KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kada prodje nepotrebni dokap moze se aktivirati i uvjetni dokap. Ako se dokapitalizira unosom necega, npr soko štarkom. Sve je gotovo. Done deal.
Proslo se bez javne ponude i firma je njihova 🙂
Na regulatore ne racunajte. Oni ne postoje ili au njihovi. Ovo su dokapi fantomski. Imali smo prilike ovih pola gidine vidjeti raznih dokapa. I Vaktegra – Varteks. I Crni čelik – DDJH. Sada ovaj nepotrebni ce valjda uspjeti.
Cilj : dokopati se kraša bez javne ponude.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Mislim da se ovo sada isplati kupiti, jer ako su Pivci kupovali na 500+, a do sada su došli do cca 24,6969% 🙂 vlasništva, očito to vrijedi više od sadašnjih razina. Cijena je pala čisto iz tehničkih razloga zbog dokapa (min 800k kn) po vjerojatno nominali (400kn), pa sada svi imaju priliku stjecati ovu dionicu po cijeni dokapa :-). Po meni je očito ovo dogovor između sadašnje upraviteljice Kraša i braće Pivaca, da steknu udio iznad 25% bez ponude za preuzimanje, a da ne pređu 51%, pa da sve ostane kao i do sada. Vjerojatno će i radnici opet dizati kredite da kupe dijonice, jer je radničko dioničarstvo tamo glavna fora :-).
Vuk sit, ovce na broju 🙂

Kakvih minimum 800 tisuca kuna ? To je bilo u valtegri i crnom celiku.
Ovdje je po postotku vlasnistva. Nadaju se pokupiti id malih koji nece ici na dokap pa na taj nacin promijeniti tj pivecati svoj udio u vkasnistvu i preci prag od 25 % da ne moraju dati javnu ponudu.

Status Quo: Roll Over Lay Down



Mislim da se ovo sada isplati kupiti, jer ako su Pivci kupovali na 500+, a do sada su došli do cca 24,6969% 🙂 vlasništva, očito to vrijedi više od sadašnjih razina. Cijena je pala čisto iz tehničkih razloga zbog dokapa (min 800k kn) po vjerojatno nominali (400kn), pa sada svi imaju priliku stjecati ovu dionicu po cijeni dokapa :-). Po meni je očito ovo dogovor između sadašnje upraviteljice Kraša i braće Pivaca, da steknu udio iznad 25% bez ponude za preuzimanje, a da ne pređu 51%, pa da sve ostane kao i do sada. Vjerojatno će i radnici opet dizati kredite da kupe dijonice, jer je radničko dioničarstvo tamo glavna fora :-).
Vuk sit, ovce na broju 🙂

Kakvih minimum 800 tisuca kuna ? To je bilo u valtegri i crnom celiku.
Ovdje je po postotku vlasnistva. Nadaju se pokupiti id malih koji nece ici na dokap pa na taj nacin promijeniti tj pivecati svoj udio u vkasnistvu i preci prag od 25 % da ne moraju dati javnu ponudu.
[/quote]

Ok, krivo sam napisao za 800k kn, ali smisao posta ostaje isti – povoljna kupnja 🙂

Cini mi se kada sve operacije prodju, tj svi ti dokapi moglo bi biti oko 2 miliona dionica nominale 400 kuna, a oni bi imali preko 1 milion dionica. I bez davanja javne ponude, kras je njihov.
Firmu koja da se prodaje kako se gorenje prodavalo vrijedila bi najmanje 1 milijardu i vuse kuna dobiti ce za 160 do 170 miliona kuna. Imali bi vise od 50 % i sto ce im javna ponuda kada je u potpunosti kontroliraju.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Cini mi se kada sve operacije prodju, tj svi ti dokapi moglo bi biti oko 2 miliona dionica nominale 400 kuna, a oni bi imali preko 1 milion dionica. I bez davanja javne ponude, kras je njihov.
Firmu koja da se prodaje kako se gorenje prodavalo vrijedila bi najmanje 1 milijardu i vuse kuna dobiti ce za 160 do 170 miliona kuna. Imali bi vise od 50 % i sto ce im javna ponuda kada je u potpunosti kontroliraju.

u pozivu za glavnu skupštinu piše da misle sakupiti 25-50 mil kuna, izdavanjem dionica najmanje 62500 najviše 125000 po cijeni od 400,00 kuna , to je sada nominala, bez obaveze javne ponude , u prvom krugu mogu upisati samo već postojeći vlasnici dionica koliko ih već posjeduju , u drugom krugu razlka , u trećem mogu svi, pročitajte poziv za glavnu skupštinu



Cini mi se kada sve operacije prodju, tj svi ti dokapi moglo bi biti oko 2 miliona dionica nominale 400 kuna, a oni bi imali preko 1 milion dionica. I bez davanja javne ponude, kras je njihov.
Firmu koja da se prodaje kako se gorenje prodavalo vrijedila bi najmanje 1 milijardu i vuse kuna dobiti ce za 160 do 170 miliona kuna. Imali bi vise od 50 % i sto ce im javna ponuda kada je u potpunosti kontroliraju.

u pozivu za glavnu skupštinu piše da misle sakupiti 25-50 mil kuna, izdavanjem dionica najmanje 62500 najviše 125000 po cijeni od 400,00 kuna , to je sada nominala, bez obaveze javne ponude , u prvom krugu mogu upisati samo već postojeći vlasnici dionica koliko ih već posjeduju , u drugom krugu razlka , u trećem mogu svi, pročitajte poziv za glavnu skupštinu
[/quote]
Ja govorim o ovom dokapu i drugom.uvjetnom a koji je vjerojatno planiran.
Procitala sam ja sve jako dobro.
Dakle, ovajndokap sluzi za prelazenje oraga od 25 % i izbjegavanja javne ponude.
Nakon ovog 1. dokapa zajedno marica i pivci imaju oreko 50 % i ide 2. dokap tj uvjetni.koji ce sluziti da se bez novaca preuzme firma. U potpunosti.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Planirani nepotrebni dokap i moguci uvjetni.dokap dovesti ce do toga da ce radnici sa preko 50 % pasti ISPOD 50 % i nece vise trebati.nikakva ponuda za preuzimanje. Firma koja vrijedi najmanje 1 milijardu kuna preci ce u ruke preuzimaca za nekakvih 170 miliina kuna. I to sve zhvaljujuci Marici 🙂 Bez obaveze za javnu ponudu i bez javne.ponude imali bi preko 50 % Krasa koji su stekli raznim dokapima.
S ovim nepitrebnim dokapom je potpuna kontrola u njihovim rukama. A onda vjerilojatno ide preuzimanje krasa drugim uvjetnim dokapom.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Planirani nepotrebni dokap i moguci uvjetni.dokap dovesti ce do toga da ce radnici sa preko 50 % pasti ISPOD 50 % i nece vise trebati.nikakva ponuda za preuzimanje. Firma koja vrijedi najmanje 1 milijardu kuna preci ce u ruke preuzimaca za nekakvih 170 miliina kuna. I to sve zhvaljujuci Marici 🙂 Bez obaveze za javnu ponudu i bez javne.ponude imali bi preko 50 % Krasa koji su stekli raznim dokapima.
S ovim nepitrebnim dokapom je potpuna kontrola u njihovim rukama. A onda vjerilojatno ide preuzimanje krasa drugim uvjetnim dokapom.

Očito je da ne znaš računati… no to je manji problem. Al ja nisam bas ni siguran da to može proći bez javne ponude. Nisu bas svi toliki tukci da ne kuže o čemu se radi. A Marica nije bas jako utjecajna kao ni Ramljak i Skegro koji su joj sponzori. Sve je to dosta sofisticiranije nego si si ti nacrtala u glavi, a papir trpi svašta.

Skupština je još daleko, a na njoj je biti dosta nezadovoljnih. Do tada ako se nagodba Agrokora raspadne, a sve se razvija i dalje u tome smjeru, rasplinut će se cijela priča kao mjehur od sapunice.

Zanima me jel može doć do upisa više od 125 tisuća dionica? I što je to uvjetna dokap?


Planirani nepotrebni dokap i moguci uvjetni.dokap dovesti ce do toga da ce radnici sa preko 50 % pasti ISPOD 50 % i nece vise trebati.nikakva ponuda za preuzimanje. Firma koja vrijedi najmanje 1 milijardu kuna preci ce u ruke preuzimaca za nekakvih 170 miliina kuna. I to sve zhvaljujuci Marici 🙂 Bez obaveze za javnu ponudu i bez javne.ponude imali bi preko 50 % Krasa koji su stekli raznim dokapima.
S ovim nepitrebnim dokapom je potpuna kontrola u njihovim rukama. A onda vjerilojatno ide preuzimanje krasa drugim uvjetnim dokapom.

uostalom što me briga, ako ga i preuzme netko , povećati če se konkurentnost Kraša ,a time i cijena dionica koje imam , a i još ću ih kupiti sutra po 390 ili manje ako bude


Zanima me jel može doć do upisa više od 125 tisuća dionica? I što je to uvjetna dokap?

Ne može.


Mislim da se ovo sada isplati kupiti, jer ako su Pivci kupovali na 500+, a do sada su došli do cca 24,6969% 🙂 vlasništva, očito to vrijedi više od sadašnjih razina. Cijena je pala čisto iz tehničkih razloga zbog dokapa (min 800k kn) po vjerojatno nominali (400kn), pa sada svi imaju priliku stjecati ovu dionicu po cijeni dokapa :-). Po meni je očito ovo dogovor između sadašnje upraviteljice Kraša i braće Pivaca, da steknu udio iznad 25% bez ponude za preuzimanje, a da ne pređu 51%, pa da sve ostane kao i do sada. Vjerojatno će i radnici opet dizati kredite da kupe dijonice, jer je radničko dioničarstvo tamo glavna fora :-).
Vuk sit, ovce na broju 🙂

Kakvih minimalno 800k upisa? Postojeći dionicari mogu upisati i jednu dionicu ako zele, proporcionalno do visine vlastitog uloga.

New Report

Close