KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

No sa druge strane svi smo vidjeli gdje je cijena bila prije 2 tjedna i što bi sve dali da smo tada mogli sudjelovati u dokapu po 50kn.



Novi unos na blogu…

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Ako bi to islo u smjeru kao sto je opisano (znaci, isto kao i kod Valamara 2007.) onda je to dobro i za dionicare KORFa koji idu u dokapitalizaciju i za sve dionicare VLHOa.

Uz jos jednu napomenu. Kod Valamara je dokapitalizacija isla 1:1 + drugi krug uz cijenu 10 HRK po dionici. A godinu kasnije isplacena je dividenda u iznosu 4 HRK po dionici sto otprilike nadokanduje iznos dionicarima potrosen za dokapitalizaciju.

Vaš link
[/quote]

Ako je tako onda treba dobro računat jer Austrijanci žele puno dionica KORF, to su izračunali da im je najmanji trošak tako, a najveća korist!!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zanimljivo je da vecina predvodjena vrhovnim vozdom sagledava situasiju kroz roza naocari, iako postoji odredjena (necemo je sad prosentualno procenjivat) verovatnost i za dogadjanje nezeljenog scenaria. Kako god bilo, cinjenica je da je ucinjen jos jedan korak unazad (u smislu dalnjeg smanjenja transparentnosti i fer komunikasije sa manjinskim akcionarima) i da se to verovatno nece odraziti positivno na cenu akcije. Daklem, zelim reci svi se sad vade na neku pricu i sopstvenu simulasiju buducih dogadjanja sa positivnim ili manje positivnim svrsetkom. No, realno gledajuci, ako vas vecinski ne zele i nastoje vas svako malo "preveslati", koji je onda rezon bez obzira na podcenjenost, da ulazete pare u ovake price? Da rezimisem, nije majka Muju tukla jer je kocko, nego jer se vadio. A nekako mi se cini da je ovde sve vise onih koji se vade … i sve vise destimulirajuce nervose u redovima poklonika. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Slazem se. A pogotovo s obzirom na strukturu dionicara. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je preostalo paketa stradalnika Domovinskog rata. Osonovni paket je bio 111 dionica. A tesko da ce vecina njih dati 5550 HRK u ovo vrijeme za nove dionice.

Jedan ispravak. Ovdje se pretpostavlja dokapitalizacija 2:1 sto bi onda bilo za paket od 111 kom novih 55 kom (u prvom krugu) sto je 2750 HRK.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@fotije

Naravno da postoji i negativni scenarij. Pa prvo se o njemu pisalo na forumu. A svatko neka sam procjeni sto ce biti.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

slažem se da je tu u pitanju pripremanje terena…ali očito nekima nije jasno šta znači izavanje novih dionica uz isključenje prava prvenstva…sretno

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

članak 8. poziva na skupštinu:
3) Uprava može izdati nove dionice uz isključenje prava prvenstva upisa novih dionica dioničarima Društva

ko tu koga štiti? oni sebe, a gdje smo tu mi? ja se ne vidim više ovdje…

ali danas očekujem porast cijene zbog pozitivnog komentara na blogu.

I kako ja sad kao početnik zakljućim dali mi je bolje zadržat dionice ili ih prodat Svatko piše drugačije a najbolji su oni koji dionicu ni ne posjeduju Pa ja niti ne pratim forume gdje nemam dionica a kamoli da se upuštam u prognoze i gubim vrijeme Kupio sam 3
000 kom po 63,30 ali mislim čuvat bar do 70 ,00 dal je pametno ili nije vrijeme će pokazat a ja se samo nadam


I kako ja sad kao početnik zakljućim dali mi je bolje zadržat dionice ili ih prodat Svatko piše drugačije a najbolji su oni koji dionicu ni ne posjeduju Pa ja niti ne pratim forume gdje nemam dionica a kamoli da se upuštam u prognoze i gubim vrijeme Kupio sam 3
000 kom po 63,30 ali mislim čuvat bar do 70 ,00
dal je pametno ili nije vrijeme će pokazat a ja se samo nadam

Ovakvi "dugročni" investitoru su vam veči uteg na KORFu nego bilo kakav Grof :)….

Osvrt na the blog….To je sve ok sto je tamo napisano, ali več duže vrjeme imam dojam kako XY možda i previše vjeruje u to da je HR pravna država i da se ovdje sve pokušava raditi na dobrobit sviju…Moj je stav ipak malo negativniji i mislim da ovo što se pokuišava izvest če se napraviti bilo kako samo ne na dobrobit malih dioničara, ali stvarno nemam pojma o ovome u dubinu i nebi se htio upuštati u prognoze ili daljnje komentiranje

Bilo kako bilo mislim da trenutno ima puno boljih prilika sa manje kompliciranim situacijama od ove na tržištu, no tko je voljan riskirati mogao bi i ovdje debelo zaraditi…nemam ovu dionicu, pratio sam temu duze jer sam se msilio vratiti no ovo daljnje kompliciranje koje se ovdje dogadja ipak me do daljnjeg udaljilo od dionice ….

...


I kako ja sad kao početnik zakljućim dali mi je bolje zadržat dionice ili ih prodat Svatko piše drugačije a najbolji su oni koji dionicu ni ne posjeduju Pa ja niti ne pratim forume gdje nemam dionica a kamoli da se upuštam u prognoze i gubim vrijeme Kupio sam 3
000 kom po 63,30 ali mislim čuvat bar do 70 ,00 dal je pametno ili nije vrijeme će pokazat a ja se samo nadam

E moj prijatelju kad bi slušao što pišu oni koji uopće nemaju ovu dionicu dobro bi bio u minusu..drži tu dionicu i razmišljaj svojom glavom a ne šta ti drugi preporučuju,da ona ne vrijedi nebi bilo toliko komentara na forumu osim ako je nekome dosadno pa piskara bezveze samo da mu vrijeme prođe.Tih 70kn što čekaš možda još danas i prodaš,moj savjet ti je drži to još neko vrijeme..

početnik ne kupuje 3000 komada KORF-a samo tako.

Raste broj prijava za gospodarski kriminal

U prvih sedam mjeseci u Hrvatskoj je bilo je 4.118 prijava za gospodarski kriminal, od čega više od 10 posto otpada na korupcijska kaznena djela, objavio je MUP

Bankamagazin Objavljeno 24.8.2011

U Hrvatskoj je u prvih sedam mjeseci 2011. godine prijavljeno 4.118 djela s područja gospodarskog kriminaliteta, što je 6,9 posto više nego u istom razdoblju prošle godine kada ih je prijavljeno 3.852, pokazuju podaci koje je objavilo Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP).

Od toga 431 ili više od 10 posto otpada na korupcijska kaznena djela, kojih je u promatranom razdoblju prijavljeno 10,5 posto više nego prošle godine.

Inače, u korupcijska kaznena djela spadaju sklapanje štetnog ugovora, primanje i davanje mita u gospodarskom poslovanju, izdavanje i neovlašteno pribavljanje državne tajne, zlouporaba položaja i ovlasti, kao i zlouporaba obavljanja dužnosti državne vlasti, protuzakonito posredovanje, primanje i davanje mita, te odavanje službene tajne.

Inače, u cijeloj 2010. prijavljeno je 6.799 djela gospodarskog kriminaliteta, što je bilo 3,3 posto više nego godinu prije, a najbrojnija kaznena djela lani su bila su računalna prijevara, zlouporaba položaja i ovlasti, krivotvorenje službene isprave te izbjegavanje carinskog nadzora. (nm)

New Report

Close