KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa to ne mogu jer su im većinski vlasnici ovi koji daju ponudu tj. oni su presudni u njihovom imenovanju. Ne mogu "sami protiv sebe". Ali izbjeći baš onakvu bruku i dalekosežne posljedice po njihovu dugoročnu poslovnu karijeru ipak mogu – tako da ne kažu "ništa" kao u ovom tekstu tj. ostave dioničarima da sami uključe svoj mozak. Ipak ne podcijenjuju inteligenciju i svojih malih dioničara.

ne mogu ne reći ništa. dobit će opomenu od hanfe. moraju reći je li ponuda fer ili ne. slično je bilo lani na Belišću kad je uprava Bilokalnika (čini mi se) rekla da je ponuda u skladu sa zakonom, ali je propustila reći je li fer. nakon opomene morali su ustvrditi da je ponuda fer.

a uprava KORF-a itekako podcjenjuje inteligenciju malih dioničara. da ne podcjenjuje ne bi izvlačili lovu za valamar sa strane kroz kojekakve ugovore, a malim dioničaraima banana.
[/quote]
E pa to je onda nezgodno. Ili će morati žrtvovati vlastiti obraz, ili će se morati zamjeriti sa većinskim vlasnikom tj. svojim "poslodavcem" de facto.
Poznavajući hrvatski mentalitet ljudi bi puno lakše odabrali ukaljati svoju čast, ali budemo vidjeli. Možda nas iznenade ali ne bih se tome nadao. U Hrvatskoj toga nema. Čast ovdje nikome nije baš tako visoko na prvom mjestu. Svi su tu ponekad spremni na "kompromise".

P.S. Ako ipak ne podcijenjuju inteligneciju, onda je ova igra igra na kartu njihove inteligencije. Naime, inteligentni dioničar bi trebao ovo najmjerno izazivanje opomene tek nakon koje će reći “da je fer” shvatiti kao njihov “soft” način da kažu kako nije fer a istovremeno se ne zamjere sa onima koji su iznad njih. Sigurno nisu tako neinformirani da ne znaju da će dobiti opomenu. To je dakle “skrivena” poruka.

Možda se izjasne ako bude protuponuda? [rolleyes]
Koliko je to izgledno u ovim trenucima, vaše mišljenje?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

odlične najave za sezonu stižu s berlinskoga turističkog sajma
Glavna sezona: 25 posto više gostiju

Ovih se dana gotovo 40 tisuća prodavača u turističkim agencijama koje prodaju turističke aranžmane TUI-ja u cijeloj Njemačkoj natječu tko će prodati više aranžmana za Hrvatsku, a najboljih 900 bit će nagrađeno trodnevnim putovanjem u Dubrovnik u svibnju ove godine.

To je samo dio do sada najveće marketinške akcije koju za Hrvatsku provodi TUI, lider među svjetskim organizatorima putovanja, a ove je godine prvi put na Svjetskoj burzi turizma ITB u Berlinu objavio kako je Hrvatska njihov ovogodišnji izbor u akciji TUI Inside.

Konkretno, to znači da će vodeći svjetski turoperator posebno promovirati Hrvatsku kao destinaciju visokokvalitetnog turizma, a samo organiziranim dolascima planiraju u našu zemlju uputiti oko 80 tisuća gostiju. Za glavnu su sezonu sve što su im hrvatski hotelijeri stavili na raspolaganje već − prodali!
Novi kvalitet

− Akcija koju je pokrenuo TUI ove godine za Hrvatsku jest u poslovnom svijetu najbolji događaj za naš turizam u posljednjem desetljeću. Hrvatsku će dugoročno promovirati kao “novu kvalitetu u staroj destinaciji” − kazao je u Berlinu Damir Bajs, ministar turizma.

Sve informacije o stanju rezervacija odmora u Hrvatskoj za glavnu sezonu u ovom su trenutku dobre i kreću se od 10 do čak 25 posto boljeg bookinga. To ne znači da će Hrvatsku posjetiti toliko gostiju više, nego je riječ o ranijem rezerviranju zbog straha da gužva na tržištu ne ostavi neodlučne bez slobodne postelje.

Kad je, međutim, u pitanju predsezona, stanje je bitno drukčije. Većina hotela na Jadranu otvara se tek polovinom travnja i bit će popunjeni nekoliko tjedana vezanih uz uskrsne blagdane. Svibanj se već sada izdvaja kao mjesec praznih postelja.

Izvor: slobodnadalmacija.hr/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ova vijest je pisana prije nuklearke i cunamija. Sada su svi opet malo oprezniji. Kako je krenulo tko zna što će se do sezone desiti.

Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

@BigBoss
Nikada nije i nikada neće imati veze cijena dionice KORF sa brojem turista ili nečim sličnim u vezi turizma.


Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

imam osjećaj da će nestati potpora na 50ak kn i onda bi moglo malo dolje bar neko vrijeme…



Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

imam osjećaj da će nestati potpora na 50ak kn i onda bi moglo malo dolje bar neko vrijeme…
[/quote]
Meni se cini da veci nalozi na kupnji uopce ne žele kupiti korf…
Bilo je puno primjera takve trgovine, cini mi se da sam slicno vidio i na adpl…

Gotovo sam siguran da ce se maknuti ako se krene lupati prema dolje, narocito ovi na adpl

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

imam osjećaj da će nestati potpora na 50ak kn i onda bi moglo malo dolje bar neko vrijeme…
[/quote]
Meni se cini da veci nalozi na kupnji uopce ne žele kupiti korf…
Bilo je puno primjera takve trgovine, cini mi se da sam slicno vidio i na adpl…

Gotovo sam siguran da ce se maknuti ako se krene lupati prema dolje, narocito ovi na adpl
[/quote]

kaj je gužva na temi adpl kad se tu druka?
kad te plavi tu nađe [lol]


Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

pad naravno…
a izgleda da se ekipa iz KORF-a masovno prebacuje u INGRU,tamo kupnja raste ko gljive poslije kiše

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.



Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

pad naravno…
a izgleda da se ekipa iz KORF-a masovno prebacuje u INGRU,tamo kupnja raste ko gljive poslije kiše
[/quote]

Vi to ozbiljno, kolega?
Stvarno mislite da "ekipa" na bidu KORF-a ima ikakve dodirne točke s "ekipom" na bidu INGRE? [lol]





Što mislite na koju će stranu korf nakon završetka ove priće sa preuzimanjem??

imam osjećaj da će nestati potpora na 50ak kn i onda bi moglo malo dolje bar neko vrijeme…
[/quote]
Meni se cini da veci nalozi na kupnji uopce ne žele kupiti korf…
Bilo je puno primjera takve trgovine, cini mi se da sam slicno vidio i na adpl…

Gotovo sam siguran da ce se maknuti ako se krene lupati prema dolje, narocito ovi na adpl
[/quote]

kaj je gužva na temi adpl kad se tu druka?
kad te plavi tu nađe [lol]
[/quote]
drukalo se kolega i na vlds i na ptkm pa se sad o tome šuti…a i o đuri su se pisali hvalospjevi i kupovao iznad 100 kn…paloko kolega, shvatit cete

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close