KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta je ovo nova taktika za dizanje korfa…baš bi volio da netko barem dio ovih naloga poklopi,pa da se vidi da li netko stvarno kupuje ili…


to i želi da ga netko poklopi….. tko čeka taj i dočeka
…. samo pogledaj paralele……. sunh trenutna tržišna kapitalizacija 384 milijuna Kn
a korf "416 milijuna"…….
pa ti zaključi što je vrednije……………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



to i želi da ga netko poklopi….. tko čeka taj i dočeka
…. samo pogledaj paralele……. sunh trenutna tržišna kapitalizacija 384 milijuna Kn
a korf "416 milijuna"…….
pa ti zaključi što je vrednije……………..

[/quote]

Pa gde je tu problem?

Korf je veći od SUNH pa ima i veći "volumen kotizacije…" [lol]

Druga je stvar što je SUNH "potkupit", a KORF "potprodan"… [lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



S obzirom na "novopronadjenu imovinu", izgleda da se ovim čudom trebalo pošteno nakrcati na 45, što se moglo još do nedavno. Sad ekipa očilo skuplja tisućice po bidu, a neki bome lijepo čiste i po asku tu i tamo. Sve u svemu ne ide više ispod 50. Očekujem i dalje jak interes, odnosno potražnju, a ponuda će se lagano stanjivati do isteka javne ponude, a onda….. [rolleyes]

Malo sam promotrio ovu dionicu jer vidim da je Nenad forsira.
Nije mi jasno zašto je forsira, a vidim i da govorite o njenom rastu, a TA kaže ;
prekupljena, RSI previsok, trend – dolje kako kratko tako i dugoročno ???

Što se dešava ?
[/quote]

More možda da je nakrcan do grla?
[lol]

Ili trenutni diskont na spread ovdašnjih obveznica u odnosu na "Bund" ne ukazuje na ispravno vrednovanje KORF-a od strane gđe. "Berze"? [lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




to i želi da ga netko poklopi….. tko čeka taj i dočeka
…. samo pogledaj paralele……. sunh trenutna tržišna kapitalizacija 384 milijuna Kn
a korf "416 milijuna"…….
pa ti zaključi što je vrednije……………..

[/quote]

Pa gde je tu problem?

Korf je veći od SUNH pa ima i veći "volumen kotizacije…" [lol]

Druga je stvar što je SUNH "potkupit", a KORF "potprodan"… [lol]
[/quote]
O isusati šta ja sve ne ću ovdje pročitati..
prvo onaj Loris sa prekupljen pa sad ti sa ovim tvojim potkupit-potprodan
Hebote jel možete to prevesti na normalan jezik…da prekupljen [lol]
Ne možete engleski po vuku prevoditi hebemu [angry]

sijem žito raste grahorica





to i želi da ga netko poklopi….. tko čeka taj i dočeka
…. samo pogledaj paralele……. sunh trenutna tržišna kapitalizacija 384 milijuna Kn
a korf "416 milijuna"…….
pa ti zaključi što je vrednije……………..

[/quote]

Pa gde je tu problem?

Korf je veći od SUNH pa ima i veći "volumen kotizacije…" [lol]

Druga je stvar što je SUNH "potkupit", a KORF "potprodan"… [lol]
[/quote]
O isusati šta ja sve ne ću ovdje pročitati..
prvo onaj Loris sa prekupljen pa sad ti sa ovim tvojim potkupit-potprodan
Hebote jel možete to prevesti na normalan jezik…da prekupljen [lol]
Ne možete engleski po vuku prevoditi hebemu [angry]
[/quote]

Pa za divno čudo ovaj put je kolega Loris pogodio…
[lol]

Šalu na stranu, jer ima neko formulu za rešavanje ovih jednačina i procenu vrednosti akcija koje se proizlaze iz ne/srazmera "Bunda" i RHMF obveznica? [lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Evo HANFA pecnula Upravu po prstima.. kako su neke kolege već najavili

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=4

..traže preciznije izjašnjavanje o ponudi za preuzimanje.


Evo HANFA pecnula Upravu po prstima.. kako su neke kolege već najavili

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=4

..traže preciznije izjašnjavanje o ponudi za preuzimanje.


Pa dobro, sad će morati reći da je cijena "fer", a ona "skrivena poruka" je jasno primljena, ljudi u upravi imaju svoju savijest koliko-toliko čistu… Ne kažem da je to ok, daleko od toga, ovakvo opasno obmanjivanje svojih dioničara se nikada ne može tolerirati, ali recimo da je to ipak bolje nego da su to odmah rekli. Ipak su neki "tihi otpor" pružili, poruku onima koji žele slušati poslali… a oni valjda misle da čuvanje svojih fotelja, svojih plaća kojima prehranjuju svoju obitelj i sl. može biti "u našim uvjetima" opravdanje za "laganje".



Evo HANFA pecnula Upravu po prstima.. kako su neke kolege već najavili

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=4

..traže preciznije izjašnjavanje o ponudi za preuzimanje.


Pa dobro, sad će morati reći da je cijena "fer", a ona "skrivena poruka" je jasno primljena, ljudi u upravi imaju svoju savijest koliko-toliko čistu… Ne kažem da je to ok, daleko od toga, ovakvo opasno obmanjivanje svojih dioničara se nikada ne može tolerirati, ali recimo da je to ipak bolje nego da su to odmah rekli. Ipak su neki "tihi otpor" pružili, poruku onima koji žele slušati poslali… a oni valjda misle da čuvanje svojih fotelja, svojih plaća kojima prehranjuju svoju obitelj i sl. može biti "u našim uvjetima" opravdanje za "laganje".
[/quote]

Ne bi ja to nazvao slaganjem… zna se tačno ko ovde već godinama vodi igranku, ko je postavio upravu etc. i dovoljno je bilo navesti da je cena primerena. Ionako nije u domeni uprave da procenjuje vrednost akcije, ako je kompanija već kontrolisana od akcionara koji opetovano daje ponudu za preuzimanje (iako je zakon tu jasan). Već se po tome vidi da cena nije primerena jer ona nije bitno viša od cene po kojoj je manje-više ista kompanija (zanemarimo li prethodne statusne promene) preuzimana pre nekoliko godina.

"Ujeo vuk magare" i ništa više od toga. Da je cena neopravdano niska i da podcenjuje stvarnu ili fer vrednost je jasno, no obzirom na buduće planove, nikad se ne zna šta će da se dogodi… i u tom smislu je to važnija obavest trenutnim akcionarima od suglasnosti i primerenosti cene u preuzimanju.

Nažalost, kome se cena ne sviđa, a smatra da je akcija jako podcenjena, neka da kontraponudu i ponudi višu cenu… izi az pis of kejk.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

SUNH odrađuje svoj rast..mi smo slijedeći u ovoj godini,dobro je da se svaki dan trguje po nekoliko tisuća… [thumbsup]


SUNH odrađuje svoj rast..mi smo slijedeći u ovoj godini,dobro je da se svaki dan trguje po nekoliko tisuća… [thumbsup]

Za sada tržišna kapitalizacija je 452 milijuna za SUNH, a za korf je 423 milijuna Kn SUNH u razdoblju od 2 tjedna dana rastao skoro 3 puta , veseli me što turistički sektor ponovo raste……. To će utjecati i defitivno na ovu dionicu…..Kužimo svi da je ovo dionica u crobexu s najmanjim p/b omjerom…… da dođe na minimalno omjer p/b 0.71 cijena dionice mora rasti skoro tri puta, a na 1 to je 4 puta…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Meni je ovo baš smiješno da idete ovu firmu u bilo kojem smislu i kontekstu uspoređivati sa nečim poput SUNH, koja je tu logika/poveznica?

Ovdje se radi o velikoj kolekciji odličnih i dobro upravljanih turističkih kapaciteta (i druge vrijedne imovine!, KOEI, keš…) a SUNH je mali polu-propali hotelijer. Zaista mi je smiješno bilo kakvo stavljanje u istu rečenicu ovih firmi koje jedna s drugom nemaju niti najmanje veze. To što su u istom "sektoru", jedina je eventaulna ali i prilično besmislena poveznica.

New Report

Close