarij.

ne mora u nekim novinama od juče pročitao sam da ne mora na 25% , već kada dođe na ca 31% posto koliko imaju pivci , budući da su oni dali ponudu prvi , dali je to tako ili ne, ne znam, to sam pročitao
[/quote]

mislim da si u pravu

i još nešto ovaj ima 19,14 % dionica sa 26.09 , Pivci 30,73 , to je 0.13% manje od 50 , do danas je vjerovatno već kupio toliko, a ako hoče preuzeti Kraš najjednostavnije mu je da kupi od Pivaca , a ako se dogovore to će biti u paketu odjednom , tako da to neće utjecati na cijenu ostatka “slobodnih dionica”


Ako ne ide na prelaz 25% sada uskoro onda ide to na pocetne polozaje.
Pivcima nitko nece prodati po 400, a Saran lako priceka godinu dana i izadje s ponudom od 600-700 i to je kraj.
Do tada bi se svi vec medjusobno poubijali od ljutnje jer su propustili uzeti lovu kad se nudila.

Prijelaz preko 25% nema u ovoj fazi veze sa ničime …. Čisto da ne donosiš investicijsku odluku prema krivoj infomaciji 🙂

#Barbosa

Ja mislim da ti kao veliki znalac gledaš neki stari ZPDD, jer ovo što si stavio ne piše tamo. U važećem ZPDD ti je to recimo članak 14. ali stavak 10. i malo drugačija je formulacija

Ne znam kako se to tebi kao velikom znalcu može dogoditi 🙂

Hint – otvori si pročišćeni tekst koji ti obuhvaća sve promjene. I reci hvala.

New Report

Close