KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo upravo sada na HRT1 "U krupnom planu" o turizmu, jedan od gostiju Veljko Ostojić iz Riviere Poreč, ako koga zanima..

I? Što kaže?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ngQffbxCHp7gvj7f2UV3AA==.pdf

Interesantno, jako interesantno…baš me zanimaju komentari na to na stanovitom blogu.
Ovako sa strane, reklo bi se da se još nije rodio tko bi Grofa preveslao…

Znači vrijednost kapitala po dionici uskoro pada za 50 % s 100 Kuna na 50 Kuna !

Tome bi se trebala prilagoditi i tržna cijena ili sa današnjih 66 na 33 KUne, a svaka druga priča je pričam ti priču ..

Pretpostavljam da je zato danas dionica KORF na promatranju, ali valjda još ne kužite ?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ngQffbxCHp7gvj7f2UV3AA==.pdf

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Znači vrijednost kapitala po dionici uskoro pada za 50 % s 100 Kuna na 50 Kuna !

Tome bi se trebala prilagoditi i tržna cijena ili sa današnjih 66 na 33 KUne, a svaka druga priča je pričam ti priču ..

Pretpostavljam da je zato danas dionica KORF na promatranju, ali valjda još ne kužite ?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ngQffbxCHp7gvj7f2UV3AA==.pdf

valjda će sada HANFA ispitati i tko je prividnim kupovnim nalozima nastojao uvjeriti ulagače da je zbirna kupnja jaka:
4000 komada na 0,55 kn
4800 komada na 0,40 kn

Napokon počelo dugo očekivano spajanje VLHO-a I KORF-a!
Scenario je napisan, a moramo pričekati da vidimo kako su podijeljene uloge.

Da, naravno, trzisna cijena je usko vezana uz nominalu. [rolleyes]

A ova vrijednost za koju se smanjuje temeljni kapital se baca u vjetar, jel tak? [rolleyes]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Znači vrijednost kapitala po dionici uskoro pada za 50 % s 100 Kuna na 50 Kuna !

Tome bi se trebala prilagoditi i tržna cijena ili sa današnjih 66 na 33 KUne, a svaka druga priča je pričam ti priču ..

Pretpostavljam da je zato danas dionica KORF na promatranju, ali valjda još ne kužite ?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ngQffbxCHp7gvj7f2UV3AA==.pdf


Blago tebi s takvom pameti.


Da, naravno, trzisna cijena je usko vezana uz nominalu. [rolleyes]

A ova vrijednost za koju se smanjuje temeljni kapital se baca u vjetar, jel tak? [rolleyes]

Ne!

Ali najprije će sada smanjiti temelji kapital za 50% na isti broj dionica.

Naknadno će dodatno iči na dokapitalizaciju sa 3,733 milijuna dionica ili sveukupno oko 11,4 milijuna dionica po nominali od 50 Kuna.

Što to znači, ali samo po meni ?

Prvo tržna cijena dionice ide na pola okvirno od danas, a onda još na pola zbog novog dokapa od 50% na 50 Kuna kapitala po dionici . Znači biti će oko 11,4 miljuna dionica po 50 KUna nominale, a sada si sami izračunajte fundamete na 11,4 milijuna dionica po 50 KUna i tekućim poslovanjem da bi mogli izračunati vrijednost KORF-a po dionici . Točka 8.

Međutim mislim da će ovdje veliki vuk sada debelo brk omastiti, ali kao i uvijek !

Da imam dionicu KORF-a sada bi ko metak izletio vani i čekao konačan rasplet, a kada bi došao rasplet opet bi ostao izvan ove dionice jer pored glavnog trejdera ovdje nemate nikakve šanse. To bi samo ja naparavio drugi neka odvagnu svoje odluke .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

A ova vrijednost za koju se smanjuje temeljni kapital se baca u vjetar, jel tak? [rolleyes]

Naravno da ne.
No, s druge strane, navedite mi ijedan primjer gdje su manjinski dioničari "profitirali" od toga što je većinski vlasnik temeljni kapital firme kojoj su dioničari smanjio i razliku prebacio u stavku "Ostale rezerve društva"? Ja ne znam ni za jedan.
A pogotovo zato jer je jasno kao dan zašto se to radi, a to sigurno nije u korist manjinskih dioničara.

BTW, ako želimo biti nepristrani i objektivni, zar je logično da se zbog gubitaka od 28 milijuna kuna to "pokriva" sa 375 milijuna kuna? Meni nije…



Znači vrijednost kapitala po dionici uskoro pada za 50 % s 100 Kuna na 50 Kuna !

Tome bi se trebala prilagoditi i tržna cijena ili sa današnjih 66 na 33 KUne, a svaka druga priča je pričam ti priču ..

Pretpostavljam da je zato danas dionica KORF na promatranju, ali valjda još ne kužite ?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ngQffbxCHp7gvj7f2UV3AA==.pdf


Blago tebi s takvom pameti.
[/quote]

Evo bilo bi lijepo kada bi nešto argumentirano napisao kontra moje nepameti, a ne babskim ocjenama degradirao.
Možda te strah ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

da, počinje već poznata prića…tko nije izišao magarac ;)))

Koja muljaža….

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

New Report

Close