KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa to je zadnja crta obrane. [smiley]

Ali ima ih danas i vislje. Za razliku od neki dan.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nema panične prodaje, rezultati će ovdje biti izuzetni pogotovo što je vrijeme poslužilo kampove..

Ipak nemoj zaboravit da KORF koliko je meni poznato NIKAD nije objavio ništa izuzetno.Naprotiv.Druga stvar,možda i bude plusa ove godine ali pitanje je hoće li ga biti i sljedeće godine…ove godine su nam išli na ruku nemiri u Grčkoj,Tunisu,Egiptu…a sljedeće bi mogli imati još i recesiju.

"Only dead fish swim with the stream"


Ipak nemoj zaboravit da KORF koliko je meni poznato NIKAD nije objavio ništa izuzetno.Naprotiv.Druga stvar,možda i bude plusa ove godine ali pitanje je hoće li ga biti i sljedeće godine…ove godine su nam išli na ruku nemiri u Grčkoj,Tunisu,Egiptu…a sljedeće bi mogli imati još i recesiju.

Hrvatski Jadran tek je nedavno prepoznat kao poželjna destinacija. Jedino u čemu možemo u bližoj i daljoj budućnosti biti konkurentni s svjetskim velesilama je turizam. Međutim mjesta za poboljšanje ima na svakom koraku. Bio dolje u Zadru, na plaži ispred hotela, onog lijepog hlada kojeg je nekad bilo, više nema, drveće je srušeno, a ispod ono malo što su ostavili, toliko iglica od bora da se osjećam kao da ležim u nekakvom gnijezdu. Šljunak je takav kakav je (čitaj: hodaj bos na vlastitu odgovornost), uglavnom koliko je šljunka toliko je i sitnog otpada, stakla, maramica.
Protiv sam divljeg betoniziranja plaža, ali zar ne bi bilo bolje da se tu i tam malo počiste i te iglice, i staklo i možda naveze par kamiona šljunka svake X godine pa će i dalje biti prirodno ali i lijepo. Mislim da princip sve prirodno nije baš najbolje rješenje… I kupamo se da budemo čisti a nismo ribe, i kosimo travu koja prirodno raste da nam bude ljepše i da iskorijenimo korov….
Za to smeće uglavnom su krivi isti ti koji su na plaži, ali nije u redu da zbog toga moraju trpiti i oni koji su malo kulturniji.

p.s. možda sam malo skrenul s teme, poanta je da budućnost našeg turizma, kao i prihoda od turizma je u rukama i glavama nas samih, a nikakvih recesija, kriza…. svaka stagnacija ili još gore pad, krivnja je nas samih, uprava, ministarstva, turističkih zajednica, pravosuđa, policije…

Kratkoročno može padati samo zbog vanjskih faktora odnosno eventualno nove recesije koja opet ne bi trebala biti tako snažna kao prethodna. Ujedno u indekse su već uključena očekivanja od nove recesije.
Po meni vima više razloga za dugoročni rast i to:
– niski omjer omjer knjigoovdstvene i tržišne cijene
– 17% turističkih kapaciteta u RH s kojim društvo upravlja
– nizak omjer P/EBITDA
– očekivani bolji financijski rezultat za 2011 godinu uslijed većeg dolazaka turista
– očekivani rast turizma i slijedećih godina, a naročito nakon ulaska u EU i ulaska u Schengen (kada ne bude bilo čekanja na granicama) što će sigurno povećati značajno prihode

Za investitore koju gledaju na duži vremenski horizont (oko 3 godine) ovdje se ne može pogriješiti.

Baš nitko ne zna pouzdano što nam donosi moguća nova recesija,po meni će biti gora od prethodne.Tako nas povijest uči.Osim toga države su iskoristile mnoge brze mjere koje su dale vrlo male ili nikakve rezultate.A toga više neće biti.Mnogi već govore o izgubljenom desetljeću…
U cijenu Korfa bi isto tako već mogla biti ugrađena i očekivanja od dobre turističke sezone.
Druga bi mogla biti mnogo slabija,mnoge su države već počele stezati remen a konkurencija koja je ove godine izvisila mogla bi ponovno postati zanimljiva,puno toga je u trendu,recimo jedan Tunis može ponuditi puno toga za puno manje novca.
Slažem se da je KORF na duži rok dobra prilika,sigurno da je podcijenjena.Međutim onaj koji vjeruje da će Ostoja odjednom prikazivati veliku dobit i da će u turizmu cvjetati ruže grdno se vara…ponavljam,to je Ostoja!Tajkun premazan svim mastima,taj gleda samo svoj osobni interes i fućka mu se za male dioničare…
KORF će postati vrlo uspješan i atraktivan onog trenutka kad vlasnici odluče prodati cjelokupni biznis nekom stranom hotelskom lancu.I to je to.

"Only dead fish swim with the stream"

Jel može netko objasnit razliku između VLHO, KORF, SNHO, LRH… Ja nemam volje…

P.S. A možda sam blesav pa ne razumijem kakve veze Ostoja ima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Jednom davno Darko Ostoja i Eltz bili su zajedno:
http://www.nacional.hr/clanak/10701/porec-u-ratu-protiv-dom-fonda-damira-ostoje-i-grofa-eltza
a onda su se razišli:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sn-holding-podijeljen-na-valamar-holding-i-sn-holding/256027.aspx
Eltz i društvo je otišlo u Valamar, a Ostoja u SN Holding
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?p=544963
Sada u Rivieri u upravi sjedi Veljko Ostojić, koji nije u vezi sa Ostojom
http://blog.valamar.com/valamar/veljko-ostojic-novi-celnik-riviere-porec/

A trenutnu vezu VLHO i KORF mislim da mogu dosta dobro objasniti razmatranjem u prilogu koje sam ranije sastavio za sebe (neke cijene nisu ažurirane od početka kolovoza). Ima jedan lijepi grafikon s vlasničkim odnosima. Obzirom na povijest dalo bi se još dosta više toga reći.

Ne primam virtualna prijateljstva osoba pod nadimkom

Ostoja…nije vlasnik Dom fonda. Dvije nazovimo ih opcije su se razvele. Imas sada Eltz opciju i Ostoja opciju. Pogledaj na stranicu Dom fonda…i onda pisi i komentiraj situaciju. Ovako djeluje jadno. Ili namjerno obmanjujes forumase ili si jednostavno neupucen.

Ha,ha,kao da je bitno Ostoja ili Grof opcija,sve je to isto društvo i isti muljatori i junaci kuponskih privatizacija,sve što vrijedi za Ostoju vrijedi i za ovog drugog ako vam je tako lakše.Ja tu ne vidim bitnu razliku.

"Only dead fish swim with the stream"

Kraljevi kupona, definitivno. Ali Valamar mi je bolja prica. Tu vise nece biti turbulencija oko vlasnickih udjela. I zato mi je Korf sto se turizma tice best buy at the moment.

Pozz

Upravo je Valamar razlog rasta Korfa na današnje cijene,a pošto mu konkurencija nakon ove sezone sigurno puše za vratom,morat će se dobro potruditi,čak do tri puta više od današnje cijene-cca 250 kuna po odgovoru Korfa na pišljivih 45 kuna proljetos.Da li se slažete?Još nešta Angela Merkel i njene izjave danas mi jako vuku prema turizmu,a Korf im je čist zgodan ulaz na velika vrata.

peyo

Evo upravo sada na HRT1 "U krupnom planu" o turizmu, jedan od gostiju Veljko Ostojić iz Riviere Poreč, ako koga zanima..

New Report

Close