KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Prema trenutnom stanju cini se da ce ova sezona biti slabija od prosle. Uskrs je pao prerano, vrijeme za sada bas nije idealno… Sredinom sestog mjeseca smo imali paklene vrucine, a zadnja 3-4 tjedna su prohladna i vjetrovita. Medjutim, to ne znaci da ce cijela sezona tako zavrsiti. Mozda ce biti manje ljudi koji ce se u zadnji tren odluciti, ali mozda i rana jesen bude atraktivna. Na kraju cemo povuci crtu, ali za sada nije obecavajuce.

Ovo sto pricas za aerodrome je poprilicna glupost. Uz Dubrovnik postoje zracne luke koje iz godine u godinu primaju sve vise gostiju. Zadar, Split, Pula, Krk… Zadar i Split u ljetnjim vikendima imaju sletanje zrakoplova svakih 3-4 minute.

Koliko znam Korf ima par hotela u Dubrovniku, Lun na Pagu je 60-70km od aerodroma u Zadru, hoteli na Krku su blizu aerodroma, a hoteli u Porecu su 30-ak km od Pule? I o cemu ti onda pricas?

Rizicnost KORF-ovog poslovanja je u tome sto je izlozen turizmu? Sto bi trebao? Imati turisticke kapacitete, a pored toga proizvoditi elektricne automobile, pruzati IT usluge i baviti se razvojem bio-molekula u farmaciji?

Turizam u HR je takav kakav jeste sa potencijalom kakav je. Nismo Havaji, nismo Egipat, nismo Las Vegas vec smo prekrasni Mediteran sat vremena od svih EU metropola. Postoji 100 boljih destinacija nego HR, ali i mi imamo svoje drazi.

ne zvuči dobro [emo_beztona]
http://www.vecernji.hr/vijesti/sezona-visi-ceste-more-poluprazne-lorencin-irskoj-clanak-584543

Mislim da je jedan od razloga i cijene. Cijene su doista “nabildane” u mnogim turističkim destinacijama. Iako je PDV smanjen na 10%, po cijenama imam dojam da je povećan na 30%. To vam ni stranci neće oprostiti, ni nagodinu, jer će se pročuti kako se dere na Jadranu, pa će biti zaobilaženja u širokom luku.

Visoke cijene za tanku turističku ponudu

Mislim da mi strancima nismo tako skupi, vec je krivo lose vrijeme. Kad se u Dalmaciji navecer morala nosit duksa? Da ne pricam kakvo je vrijeme u njihovim maticnim drzavama.

Kako će vrijeme utjecati na sezonu?

Pozdrav,ljudi moji dajte shvatite da nije odviše bitno brojati broj turista kao i broj automobila već je najvažnije od svega kontinuiran prihod iz godine u godinu kao i popunjenost predsezone koja je bila bolja od 2012.i posezone a špica je manje važan parametar s obzirom da je u njoj mogući mali postotak povećanja ili smanjenja prihoda tj. gostiju.Situacija koja me osobno smeta je preveliko povećanje cijena pića i hrane u restoranima prvenstveno vode iako srećom nisam ljubitelj ove tekućine, već mi je draže vino.[emo_smijesak]Bojim se da ćemo mi domaći turisti početi primjenjivati sve više nepopularnih ideja Čeha,Slovaka, da što više možemo ponesemo hrane i pića iz vlastitih kućanstava.

Poštovani kolege,

KORF je zaista prelijepa priča.
Dionica raste iz dana u dan i prelijepo je biti njihov vlasnik…
Imam utisak da se lagano hvataju pozicije za polugodišnje izvješće.
Sve u svemu – jako dobro…

Srdačan pozdrav…

Moram postaviti još jedno pitanje cijenjenim kolegama…

Ne znam da li ste primjetili ali, otkako ja intenzivno pratim trgovanje KORF-om, izuzetno mnogo iskrcaja po bidu bude po znamenitih – 111 dionica. Zaista interesantno…
Molim Vas samo da mi vjerujete se nije dogodilo slućajno nekoliko puta, već zaista i po nekoliko puta dnevno. Jako često baš 111 i uvijek istresanje po kupnji.
Kao na Ht-u (naravno u manjem obimu) što bude po 69 (s tim što je na Ht-u potpuno jasno zašto je to tako)…

Naravno da se može samo nagađati tko to radi i zašto, ali me samo zanima da li je to primjetio još netko od cijenjenih kolega ?

Srdačan pozdrav !

To su najcesci paketi stradalnika Domovinskog rata.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Puno Vam hvala dragi kolega !

Sada je sve kristalno jasno…

Kamo bjezi ovaj skriveni na prodaji?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



ja samo kazem da ce korf moci se kupovat po 130-120 kn do 1.10….

i nece ici vise od 150 kn, mozemo se cuti, ja ti kazem da nece biti

Ivane, jel ima kakav komentar?

Ajde, i najboljima se dogodi…. [emo_palacg]
[/quote]

Evo nam KORF i preko 160. Ima kakav komentar, Ivane? Jel jos trezor kupuje?

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

New Report

Close