KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakve veze ima PMF? Mi ne valjamo ovakve gluposti!
Da je sve što je kolegica rekla i istina, čovjek ima potpuno pravo na to, jest da je nemoralno s obzirom što se piše na blogu, ali čovjek ima potpuno pravo na to… Druga je stvar što mu zakon to dopušta i što je cijeli sistem takav…
Mislite da se drugi ne bave sličnom poslom?

P.s. Toliko ste se koncentrirali na jednu osobu da ste zaboravili koliko je ova dionica dobra…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

zar netko vama brani kupiti 260.000 komada i onda sa skrbničkim ponoviti priču??

Obzirom na prethodno opisanu hipotezu (ma nemoj !?), zdušno podržavam Birtićevu inicijativu: http://www.poslovni.hr/vijesti/smrt-fasizmu-skdd-narodu-203214.aspx

Na ovako plitkom tržištu kao što je ZSE, "skrbnički računi", "skriveni nalozi" i sl. uvijek će raditi protiv malih investitora, ili ako ćemo kolokvijalno: "Ovce će biti ošišane, a da toga nisu niti svjesne".

Meni uopce nije jasno sto se omogucava time sto se investirori mogu sakrivati iza skrbnickih racuna. I kako to da jedna osoba moze imati vise racuna na istoj dionici. SKKD bi trebao sto transparentnije informirati investicijsku publiku o postotku vlasnistva. Ako netko ima 5 racuna na istoj dionici i ako su 4 skrivena onda se stvara potpuno kriva slika o vlasnickoj strukturi.

Takodjer podrzavam Birticevu inicijativu jer mislim da trziste postaje atraktivnije za investitore kada se povecava transparentnost.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Da imas koju stotinu tisuca dionica i ti bi drzala cjenu gore…

Pa naravno da bih, pogotovo ako u SKDD imam više računa.

Evo, hipotetski:
Na prvom računu imam 260.000 dionica (prosjek kupnje po dionici, recimo 30-tak kn), isti se vodi na moje, u široj investicijskoj zajednici razvikano, ime i prezime, s navedenom količinom dionica nalazim se u "prvih 10", vrijeme prolazi ali količina dionica na mom računu se ne mijenja, ako i bude kakvih promjena one su neznatne i većina ljudi pomisli:
"Ako on(a) ne prodaje, a ima tako puno dionica, neću ni ja."

Na drugom računu, opet sam ja – ovaj put skrivena iza "skrbničkog" s recimo 60.000 dionica kupljenih po prosječnoj cijeni od cca 30-tak kn, godinama na svom blogu, pod imenom i prezimenom s prvog računa, pišem afirmativno o dionici, u trenutku opće euforije "građevinaca" napišem još par vrućih članaka o dionici, tržište postaje krajnje euforično i cijena skače preko 100 kuna, počinjem sa prodajom od cca 90 kn i do cca 110 kn većinu ili čak svih 60.000 dionica uspješno distribuiram zagrijanim kupcima po prosječnoj cijeni od 100 kn.
Zaradila sam 70 Kn po dionici, tj. za 4.200.000 kn smanjila sam ukupni trošak kupnje za 260.000 dionica s prvog računa.
Ako cijelu operaciju ponovim još jednom (anonimno, preko npr. trećeg skrbničkog) i dalje mi u vlasništvu ostaje 260.000 dionica s prvog računa koje me tada koštaju nula kuna + u džepu mi je bonus od 600.000 kn + dok cijena dionica pada, ljudi i dalje misle isto:
"Ako on(a) ne prodaje, a ima tako puno dionica, neću ni ja."
Kad cijena rikne na cca 60,00 kn i oni najhrabriji se uplaše, kreće masovna prodaja, cijena nastavi padati sve do cca 30 kn, moji skrbnički počinju akumulaciju od cca 40 Kn, za cijelo to vrijeme na prvom računu i dalje imam 260.000 dionica, a ljudi misle kako sam "hrabra", kako "vjerujem u dionicu" i eto, čak i ja imam "značajni gubitak" jer je cijena sa 110 kn pala na 30 kn, ali ipak "nisam prodala". Malo sutra !

Obzirom na prethodno opisanu hipotezu (ma nemoj !?), zdušno podržavam Birtićevu inicijativu: http://www.poslovni.hr/vijesti/smrt-fasizmu-skdd-narodu-203214.aspx

Na ovako plitkom tržištu kao što je ZSE, "skrbnički računi", "skriveni nalozi" i sl. uvijek će raditi protiv malih investitora, ili ako ćemo kolokvijalno: "Ovce će biti ošišane, a da toga nisu niti svjesne".

[/quote]
Jako zanimljiv text.

kladio bi se da je ovaj sa 3 006 komada xy.


Ma "genijalka" si ti Emice (kao i tvoji prethodnici). Mora da je ovaj cvijet halucinogen. Za ostale ne vidim što konzumiraju.

Odite malo na more, Poreč, Dubrovnik itd., pa pogledajte koliki je to "komadić" najveće gospdoraske grane u RH. Ako vi ne želite posjedovati taj komadić – ne morate!

Ovo van je živa istina..

Poreč, Krk, Rabac i da ne nabrajam – već sve vrvi fureštima… a o Dubrovniku neću ništa reć osim da sam jedva dobija slobodni stolac za popit kavu na Stradunu za vikend, a tek je 5. misec.. Biće ovo još jedna rekordna sezona za turizam!!

Hoteli su sve lipši i ušminkaniji, a polupansioni sve skuplji.. a od iduće godine snižava nam Linić turistički PDV na 10% !!!!

Bravo za Ostojića! A za nas dijoničare to znači još veća profitabilnost !!!

Ludilo brale…

Adio

p.s. ima ih još bisera, vidi pod Brač i Brela, Makarska rivijera za početak..

Ova poruka nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica... Ali bakica voli kad svi zaradite.. Lipi moji..

http://www.business.hr/ekonomija/jug-hrvatske-vec-rusi-turisticke-rekorde

http://www.valamar.com/hr/hotel-smjestaj-dubrovnik/smjestaj-hoteli-apartmani

Kolega pogledajte malo kako su vani zavrsile burze pa razmislite o cijeni. Nije bas sve tako bajno ipak se mi ravnamo prema vanjskim tržištima a ona su u debelom minusu.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Crobex prema s&p i dax zaostaje dobrih 20 tak % u godinu dana

...

1. VALAMAR GRUPA D.D. (31009391430) 2.903.776 38,89 Osnovni račun
2. EPIMA D.O.O. (73606071923) 1.131.615 15,15 Osnovni račun
3. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) (1/1) 360.172 4,82 Osnovni račun
4. BAKIĆ NENAD (13987237540) 266.550 3,57 Osnovni račun
5. BILBIJA IGOR (85341849685) 159.609 2,14 Osnovni račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 92.671 1,24 Skrb. račun
7. PBZ D.D. (02535697732) 44.017 0,59 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 39.294 0,53 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 37.884 0,51 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 27.913 0,37 Skrb. račun
Ukupno: 67,81

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/173683/Default.aspx

još jedna senzacija u korist renesanse turizma…

Danas 100.000 EUR prometa u sat i pol trgovanja i nijedan komentar?
Koja se igra tu igra?
Nalozi iskaču ko iz paštete pa nestanu. I na kupnji i na prodaji.

...

New Report

Close