KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kolika je tek amortizacija….

Biser ZSE-a

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???


ups, ne bas tako dobra, sta je sa svim prognozama, RIVP totalno podbacio….Gdje ste sada svi koji su govorili odlicna dionica???

Ivan nam ima poteškoća u dokazivanju tržištu da su rezultati KORF-a katastrofa. Ne možete voditi rat na više frontova, eno tamo na ATLN fronti neprijatelj probija linije. Odite tamo stabilizirajte redove pa se vratite. Mi vas čekamo ovdje ili možda malo dalje.[emo_smijeh][emo_smijeh]

hoće li očekvani pad talijanskih gostiju za čak 30-40% utjeati na rezultate KORF-a, pogotovo RIVP??
hvala

nece…..


A kolika je tek amortizacija….

Inace bas ne volim te teorija zavjere, ali mi se ovdje cini da se ipak radi o skrivanju dobiti. Prosle godine su digli stopu amortizacije tako da je ona sada na 10% materijalne imovine?! Ispada da ce amortizirati hotele za 10 godina!

Inace, u dizanje kvalite su u 2013 potrosili 170mil kuna (?) i to 60mil za Sanfior**** u Rapcu i 16mil kamp na Krku.
Uz toliku amortizaciju, ulaganja ostvariti jos i toliku dobit, a sezona tek pocinje u Q3.

Nego, na cega se ovo odnosi:
3. Dobit ili gubitak s osnove ponovnog vrednovanja financijske imovine raspoložive za prodaju: -54.988.824 ?



A kolika je tek amortizacija….

Inace bas ne volim te teorija zavjere, ali mi se ovdje cini da se ipak radi o skrivanju dobiti. Prosle godine su digli stopu amortizacije tako da je ona sada na 10% materijalne imovine?! Ispada da ce amortizirati hotele za 10 godina!

Inace, u dizanje kvalite su u 2013 potrosili 170mil kuna (?) i to 60mil za Sanfior**** u Rapcu i 16mil kamp na Krku.
Uz toliku amortizaciju, ulaganja ostvariti jos i toliku dobit, a sezona tek pocinje u Q3.

Nego, na cega se ovo odnosi:
3. Dobit ili gubitak s osnove ponovnog vrednovanja financijske imovine raspoložive za prodaju: -54.988.824 ?
[/quote]

Amortizacija se čini jako velika, ali je njena stopa 5%, gleda se otkad su se objekti počeli amortizirati, a tada je njihova vrijednost bila ~4mlrd.

Mislim da se 3 odnosi na štićenje tijeka novca od poreza…


Amortizacija se čini jako velika, ali je njena stopa 5%, gleda se otkad su se objekti počeli amortizirati, a tada je njihova vrijednost bila ~4mlrd.

Mislim da se 3 odnosi na štićenje tijeka novca od poreza…


Prosle godine (negdje pred kraj) su digli stopu sa 4% na 5%.
Medjutim, kada pogledam neke druge turisticke kompanije, to doista jeste oko 5% na trenutnu vrijednost materijalne imovine, dok je kod KORF-a 10%. To onda znaci da ostali turisti imaju stopu amortizacije od cca 2-3%.

Knjigovodstvo nije moja struka pa: “Mislim da se 3 odnosi na štićenje tijeka novca od poreza…” sto ovo znaci?


hoće li očekvani pad talijanskih gostiju za čak 30-40% utjeati na rezultate KORF-a, pogotovo RIVP??
hvala

To su procjene touroperatora i ???turističkih stručnjaka???
Ne laje pas zbog sela nego zbog sebe. Tvrtke (koje nas zanimaju) su smanjile alotmansku prodaju i idu više u direktnu prodaju što njima, naravno, ne odgovara.

Evo, smatram da će taj minus koji bude Talijana nadoknaditi Srednja i Istočna Europa jer npr. baš eto, tek sada u Njemačkoj u 3 nama najvažnije pokrajine počinju praznici. I tak, truć buć…

Jedino što mislim da privatni smještaj jako pati…a to je posljedica neulaganja i sinergije sa izvanpansionskim ponuditeljima koji imaju sulude cijene. Zbog toga se gosti okreću hotelskim kućama, gdje imaju smještaj i dobru prehranu, a u grad odu po kuglicu sladoleda i sok.

Katastrofične najave zbog poplava, kiša, hladnog vremena, viza se nisu ostvarile, a ako pogledate materijalnu imovinu u pripremi kod vodećih firmi, izgledno je povećanje prihoda u budućnosti.



Amortizacija se čini jako velika, ali je njena stopa 5%, gleda se otkad su se objekti počeli amortizirati, a tada je njihova vrijednost bila ~4mlrd.

Mislim da se 3 odnosi na štićenje tijeka novca od poreza…


Prosle godine (negdje pred kraj) su digli stopu sa 4% na 5%.
Medjutim, kada pogledam neke druge turisticke kompanije, to doista jeste oko 5% na trenutnu vrijednost materijalne imovine, dok je kod KORF-a 10%. To onda znaci da ostali turisti imaju stopu amortizacije od cca 2-3%.

Knjigovodstvo nije moja struka pa: "Mislim da se 3 odnosi na štićenje tijeka novca od poreza…" sto ovo znaci?

[/quote]

Trenutna vrijednost u ovom slučaju je nebitna. Znači, imovina se amortizira linearno 5% godišnje od 100% vrijdnosti od onoga dana kada je stavljena u upotrebu, a to je tada(nekad) bilo ~4mlrd kuna.

Ako sam ja dobro shvatio, imaju neki izvanredan prihod ili nešto slično, te bi trebali platiti veliki predujam sada. Kasnije će se tijekom godine taj porez iznivelirati ili istopiti te na taj način čuvaju novčani tok od poreza, tj. zašto bi platili sada predujam kada mogu na kraju godine staviti u zadržanu dobit i ne platit porez. Također nisam stručan što se toga tiče, ali mislim da sam na tragu onoga što rade.

“Edi Černjul iz porečke Riviere Adrije, koja posluje u sklopu grupacije Valamar, tvrdi da će u ovoj godini uspjeti ostvariti bolje rezultate nego prošle godine, iako se lanjski rezultati u turizmu na razini Hrvatske teško mogu ponoviti zbog niza izazova s kojima se hrvatski turizam suočio ove godine.”
Glas Istre

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/turisticka-spica-popustima-u-borbu-za-svakog-gosta-418605
[emo_smijesak]

– Dakle, nakon što ste platili 120 tisuća kuna poreza na dobit ostvarenu u 2012. godini, svakog mjeseca ove godine morate plaćati 10 tisuća kuna akontacije pretpostavljenog poreza u tekućoj poslovnoj godini. Dogodi li se da tijekom 2013. niste otvarili dobit, država vam je dužna vratiti taj novac. Podnesete li zahtjev za povrat, računajte da će vam za nekoliko dana stići ekipa državnih inspektora koja će vam temeljito pročešljati poslovanje. Imajući u vidu naše zakone, uvijek će vam nešto pronaći, pa će vam umjesto povrata novca još i “opaliti” i kaznu.

Zamoljen da prokomentira spomenutu situaciju, Drago Pirija, koji godinama uspješno kormilari “Školjićem” iz Jezera, kaže da se i sam suočio s tim problemom.

– Ja sam za to našao vlastiti “lijek”. Jednostavno ne prikazujem dobit, već tim novcima povećam amortizaciju i tako novac ostavim u tvrtki i osiguram joj brži rast – kaže Pirija.

evo iz prakse kako amortizacijom sačuvati svježi novcac u tvtki.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/204660/Default.aspx

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

sve je to super, al kako je to za dionicare???, nitko ne zivi samo od rasta prihoda, to smo se valjda uvjerili u todoricevim tvrtkama…

za male dionicare takav sistem nikako nije dobar, jer vi nemate nikakve posredne koristi od toga

New Report

Close