KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slike prastare – 15ak god

vrlo neobično – nitko nema recentniju sliku

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 276.200 18,43%
Znači da su praktički već br. 2 jer ovo je stanje sa trgovinom od 25. 9.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Cijenjene kolege podijelio bih sa vama svoje mišljenje o situaciji koja se danas odigrala ovdje. Prvo da kažem kako sam prodao sve što sam imao u zadnji tren po 1050, više instinktivno. Danas se nesto cudno desilo na svim dionicama koje su rasle prethodnih dana i to u isto vrijeme kad je na krasu pukla brana, podravka, Optima isl netko je po bidu prosipao brutalno. Cijelo popodne razmišljam o tome čudnom razvoju stvari. Neki se sjećaju da sam na početku ove priče iznio teoriju kako je Šaran pivcev igrač, a u to sam sad uvjeren u potpunosti. Naime danas je Šaran prešao 20% udjela u krasu, te on i pivac sad imaju većinu. To je razlog zašto je prestao kupovati, te je u isto vrijeme prodao i ostale dionice koje je ovih dana pumpao kako bi djelovao na trejdere da mu prodaju dionice kraša. Sad mu više ne trebaju posto je skupio 20%.

Šaran je bio u pravu kad je nekidan objavio da ne namjerava dati ponudu. Nije mu niti potrebna jer on i pivac imaju većinu. Šteta što smo mu dopustili da skupi 20 posto već na 1000 kn…..

Sad slijedi formalnost oko pivceve ponude kojom će on ispuniti sve uvjete koje je esop stavio pred njih. Nakon što to ne prodje i propadne radi niske cijene, on i saran ce vedrit I oblacit u krasu a esop je mrtav i nebitan više.

Igra profesionalaca mora se priznati, svaka čast.


Ukljucila su se dva poduzetnika koji ce ESOP Krasa otjerati u roptarnicu povijesti….eto, to Vam se dogada s dionicom…

i ocito su spremni platiti super truper premiju za to….jer Kras ne vrijedi ovoliko koliko je sada na burzi

i uskoro ce imati njih dvojica 50+% i tu cete vidjeti Vidakovic, Spajic i ostale kako na slijedecoj skupstini odlaze uz medijske natpise kako je doslo novo vrijeme za Kras, da su oni svoje dali, bla bla bla bla

Cisto da potvrdim, da je to moja prva premisao bila….i onda kada su Maricu razapeli zbog insajderskog trgovanja, to mi je bio prvi znak da sam tu negdje….

nemam dionice, al mi je fora sve ovo promatrati jer dugo nije bilo ovakvog agresivnog kupovanja preko mocvare ZSE

Marica i ekipa bi se jos i mogli braniti, al ih ide prokletstvo MB, imas, a nesmijes pokazati:)



Ostalo mi jos 15 ak % krasa od kolicine koju sam imao..ova cijena koja je sad me i vise nego zadovoljava. Vjerojatno cu u naredbim danima izici skroz van.

Sretno svim imateljima i nadam se da ce uskoro kras postati ono sto su nekada bili ledo i jmnc: visokoprofitabilna i efikasno vođena kompanija

sa jamstvima ili bez
[/quote]

sa, naravno, jos isprepletenijim 🙂

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Ostalo mi jos 15 ak % krasa od kolicine koju sam imao..ova cijena koja je sad me i vise nego zadovoljava. Vjerojatno cu u naredbim danima izici skroz van.

Sretno svim imateljima i nadam se da ce uskoro kras postati ono sto su nekada bili ledo i jmnc: visokoprofitabilna i efikasno vođena kompanija

sa jamstvima ili bez
[/quote]

sa, naravno, jos isprepletenijim 🙂

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Da, zapravo preko Kraša zele preuzeti Viro! 😁

Ima samo jedan problem u tvojoj strategiji. Zašto misliš da bi im nakon ovoga Pivci i/ili ESOP prodali svoje dionice ispod 1000 ili 1050 kuna bez očekivane ili odgovarajuće premije?

Oni ne zele prodati svoje dionice. Pa ni po tim cijenama. Ili je to barem priča za javnost.

Upravo zato je i kupac morao istaknuti dosta visoku cijenu da dodje do 20-tak posto firme jer se veći broj vlasnika nije zelio odvojiti od svojih dionica ispod te cijene. On je to ucinio da bi se uopce kvalificirao u utrku za Kraš.

Ovo će biti duga trka. Tko izdrži do kraja moći će reci da je pobjednik. IMHO, to se odnosi i na manjinske dioničare.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:821131-Jos-jedan-Srbin-u-trci-za-Kras

Šaran skupo “prodaje kožu”.

Koji članak, radnici iz esopa nemogu prodati svoje dionice tek tako jer su one dio esop doo. Drugo, odkud podatak da je s drugi Srba dao 5 milj kn možda je kupio dionice i po 400? Isplivao je u top 10 kad su drugi ispali tako da taj podatak kad je kupovao rijetki znaju. Susjedi su poznati po senzacionalizmu u pisanju, u njih je svaki portal trash ko imbex u nas

To sto piše u srpskim i sto je pisalo u hrvatskim medijima je pogrešno.

Naime, postoji u Hrvatskoj Zoran Bogdanović koji nije CEO CCHBC i ne živi u Švicarskoj nego je vlasnik tvrtki BON-TON doo i ABC Turizam doo. Oni medjusobno nemaju veze jedan sa drugim. Pored dionica Kraša, “naš” Zoran Bogdanović drži i TUHO, PLAG, ILRA i TNPL. Možete to sami provjeriti.

“Naš” Zoki Bogdanović je postao dionicar tek nedavno.

Na SKDD postoji OiB pa se u usporedbi sa podacima iz sudskog registra, da lako provjeriti.


Cijenjene kolege podijelio bih sa vama svoje mišljenje o situaciji koja se danas odigrala ovdje. Prvo da kažem kako sam prodao sve što sam imao u zadnji tren po 1050, više instinktivno. Danas se nesto cudno desilo na svim dionicama koje su rasle prethodnih dana i to u isto vrijeme kad je na krasu pukla brana, podravka, Optima isl netko je po bidu prosipao brutalno. Cijelo popodne razmišljam o tome čudnom razvoju stvari. Neki se sjećaju da sam na početku ove priče iznio teoriju kako je Šaran pivcev igrač, a u to sam sad uvjeren u potpunosti. Naime danas je Šaran prešao 20% udjela u krasu, te on i pivac sad imaju većinu. To je razlog zašto je prestao kupovati, te je u isto vrijeme prodao i ostale dionice koje je ovih dana pumpao kako bi djelovao na trejdere da mu prodaju dionice kraša. Sad mu više ne trebaju posto je skupio 20%.

Šaran je bio u pravu kad je nekidan objavio da ne namjerava dati ponudu. Nije mu niti potrebna jer on i pivac imaju većinu. Šteta što smo mu dopustili da skupi 20 posto već na 1000 kn…..

Sad slijedi formalnost oko pivceve ponude kojom će on ispuniti sve uvjete koje je esop stavio pred njih. Nakon što to ne prodje i propadne radi niske cijene, on i saran ce vedrit I oblacit u krasu a esop je mrtav i nebitan više.

Igra profesionalaca mora se priznati, svaka čast.

Takvom razmišljanju sam i ja dao mogućnost.
Ali netko od kolega je napisao da bi to bilo zajedničko djelovanje i da bi Šaranović morao dati ponudu (od min1050kn)???


Ono što mene intrigira u cijeloj priči je slijedeće: Ako je Kraš nekom strancu toliko
vrijedan, bez obzira na polusocijalističko upravljanje firmom kroz ESOP, pa kolika
bi onda trebala biti valuacija ostalih firmi na burzi (u možebitnom preuzimanju)
koje su optimizirane, efikasne i visoko profitabilne?

Upravo zbog kako ste rekl, polusocijalističkog upravljanja, mu je toliko vrijedan jer zna da optimiziran i efikasan może još puno bolje od dosadašnjih rezultata.

New Report

Close