KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na vijest kako dokap ide po 405 kn netko prodaje po 376? Samo u Hrvatskoj. Ovo bi vani u sekundi otišlo po 405 kn. Ali ovdje u ovoj vukojebni,,,

Evo baš i ja čitam članak i gledam prodaju 🙂

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/kras-objavio-javni-poziv-za-dokapitalizaciju-zele-prikupiti-do-50-milijuna-kuna/8061053/

Da li ovo znači da poslije Uljanika ovi dolaze na red..
Ne bi me čudilo..



Na vijest kako dokap ide po 405 kn netko prodaje po 376? Samo u Hrvatskoj. Ovo bi vani u sekundi otišlo po 405 kn. Ali ovdje u ovoj vukojebni,,,

Evo baš i ja čitam članak i gledam prodaju 🙂
[/quote]

Ovo je očito dokap za Pivca jer ne vidim niti jedan razlog zašto bi netko (mali) čisto investicijski bez mogućnosti utjecaja na donošenje odluka plaćao premiju za dokap Kraša. Ne pratim burzu, mislio sam da je cijena oko 450 kad ide dokap po 405…

Dorina s čvarcima, next big thing!!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Koju premiju?

Vrijednost Kraša sigurno nije 400 ili 405 kuna.

Na ruku muljatorima ide loš tržišni sentiment, a i Štimac i ostali vrli menadžeri kupuju Podravku i ostalo jer tamo imaju interes i popriličan portfelj.


https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/kras-objavio-javni-poziv-za-dokapitalizaciju-zele-prikupiti-do-50-milijuna-kuna/8061053/

Da li ovo znači da poslije Uljanika ovi dolaze na red..
Ne bi me čudilo..

U svojim strateškim planovima kompanija predviđa značajna ulaganja u modernizaciju postojećih proizvodnih pogona i preuzimanje tvrtki u regiji.

Iz članka bi oni nekoga preuzimali a njih se preuzima, koja lakrdija sa ovom dokapitalizacijom.
Budu Borgovci i ovo preuzeli i isto odnjeli u Nizozemsku.

KRAŠ d.d. (KRAS) – Informacija u vezi sa zaprimljenom obavijesti o promjenama u glasačkim pravima
Komentari? Dokupit dok je jeftino?


Na vijest kako dokap ide po 405 kn netko prodaje po 376? Samo u Hrvatskoj. Ovo bi vani u sekundi otišlo po 405 kn. Ali ovdje u ovoj vukojebni,,,

pa to je zato što ovi koji su kupili su sada počeli prodavati i za manje naovce da izvuku što se može izvući, jer su mislili da će cijena skočiti, a nije , njie mi uopće jasno kako je netko mogao misliti da će cijana dionica narasto kada dionica bude još više , to sam već i pisao da će cijana pasti poslije dokapitalizacije, a tržišna cjiena je već isprofilirana

ispravak :
narasto = narasti


KRAŠ d.d. (KRAS) – Informacija u vezi sa zaprimljenom obavijesti o promjenama u glasačkim pravima
Komentari? Dokupit dok je jeftino?

treba pitai Pivce dali če se zadovoliti ovim što imaju jer su sigrno kupili preko 25% sve skupa ili će ići dalje do 50% + 1 ,ako nitko na kupuje cijana neće rasti ,nego padati



KRAŠ d.d. (KRAS) – Informacija u vezi sa zaprimljenom obavijesti o promjenama u glasačkim pravima
Komentari? Dokupit dok je jeftino?

treba pitai Pivce dali če se zadovoliti ovim što imaju jer su sigrno kupili preko 25% sve skupa ili će ići dalje do 50% + 1 ,ako nitko na kupuje cijana neće rasti ,nego padati
[/quote]

Ma nemoj. Cijena će ovisiti o rezultatima. Pivci su se ionako mjesecima telili da kupe neku količinu. Valjda će ovi koji su sudjelovali u dokapu sada ići prodavati po nizoj cijeni…. možda, al to će biti zanemarivo malo. Ja očekujem javnu ponudu kao rezultat zajedničkog djelovanja ESOP-a i Pivaca. Da bi nešto sakupili trebat će dati neku premiju.




KRAŠ d.d. (KRAS) – Informacija u vezi sa zaprimljenom obavijesti o promjenama u glasačkim pravima
Komentari? Dokupit dok je jeftino?

treba pitai Pivce dali če se zadovoliti ovim što imaju jer su sigrno kupili preko 25% sve skupa ili će ići dalje do 50% + 1 ,ako nitko na kupuje cijana neće rasti ,nego padati
[/quote]

Ma nemoj. Cijena će ovisiti o rezultatima. Pivci su se ionako mjesecima telili da kupe neku količinu. Valjda će ovi koji su sudjelovali u dokapu sada ići prodavati po nizoj cijeni…. možda, al to će biti zanemarivo malo. Ja očekujem javnu ponudu kao rezultat zajedničkog djelovanja ESOP-a i Pivaca. Da bi nešto sakupili trebat će dati neku premiju.
[/quote]

– pisao sam da će cijena pasti nakon dokapitalizacije i to se desilo,

– nakon objave isplate dividende od 10 kuna 2018g, to je bilo oko 2,2% od cijene dionica , cijena dionca je pala bez obzira na rezultate poslovanja , a Pivci već neko vrijeme ne kupuju ništa jer su na 24,99 % , vjerovatno su čekali dokapitalizaciju da ne moraju dati ponudu kada pređu 25%

Ne kupuju, a kupili su za vise od 40 milijuna kuna i prošli prag od 30% vlasništva tog novog kapitala.

Koliko je protrgovano dionica u tom padu? Sića, možda tisuću komada.

Ocito Pivci kupuju da izgube i prodaju jeftinije sutra, prekosutra.

New Report

Close