KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo kolega walter, a recept se zove INGRA recept !
Možda neki začin izmjene, ali to je otprilike to .
Niste valjda očekivali da sa svojim novcima kupuju firme ili pokrivaju dugove ?

Kolega valsim, ma ovdje imate velikog morskog psa i nebi se čudio i da u pozitivnu blokadu danas odete , a što bi bilo jako lijepo za male dioničare .


@lynx
, pa daj više napiši matematički u čemu je problem, prestani kritizirati !!!!!!!!!!!!!!!!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@Walter33

Još jednom pročitaj objavu. Čini mi se da si nešto pogrešno shvatio. Ništa se ne događa sa ukupnim kapitalom, nema nikakve nove firme to je ova ista samo drugog imena i te iste smo dioničari isto kao što smo bili i do sada. I neće ta naša prekštena firma sama od sebe kupovati nove dionice nego samo postoji mogućnost da izda nove dionice a koje ne možemo kupiti mi postojeći dioničari u iznosi koji bi ako su po cijeni 0 kn smanjili nam vrijednost dionice za 33 % (premda, neće valjda biti izdane baš po 0 kn) a s čime također bi ova cijena i dalje bila puuno niža od vrijednosti, međutim to pak ako nam se ne sviđa (tko bi se odrekao i 1 % vrijednosti ako ne mora, bez obzira koliko dionica već bila podcijenjena) ne moramo izglasati, naime kako će skupiti 75 % glasova na skupštini za tu odluku ako su ostali dioničari protiv?


@loris

Matematiku ti ne kužiš, kapital je isti i broj dionica je isti, i rezultat je isti. Ne može se promijeniti kvocijent ako su djeljenik i djelitlj isti, zar ne. Briga nas koliki je upisani/temeljni kapital, bito je koliki je ukupni kapital ("kapital i rezerve") koji je isti.


Bravo kolega walter, a recept se zove INGRA recept !

INGRA je perfektna iluzija, a ovdje se radi o enormnoj i iznimno vrijednoj realnosti.

Treba razmišljati i malo drugačije. Oni to rade ne bi li spriječili da im drugi igrači pri ulasku u Eu zeznu vlasničku poziciju. Trenutno smanjuju nominalu, no u budućnosti će vjerojatno i kupovati te dionice, te im neće biti problem za njih izdvojiti ni 100-tinjak kuna. Pogotovo kako se usko grlo bude sužavalo, odnosno kako budu sve bliži udjelu od 75%

Ma kako nas hebu zbog 4 mil eura.Evo,ja im dam po 4 kune za svaku dionicu koju imam,tako da pokrijem dug koje moje dionice imaju,ali onda neka mi daju 2x broj mojih dionica,jer na mojim dionicama onda neće biti tog duga.To bi bilo ok.Ili nek izdaju 300 000 novih dionica,prodaju nama po nominali razmjerno postotoku sadašnjih udjela,uz izdašno informiranje o upravljanju,budućnosti i itd.,a ne na ovaj način. Koji nomadi!A ovo vjerovatno treba da se napravi dok ne uđemo u EU. Što u Austriji ne rade ovakve "poslove"?

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Da, i to. Za potvrdu na skupstini potrebnoje 75% ako se ne varam. Prva dva imaju 56,78% (dionice trezora se izuzimaju). Ili ce ipak biti vise onih koji ce djelovati zajedno s Valamarom.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

OK lynx
okrenuti ću problematiku u tvom svijetu

ako je po tebi potpuni isto što nominala ide s 100 na 50, onda bi bilo isto i da nominala ide na 500 s istim brojem dionica ?????
Tada bi dionica prema fundamentima bila poptuno podcjenjena ili još bolje da ode na 5000 Kuna nominale po dionici, a ne 50 kao što će iči ?

I daj kaži kako će zrakom pokriti gubitke iz prošlih poslovanja , a za što su potrošili stvarni novac, ako je isto što ovim rezenjem temeljnog kapitala za 50 % pokrivaju 30 milijuna gubitaka, stvarnih novaca ?

Da nije bilo tih gubitaka dioničari bi dobili dividenu , ako se ne varam ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Treba razmišljati i malo drugačije. Oni to rade ne bi li spriječili da im drugi igrači pri ulasku u Eu zeznu vlasničku poziciju. Trenutno smanjuju nominalu, no u budućnosti će vjerojatno i kupovati te dionice, te im neće biti problem za njih izdvojiti ni 100-tinjak kuna. Pogotovo kako se usko grlo bude sužavalo, odnosno kako budu sve bliži udjelu od 75%

Ne podržavam ovakvo ponašanje većinskih vlasnika, ovo je postao trend na ZSE, puno tvrtki rade dokapitalizacije, po meni na štetu malih dioničara.
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=2448&page=7357
Za ovakvu odluku im treba glasovati ZA, 75% glasova na skupštini.

Inače, bude li dokapitalizirao samo većinski vlasnik, to je udjel od nekih 70%(nakon dokapitalizacije) te još imaju vl.dionice odnosno dobra strategija kako doći do udjela preko 75% na "jeftin način" uz isključenje malih dioničara(na štetu malih dioničara).

Također, uzmimo da je trenutni BVPS 200 kn, nakon povlaštene dokapitalizacije(pretpostavljam većinskog vlasnika) po 50 kn biti će oko 150kn.

Štednja je mudrost trošenja.

počelo je pucat po šavovima, cijena je sve bliže 60 kn [undecid]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

Upucali ste danas do ovog momenta 900.000kn u hvatanje padajučih noževa [shocked].Fakat imate viška love koja vam neće trebati jako jako dugo [lol]

Izgleda da nikad niste pročitali…na primjer ovo: financijski slomovi se promatraju kao analogon kritičnih točaka u statističkoj mehanici,gdje reakcija na mali vanjski poremečaj postaje beskonačna jer svi niži djelovi sustava reagiraju surađujući

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


OK lynx
okrenuti ću problematiku u tvom svijetu

ako je po tebi potpuni isto što nominala ide s 100 na 50, onda bi bilo isto i da nominala ide na 500 s istim brojem dionica ?????
Tada bi dionica prema fundamentima bila poptuno podcjenjena ili još bolje da ode na 5000 Kuna nominale po dionici, a ne 50 kao što će iči ?

I daj kaži kako će zrakom pokriti gubitke iz prošlih poslovanja , a za što su potrošili stvarni novac, ako je isto što ovim rezenjem temeljnog kapitala za 50 % pokrivaju 30 milijuna gubitaka, stvarnih novaca ?

Da nije bilo tih gubitaka dioničari bi dobili dividenu , ako se ne varam ?

Loris, ne pomaže, ne vjerujem da ništa ne kužiš, samo se praviš.
Točno, isto bi bilo i da nominala raste, to bi mogli obratno pretvaranjem rezervi (kad bi ih bilo) u upisani kapital. Nema veze je li nominala 50, 5, 500, ili 0 kn. Ako ti to nije jasno ne bi se smio približavati tržištu kapitala. Ali vjerujem da ti je jasno.

P.S. U pasivi ne postoji "novac", o tome u aktivi. Pa nećemo valjda doći još i do toga da objašnjavamo razliku između pasive i aktive. Ali znaš ti dobro i to, i strukturu pasive, strikturu kapitala ("i rezervi") unutar nje, samo se praviš da ne znaš ali to ti nećemo tek tako povjerovati. Znamo svi da namjerno govoriš to što govoriš.

Ovo po svemu neće proći jer korf nema značajna dugovanja, jer zbog ovoga se može značajno kazneno odgovarati pošto korf ima jako puno branitelja, ovo je VLHO prvi potez koji će im propasti!……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close