KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lepo sam nagovestio sto ce da se desi.
Sad cete imati slobodan pad jer realno preko 400 je bilo samo zbog spekulacije da ce Pivci da daju ponude. Sada vidite da ponude nece da bude-tacno kako sam nedavno pisao na ovoj temi. Pored opste nelikvidnosti ne znam tko bi i zasto kupovao Kras po ovim cenama.

ponuda mora biti kada PIvci budu imali 25+1 dionicu upisanu u knjgu dioničara i SKDD, to je zakonska obaveza, sada imaju 24,6% i stalno kupuju , pogledajte na Moje dionice ,na link, zadanja registrirana kupnja je bila 5.06, prje toga 1.06, i 30.05

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=KRAS-R-A



eto, uđu s dokapom da pređu prag 25% bez obaveze javne ponude.

pa nastave skupljati do sljedećeg praga…

kako mogu preći prag, ako ostane isti broj dionica, prag je 25% dionica a ne novaca ???
[/quote]
Drugi kupuju za njih.

Status Quo: Roll Over Lay Down




eto, uđu s dokapom da pređu prag 25% bez obaveze javne ponude.

pa nastave skupljati do sljedećeg praga…

kako mogu preći prag, ako ostane isti broj dionica, prag je 25% dionica a ne novaca ???
[/quote]
Drugi kupuju za njih.
[/quote]

Koji drugi?

I koliko ti “drugi” mogu kupiti?

Sigurno će Pivci nekome dati par desetaka milijuna kuna i kasnije ce im ti “drugi” preprodati…. na lijepe oci. K tome ti neki “drugi” će sasvim sigurno morati dokazivati pred poreznom upravom kako im se najednom na računu našlo x desetaka milijuna kuna, kao slučajno za dionice Kraša. A Pivci i ti “drugi” pred regulatorom da jedni s drugima nemaju nikakve veze. Tesko.




eto, uđu s dokapom da pređu prag 25% bez obaveze javne ponude.

pa nastave skupljati do sljedećeg praga…

kako mogu preći prag, ako ostane isti broj dionica, prag je 25% dionica a ne novaca ???
[/quote]
Drugi kupuju za njih.
[/quote]

ako netko drugi kupuje za njih sigurno će prijeneti dionice na sebe , oni stalno kupuju 30.05 su imali 24,58% , 5.06 je bila zadnja registrirana kupovina po sada su na 24.6%, idu prema 25% što znači da im jet o cilj , kada dođu na 25+1 onda moraju dati ponudu

https://m-vecernji-hr.cdn.ampproject.org/v/s/m.vecernji.hr/amp/premium/tedeschi-je-htio-preuzeti-kras-ali-smo-odbili-njegovu-ponudu-947377?amp_js_v=a1&amp_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE=#amp_tf=Izvor%3A%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.vecernji.hr%2Fpremium%2Ftedeschi-je-htio-preuzeti-kras-ali-smo-odbili-njegovu-ponudu-947377
Kao sto vidimo jos 2014 godibe Tedeschi htio preuzeti kras dokapitalizacijom. I spajanjem krasa sa soko štarkom iz srbije . Tada su planirali dio proizvodnje iz krasa izmjestiti u srbiju. ( slicno sa agrokorom ?) Navodno je tada Tedeschi odbijen.
Nekako po tome braća Pivac pocinju kupovati Kras.
Pitanje je : kupuju.li braca Pivac Kras za Tedeschia ?
Vidimo da je plan za oreuzimanje krasa dokapitalizaciju u provedbi.
Marica i Emil su se.jako druzili i pkvezali sada za vrijeme Agrokorske krize.
Za koga braca Pivac kupuju Kras. Za sebe il provode u naum plan E Tedeschija ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

sada sam čitao poziv za glavnu skupštinu , pa ovo za dokapitalizaciju tamo piše ” Izdavanje novih redovnih dionica po 400,00 kuna / kolika je i sada nominala / najmanje 62500 dionica najviše 125000 dionica, u vrijednosti od 25 mil kuna do 50 mil kuna i da naglasim javnom ponudom, uprvom krugu mogu upisati dionice samo onoliko koliko imaju već udjela u kapitalu Kraša , u drugom krugu razlika između , a u trečem svi i oni koji steknu 25% ne moraju dati javnu ponudu , tu sam pogriješio u predhodnim komentarima





eto, uđu s dokapom da pređu prag 25% bez obaveze javne ponude.

pa nastave skupljati do sljedećeg praga…

kako mogu preći prag, ako ostane isti broj dionica, prag je 25% dionica a ne novaca ???
[/quote]
Drugi kupuju za njih.
[/quote]

Koji drugi?

I koliko ti “drugi” mogu kupiti?

Sigurno će Pivci nekome dati par desetaka milijuna kuna i kasnije ce im ti “drugi” preprodati…. na lijepe oci. K tome ti neki “drugi” će sasvim sigurno morati dokazivati pred poreznom upravom kako im se najednom na računu našlo x desetaka milijuna kuna, kao slučajno za dionice Kraša. A Pivci i ti “drugi” pred regulatorom da jedni s drugima nemaju nikakve veze. Tesko.
[/quote]
Koji regulator ? To ima u Hrvatskoj ? Dok radnici krasa i ostali sto se dogodilo prosao vlak 🙂 tj baba Marica s kolačima 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Mislim da se ovo sada isplati kupiti, jer ako su Pivci kupovali na 500+, a do sada su došli do cca 24,6969% 🙂 vlasništva, očito to vrijedi više od sadašnjih razina. Cijena je pala čisto iz tehničkih razloga zbog dokapa (min 800k kn) po vjerojatno nominali (400kn), pa sada svi imaju priliku stjecati ovu dionicu po cijeni dokapa :-). Po meni je očito ovo dogovor između sadašnje upraviteljice Kraša i braće Pivaca, da steknu udio iznad 25% bez ponude za preuzimanje, a da ne pređu 51%, pa da sve ostane kao i do sada. Vjerojatno će i radnici opet dizati kredite da kupe dijonice, jer je radničko dioničarstvo tamo glavna fora :-).
Vuk sit, ovce na broju 🙂

Ne zaboravite da su Pivci počeli kupovati naveliko za vrijeme vladavine Nadana Vidoševića. Znači Kraš je meta, samo čija budemo vidjeli. Ovakva vlasnička struktura je prosocijalistička i ovdje netko i mora strateški preuzeti firmu. Kraš kao i Podravka trebaju po meni strane vlasnike koji bi proširili police par kilometara.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Nepotrebni dokap u dobro kapitaliziranoj firmi sa prelaskom praga za preuzimanje sa jednim ciljem, a to je izbjegavanje ponude za preuzimanje. 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Nepotrebni dokap u dobro kapitaliziranoj firmi sa prelaskom praga za preuzimanje sa jednim ciljem, a to je izbjegavanje ponude za preuzimanje. 🙂

tamo piše “bez obaveze” što zanači da mogu dati ponudu ako baš hoče, a ja ču dati ponudu za kupnju u ponedjeljak po 390 kn ili ako bude još manje



Nepotrebni dokap u dobro kapitaliziranoj firmi sa prelaskom praga za preuzimanje sa jednim ciljem, a to je izbjegavanje ponude za preuzimanje. 🙂

tamo piše "bez obaveze" što zanači da mogu dati ponudu ako baš hoče, a ja ču dati ponudu za kupnju u ponedjeljak po 390 kn ili ako bude još manje
[/quote]
Ne bi se to sve sa nepotrebnim dokapom radilo da se hoce dati ponuda. Ne postoje nesvrsishodne radnje.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close