KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta ovi muljaju to ni sam bog ne zna. Ja sam već davno govorio da to jedino može loše završiti za dioničare. I sam sam nekad imao dionice do 165kn samo da se zna ali kad sam vidio kako se postupa s dionicarima uteko sam glavom bez obzira. Ne mora biti tako. Možda sam u krivu. Ali nek mi netko objasni šta se ovo događa s pripajanjima, spajanjima i sličnim bio bi mu jako zahvalan. I nek mi ne govori da je to zbog izlaska na neku stranu burzu jer ću ga odmah smatrati… bolje da ne kažem

@irational

Hvala prijatelju. Ali daj mi onda ti objasni, kad vidiš da ja već ne razumjem, šta se to događa ovdje. Tko tu koga i s kim? Ja iskreno tu ništa ne kužim

Što točno treba objasniti, ovo sa epimom? http://zse.hr/userdocsimages/novosti/KORF_656158bf-565c-40c5-94c7-b2d27ae70099.pdf

Epima koja je držala 13,15% korfa je bila u 100% vlasništvu vlho-a a sada je pripojena grupi i grupa je dobila dionice direktno a ne posredno kao do sada. Sve je to dio pripreme za potpuno objedinjavanje u valamar rivieru nakon skupština društava. No big deal.



@irational

Hvala prijatelju. Ali daj mi onda ti objasni, kad vidiš da ja već ne razumjem, šta se to događa ovdje. Tko tu koga i s kim? Ja iskreno tu ništa ne kužim

Pa što se ima objasniti.. konsolidira se korporativno upravljanje koje je sada fragmentirano na više tvrtki i jedan holding. Stavljaju se sva jaja u jednu košaru. Tako će biti i transparentnije jer recimo VLHO nije imao obvezu podnošenja kvartalnih izvještaja na ZSE obzirom da nije bila u redovnom trgovanju pa si morao to tražiti na FINA-inom webu itd..

Nema nikakvih muljaža… KORF dionicari dobivaju 13 RIVP-a, VLHO 12 i tako su se otprilike i formirale trenutne tržišne kapitalizacije pojedinih tvrtki. Ako ništa drugo novi-stari RIVP će rasti samo na račun ekipe koja će ga kupovat jer košta kao kava u centru ZG-a.

Tko onda ostaje na kraju i koliko će ta kompanija koja ostane imati vlastitih dionica u toj samostalnoj tvrtki? koliki postotak?

Na kraju objedinjavanja će ostati riviera valamar i ta kompanija će imati vlastitih dionica koliko sada ima rivp zato što se sadašnje trezorske dionice korfa i vlho poništavaju tj. ne zamjenjuju (kao da ih i nema, jer je onda ukupni broj dionica svake firme manji). Postotak trezorskih dionica nove kompanije bi trebao biti cca. 3,187mil/126mil. tj. 2,5%. Epic i povezane osobe/firme bi trebale imati nešto više od 50% nove kompanije. Nadam se da sam pomogao. LP

Poštovani kolege,

prvih 7 naloga na bidu imaju ukupno 1200 dionica, a prvih 7 na asku imaju ukupno 300 dionica… Jako dobar znak. Zašto spominjem prvih 7 ? Zato što je prema mome skromnom mišljenju prvih 5 do 6 naloga ozbiljno zainteresirani bilo za prodaju bilo za kupnju.

Dakle, jako jako obećavajuće…

Poštovani,

na prvih 12 naloga na prodaji ima ukupno 404 dionice. Zadnji je 13 kom po 224,97 kn. A bid ? Predobro sve to izgleda u ovom trenutku…

Srdačan pozdrav, drage kolege…

Drage kolege,

treba biti pošten i dovoljno korektan pa priznati da se trenutno trend obrnuo…
Sada je situacija vidno drugačija i veliki je pritisak na prodaji.

Nadajmo se da će se sve ponovno preokrenuti kad izađe izvješće…

Srdačan pozdrav…


Drage kolege,

treba biti pošten i dovoljno korektan pa priznati da se trenutno trend obrnuo…
Sada je situacija vidno drugačija i veliki je pritisak na prodaji.

Nadajmo se da će se sve ponovno preokrenuti kad izađe izvješće…

Srdačan pozdrav…


Dragi kolega, nije naravno lijepo vidit kad nam dionica pada, pogotovo kad smo navikli da samo nezaustavljivo raste. Međutim, neka me neko ispravi ako griješim, mislim da se ne može govoriti da se TREND obrnuo. Jer trend nije nešto jednosmjetno već se sastoji i od rasta i od pada, od korekcija, ali sam trend može ostati nepromijenjen. Molim da me se ispravi ako griješim.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Hajde ne dramite. Nije sve tako crno. Od petka sunce u cijeloj zemlji.

Sezona se zbog nižih cijena pomakla na rujan

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Neveselo.
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/KORF-fin2014-1H-NotREV-K-HR.pdf

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close