KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.dubrovackidnevnik.hr/vijesti/grad/osam-konobara-dalo-otkaz-u-hotelu-president-lakse-je-zivjeti-u-auschwitzu-nego-raditi-u-valamaru

Ako u tome ima pola istine – prestrašno!
Rad se u Hrvatskoj ne cijeni, niti se adekvatno plaća, i dok je god tako, nema pomaka na bolje.
Ljenčine, neradnici, nesposobni beskorisni tipovi u vladi, politici, lokalnoj upravi i samoupravi primaju astronomske plaće za nerad, a izrabljuju se šljakeri koji stvaraju prihod.
Zanima me da li bi gospoda austrijanci koji upravljaju Valamarom i češkaju jajca tako plaćali austrijske konobare ? Da li bi se usudili tako nešto u Austriji?
Dok Njemačka uvodi minimalne plaće od 8,5 EUR/sat, kod nas izrabljuju ljude kako im paše.
Ali sami smo si krivi – nitko se ne buni, svima je izgleda dobro.
Imam KORF, drago mi je da dobro posluje i da ide naprijed, ali ne na izrabljivanju ljudi!
Sramota.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

U Njemačkoj su svu na tržištu, i državni službenici koji više nisu zaštićeni kao što su nekada bili, novi državni službenici u Njemačkoj nemaju taj status koji imaju stari, svi su na tržištu i borba je nemilosrdna, da naši radnici znaju kako se radi vani cijenili bi svoj rad ovdje, ne vjerujem da Valamar baš to tako radi kako oni kažu, ali činjenica je da kada je gužva i špica sezone da se mora raditi više, znam osobno čovjeka koji radi već preko 40 godina u Njemačkoj u Strabagu, i radi dan i noć, i nočne smjene i svakako, kaže da sve plate i on se ne buni, bojim se da ljudi kod nas još žive u socijalizmu i ne znaju kako se stvarno radi, istina da su plače male, ali ako se prekovremeni rad plati to je Ok i radnik kada je gužva mora raditi….

Zanima me da li bi gospoda austrijanci koji upravljaju Valamarom i češkaju jajca tako plaćali austrijske konobare ? Da li bi se usudili tako nešto u Austriji?

Nego, reci mi jel možeš zamisliti da Austrijski konobar izmlati i iscipelari gosta i posalje ga u bolnicu, ili da ti u elitnom bircu razvodni whiskey?

E sad, jel možeš to zamisliti u RH?. Naravno da možeš. To ti je odgovor koji tražiš.

plavac, u ovoj priči ja sam na strani radnika. zašto. evo zašto – da u zagrebu oni kretteni koji sebe nazivaju vladom donesu uredbu da minimalna plaća ne mora biti u nvcu nego može i u vrećama krompira, što mislite koliko poslodavaca bi prigrlilo tu mogućnost. jako puno. zato što znaju da na jednog koji ne bude htio krompir, dolaze 2 iz armije nezaposlenih koji su dovoljno očajni i gladni. taj neljudski disbalans ponude i potražnje na tržištu rada čini poslodavca nedodirljivim i nikakav zakon to ne može promijeniti. samo ponudai potražnja to mogu promijeniti tj. rasr bdp od 3 ili 4 posto koju godinu.
zato držim da su u ovoj priči radnici u pravu, a poslodavac nije jer poslodavci znaju da mogu stiskati i tražiti još jer njih je malo, a radnika puno. kamo sreće da se sve plaća kao u njemačkoj, ali u hrvatskoj plaća se samo zakonski minimum, a ostalo se ne piše ili se pretvara u slobodne dane, drugim riječima radnici rade, a dobiju keš za pola ili dvije trećine odradenog.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nego, reci mi jel možeš zamisliti da Austrijski konobar izmlati i iscipelari gosta i posalje ga u bolnicu, ili da ti u elitnom bircu razvodni whiskey?

E sad, jel možeš to zamisliti u RH?. Naravno da možeš. To ti je odgovor koji tražiš.

Sry, ali ovo što si napisao nema veze sa konkretnim primjerom, jer ovdje se radi o Valamaru, a ja sam dioničar KORF-a, tvrtke koja se želi predstaviti kao D.D. sa visokim profesionalnim kriterijima, a ne o nekakvom bircu u kojem je vlasnik bivši robijaš.
Ima tabananja i u austrijskim bircevima, ne sekiraj se.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

http://www.dubrovackidnevnik.hr/vijesti/grad/osam-konobara-dalo-otkaz-u-hotelu-president-lakse-je-zivjeti-u-auschwitzu-nego-raditi-u-valamaru

Zato je nama dioničarima dobro 🙂

ne znam dali mi je nešto promaklo a koliko znam 28.8.2014.je zadnji dan za korf
na burzi a što je sa vlho-r-a?

pa nije zadnji dan trgovanja. Nego samo izlazi iz Crobexa.A valjda će se trgovati sve dok se ne izvrši zamjena. A tako i VLHO.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

U Hrv se itekako ne cijeni rad i napredak. Topli obrok je formuliran ugovoromo ili je bio dodatak u paketu zaposljavanja?? Ako se doticna zali da su to bile splacine, zasto kontra komentari kad se isto ukine?

Osobno mi dijevojka radi sezonski na farmi sparoga, mali restoran uz to….do ove godine imali su isti obrok kao i gosti. Ove godine menagment odlucio da ce zaposlenici imat razlicit obrok. Zasto krivit odluku kad istu porciju sparoga prodaju gostu za eur 25-30 , radnik i nemora imat isti obrok ili.

Prodao dionice KORF-a ali ovo spinanje u vezi radnika bilo i bir ce.

U njemackoj su tjekom krize preformulirani zasticeni ugovori i danas se na trzistu svi bore isto, i staro i mlado. Rad se cijeni kao i uvijek!!!


http://www.dubrovackidnevnik.hr/vijesti/grad/osam-konobara-dalo-otkaz-u-hotelu-president-lakse-je-zivjeti-u-auschwitzu-nego-raditi-u-valamaru

Zato je nama dioničarima dobro 🙂

Kako nam ove “stojedanaestice” malo po malo bombardiraju bid – pa to je nevjerovatno. Problem je u tome što kupnja dugo nije bila tako “tanka”…
U stvari, prava je šteta što nam je država na tako niskim granama te ljudi moraju prodavati pakete pomoći (kod korfa su najčešći 111 kom.) umjesto da ih čuvaju za budućnost i da im to bude ustvari investicija.
Naravno da ne krivim ljude – većina njih je zaista primorana prodati da bi u najdoslovnijem smislu preživjeli.
Šteta što je to tako… Valjda svaka dionica ima svoj “križ”.
Srdačan pozdrav drage kolege.

Srecom imamo jakog market makera;)

Ja mirno spavam i cekam x1.5 ili x 1.7 ili zasto ne x 2

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Kolega trotter,doći će do spajanja nakon kojeg će nastati zajednička firma sa popriličnom dobiti i keša koji će kako za sada stvari stoje bez novih akvizicija biti isplaćen kroz dividendu a tko zna… možda će i lovac postati lovina ukoliko dođe do izlistavanja na nekoj od stranih burzi…[emo_smijesak].Moje mišljenje nekako ide ovim pravcem…a tada nije nerealno niti x3…investitor DA ali špekulant definitivno NE u ovoj dionici…

New Report

Close