KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni nije baš jasna ova situacija, da Pivci bez konzultacija iznutra okrupne ovako velik postotak vlasništva ? Čak su odbili ući u NO? Pa tko štiti onda njihovo ulaganje?

Imaju oni predstavnika u NO od 2016. Njihov predstavnik je Vedran Tolic.



Meni nije baš jasna ova situacija, da Pivci bez konzultacija iznutra okrupne ovako velik postotak vlasništva ? Čak su odbili ući u NO? Pa tko štiti onda njihovo ulaganje?

Imaju oni predstavnika u NO od 2016. Njihov predstavnik je Vedran Tolic.
[/quote]
To mi je promaknulo

@bbkk0000

Promaknula ti je očigledno i prošlogodišnja skupštinska odluka u kojoj su i marica i Pivci glasali za dokapitalizaciju. Kako to dvije suprotne strane imaju istu agendu za glasanje?

Počeo je PR… http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/grupacija-pivac-u-sljedece-dvije-godine-udvostrucuje-proizvodnju-340688


Drugar, postoji formalni i neformalni ESOP. Jer postoje pojedinci koji drže dionice kroz ESOP i direktno na ime. Pored toga, isti ti kontroliraju i trezor i još neke umirovljeničke i radničke dionice.

Treba znati pročitati vlasničku strukturu, a ne čitati je doslovno. Pivci moraju doći do 50% kompanije i to mogu učiniti prijateljski ili neprijateljski. Dokapom ili ponudom. Dokap, obzirom na likvidnost firme nema smisla (osim ako je Marica prodala firmu ispod stola), a koliko su spremni ponuditi ad-hoc, proforma ili premijski, to ćemo tek vidjeti. I hope so.

Nebuloze. Imate izjavu Pivca da ih ne zanima vecinski paket u Krasu. Sto talasate?
Cak i da lazu,ako dodje do ponude biti ce garantovano napravljeno tako da cena bude oko trenutne trzisne tako da ne plate vise nego su platili unazad godinu dana. Bez veze dionica sa jos bezveznijom industrijom gde bi cena bila dobrano ispod 400 da nema Pivca.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]



Drugar, postoji formalni i neformalni ESOP. Jer postoje pojedinci koji drže dionice kroz ESOP i direktno na ime. Pored toga, isti ti kontroliraju i trezor i još neke umirovljeničke i radničke dionice.

Treba znati pročitati vlasničku strukturu, a ne čitati je doslovno. Pivci moraju doći do 50% kompanije i to mogu učiniti prijateljski ili neprijateljski. Dokapom ili ponudom. Dokap, obzirom na likvidnost firme nema smisla (osim ako je Marica prodala firmu ispod stola), a koliko su spremni ponuditi ad-hoc, proforma ili premijski, to ćemo tek vidjeti. I hope so.

Nebuloze. Imate izjavu Pivca da ih ne zanima vecinski paket u Krasu. Sto talasate?
Cak i da lazu,ako dodje do ponude biti ce garantovano napravljeno tako da cena bude oko trenutne trzisne tako da ne plate vise nego su platili unazad godinu dana. Bez veze dionica sa jos bezveznijom industrijom gde bi cena bila dobrano ispod 400 da nema Pivca.
[/quote]

Pa naravno da ih ne zanima, zato su kupili 25% kompanije da ih uokvire na papiru i objese na zid!



@bbkk0000

Promaknula ti je očigledno i prošlogodišnja skupštinska odluka u kojoj su i marica i Pivci glasali za dokapitalizaciju. Kako to dvije suprotne strane imaju istu agendu za glasanje?


Možda nisu suprostavljene

Ma vidi ti Marice kako je prijetila, baš me zanima hoće li se tako ponašati sad kad Pivci krenu u ofenzivu ili možda ipak ne krenu?

Anonimno, 10.05.2018. u 14:30
Ovaj zahtjev ministrice Dalić je, ustvari, ogromna prijetnja. Tu su i njezine druge prijetnje prema meni i mojoj djeci. Govorila da će biti strašno, da sklanjamo unučad, da odemo iz Hrvatske. Stvarno je bilo zastrašujuće. Razumio sam da mi je poslana poruka premijera Vlade. Već u to vrijeme bili smo informirani o govoru zamjenika predsjednika HDZ-a gospodina Brkića na sjednici predsjedništva HDZ -a koji je napao neku navodno lošu situaciju u Agrokoru. Napadali su nas javno predsjednik Sabora Božo Petrov, ministar unutarnjih poslova i drugi. Bilo je i drugih pritisaka kao onaj Marice Vidaković iz Kraša koja je govorila da će dovesti desetke tisuća ljudi pred upravu Agrokora. Sve te prijetnje i pritisci bili su toliko značajni da sam , kad se izglasao zakon, bio primoran potpisati pristanak zakonu Lex Agrokor. (iako je zakon napisan tako da se može aktivirati i bez mene, u tom trenutku je za kompaniju koja je izlistana na burzi! bilo mnogo manje pogubno da to učinim sam)”, dodao je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoric-se-prisjetio-kako-mu-je-dalic-prijetila-stvarno-je-bilo-zastrasujuce-/1043972.aspx




@bbkk0000

Promaknula ti je očigledno i prošlogodišnja skupštinska odluka u kojoj su i marica i Pivci glasali za dokapitalizaciju. Kako to dvije suprotne strane imaju istu agendu za glasanje?


Možda nisu suprostavljene
[/quote]

Pa naravno da nisu, al što ti to govori?

Ako netko nekome iznutra namješta dokap?




Drugar, postoji formalni i neformalni ESOP. Jer postoje pojedinci koji drže dionice kroz ESOP i direktno na ime. Pored toga, isti ti kontroliraju i trezor i još neke umirovljeničke i radničke dionice.

Treba znati pročitati vlasničku strukturu, a ne čitati je doslovno. Pivci moraju doći do 50% kompanije i to mogu učiniti prijateljski ili neprijateljski. Dokapom ili ponudom. Dokap, obzirom na likvidnost firme nema smisla (osim ako je Marica prodala firmu ispod stola), a koliko su spremni ponuditi ad-hoc, proforma ili premijski, to ćemo tek vidjeti. I hope so.

Nebuloze. Imate izjavu Pivca da ih ne zanima vecinski paket u Krasu. Sto talasate?
Cak i da lazu,ako dodje do ponude biti ce garantovano napravljeno tako da cena bude oko trenutne trzisne tako da ne plate vise nego su platili unazad godinu dana. Bez veze dionica sa jos bezveznijom industrijom gde bi cena bila dobrano ispod 400 da nema Pivca.
[/quote]

Pa da, treba kupovati Lenac i Djuru Djakovica, a vjerojatno i RIZo, to su bolji biznisi s vecom perspektivom. A i tko je rekao da treba kupovati Kras? Ja bas mislim da ga treba prodati.
[/quote]

To ja sigurno ne bi kupio.Vi kako vama volja.
Ja kupujem Jadran i bas mi je lepo-jedino se pitam tko to prodaje po ovm cenama.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/marica-vidakovic-trazi-objavu-savjetnickih-honorara-moramo-biti-transparentni/7366356/

Anonimno, 17.05.2018. u 11:57
U srijedu je, neslužbeno doznajemo, izvanredna uprava konzultirala vjerovnike što napraviti u vezi s tim, a Marica Vidaković, predstavnica velikih dobavljača u privremenom vijeću vjerovnika, rekla nam je, pak, kako smatra da bi se ti troškovi trebali objaviti.

– Svjesna sam trenutne političke situacije i delikatnosti danih okolnosti, ali je moje mišljenje da u tome treba biti transparentan. Jednako tako se zalažem i da se objave dosad isplaćena potraživanja dobavljača po svim grupama, jer će ionako biti dostupni uvidom u sudski spis.

Ja bih javno pozvao gđu. Vidaković da usput objavi koliko je Kraš platio troškove savjetovanja gospodinu Ramljaku i za što je to točno plaćeno?

irdeto, 22.05.2018. u 13:07
To ja sigurno ne bi kupio.Vi kako vama volja.
Ja kupujem Jadran i bas mi je lepo-jedino se pitam tko to prodaje po ovm cenama.

ne znam zašto smatrate da je Kraš loša dionica , raste im svake godine neto dobit , daju dividendu , NPM su povećali , smanjili dug , ja imam već 20_ak godina ovu dionicu, dali će Pivci ići na preuzimanje to ne znam , ali što god imaju više dionica će sasvim sigurno podići konkurentnost Kraša , bez obzira što Pivci govore ,nitko ne ulaže novce da ne misli da će mu se isplatiti, oni su platili ca 140 mil kuna za dionice Kraša, a ide priča da nisu zainteresirani da zarade na tome?????

New Report

Close