KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…


miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…

šta onda što idemo..zato će takvi kao ti prodat i sve super…uvijek je bilo paničara..



miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…

šta onda što idemo..zato će takvi kao ti prodat i sve super…uvijek je bilo paničara..
[/quote]
Postoje čak i knjige koje propovijedaju "prodavati dionice kada padnu" a "kupovati kada narastu". Meni osobno to nikad nije bilo jasno. Stvarno ljudi razmišljaju na raznolike načine. Što je jednom "normalno" drugom izgleda "ludo" 😀




miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…

šta onda što idemo..zato će takvi kao ti prodat i sve super…uvijek je bilo paničara..
[/quote]
Postoje čak i knjige koje propovijedaju "prodavati dionice kada padnu" a "kupovati kada narastu". Meni osobno to nikad nije bilo jasno. Stvarno ljudi razmišljaju na raznolike načine. Što je jednom "normalno" drugom izgleda "ludo" 😀
[/quote]

ne bi li trebalo biti obratno kupovati kada padnu i prodavati kada rastu??

paničar…ne bih rekao, dio koji sam namjeravao prodati već sam prodao na 56 i sada ćekam jeftiniji dokup, a vi kolega ćekajte…




miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…

šta onda što idemo..zato će takvi kao ti prodat i sve super…uvijek je bilo paničara..
[/quote]
Postoje čak i knjige koje propovijedaju "prodavati dionice kada padnu" a "kupovati kada narastu". Meni osobno to nikad nije bilo jasno. Stvarno ljudi razmišljaju na raznolike načine. Što je jednom "normalno" drugom izgleda "ludo" 😀
[/quote]

Tu se vjerovatno radi o hvatanju dugih bull marketa i izbjegavanju bear marketa. Primjer, USA market, kad su pale ispod neke razine (recimo kad je S&P prešao -10% -15% pada ili kakav već okidač predviđaju te knjige), tko je prodao sačuvao si je novac i živce. Potom ako nije kupovao sve dok S&P nije odradio 15-ak posto rasta nije nasjedao na povremene bull-trap skokove koji bi ga potom povukli nazad u dubinu. No kako odrediti točne okidače? I koliko bi ti isti okidači prosuli vrijednosti na lažnim uzbunama?
Nijedna metoda nije 100 % sigurna, ali držim da je to logika iza citiranog.

Slično tome ima i ono pravilo "never add to a losing trade", odnosno pravila po kojima kod kupnje neke dionice na grickanje, svaki slijedeći griz bi trebao biti po višoj cijeni.
Na prvi pogled možda nema logike, zašto bi kupovao po višoj cijeni, ali to pretpostavlja da ste dobro odredili tajming ulaska, da je dionica završila sa padom i da sada raste, pa dokupljujete na pullback-ovima a svaki put po višoj cijeni itd..

Ima i ono "buy high, sell higher" što je ukratko izrečena ideja iz citiranog.. itd..





miću se nalozi sa kupnje izgleda da idemo prema dole…

šta onda što idemo..zato će takvi kao ti prodat i sve super…uvijek je bilo paničara..
[/quote]
Postoje čak i knjige koje propovijedaju "prodavati dionice kada padnu" a "kupovati kada narastu". Meni osobno to nikad nije bilo jasno. Stvarno ljudi razmišljaju na raznolike načine. Što je jednom "normalno" drugom izgleda "ludo" 😀
[/quote]

Tu se vjerovatno radi o hvatanju dugih bull marketa i izbjegavanju bear marketa. Primjer, USA market, kad su pale ispod neke razine (recimo kad je S&P prešao -10% -15% pada ili kakav već okidač predviđaju te knjige), tko je prodao sačuvao si je novac i živce. Potom ako nije kupovao sve dok S&P nije odradio 15-ak posto rasta nije nasjedao na povremene bull-trap skokove koji bi ga potom povukli nazad u dubinu. No kako odrediti točne okidače? I koliko bi ti isti okidači prosuli vrijednosti na lažnim uzbunama?
Nijedna metoda nije 100 % sigurna, ali držim da je to logika iza citiranog.

Slično tome ima i ono pravilo "never add to a losing trade", odnosno pravila po kojima kod kupnje neke dionice na grickanje, svaki slijedeći griz bi trebao biti po višoj cijeni.
Na prvi pogled možda nema logike, zašto bi kupovao po višoj cijeni, ali to pretpostavlja da ste dobro odredili tajming ulaska, da je dionica završila sa padom i da sada raste, pa dokupljujete na pullback-ovima a svaki put po višoj cijeni itd..

Ima i ono "buy high, sell higher" što je ukratko izrečena ideja iz citiranog.. itd..
[/quote]
To su neke trejderske spike. Ja to ne radim tako.

Ako sam nešto kupio jeftino – ako nakon toga još padne znači da je još jeftinije, tj. tada mi se cijena još više sviđa i još radije kupujem ako ikako mogu, koliko god ikako mogu!

Pa ovdje sam već spominjao neke svoje "omiljene" kupovine a koje su bile upravo "dokupi". Npr. KODT sam kupovao prethodno i po u današnje termine prevedeno 1000 kn i nakon toga zaista oduševljeno po 540 kn kad je palo i svakim danom sam sve sretniji zbog toga.

Zašto bi netko prodao po toj cijeni umjesto dokupio ako ikako može? Koja logika? Pa na ovu zadnju kupnju već imam ove godine vjerojatno preko 10 % dividende i to će stalno rasti. Jednog dana ću na tu dionicu dobivati i 20, 30 i više % dividende. Niiiišta na ovom svijetu ne može biti bolje od kupiti jeftinu dionicu tj. ova trejdanja prodaj jeftino pa kasnije kupi skupo su nonsense u svakom slučaju. Čista kocka. Sa investiranjem nemaju nikakve veze.

Investitor kupuje jeftino, i uvijek ima nešto rezerve keša, uvijek ima dividendne dionice koje novi keš bar malo po malo dobavljaju, pa ako još padne tada kupuje još! Ja griješim jedino u tome što trenutno baš i nemam keša, što sam portfelj previše nategnuo na skoro 100 % u dionice… a to nije dobro. To ću morati s vremenom popraviti jer imati neki udio keša je ključna stvar za mogućnost dokupa ako se otvore neke specijalne prilike te za nas male dioničare nestabilnog osobnog financijskog stanja keš-dio portfelja bi bio i mjesto iz kojega bi se moglo po potrebi posuditi novac ako ti treba za život kojega čim uspiješ vratiš nazad u portfelj i sl. Naime ako nema keš dijela portfelja, a dionice ne smiješ tek tako prodavati bez investicijske logike, onda je to nezgodno.
Recimo upravo meni bi sad odgovaralo da imam malo keša koji bi sam sebi posudio jer su me ovih dana sa svih strana udarili nevjerojatni udarci iznenadnih neplaniranih troškova da jedva uspijevam spajati kraj s krajem 😛

Baš me zanima hoće li Bakić proći kao i zlovenci Sava Kranj iz Korfa.a prije toga Raiff omf.
Zeznuti su ovi iz Internationala.



Ne znam zašto se briše top 10 dioničara, u kojem imamo jaču promjenu……..
9. dioničar je postao 6.

jer je na račun prebacio 41000 dionica…..


Ma kolega ABC je pomješao korf i valamar jer nije pisalo 1. ispred prvog dioničara pa je izgleda prijavio…mislio je da je top 10 od valamara a ne korf
Evo probam ponovo…nema razloga da se r adi se javnom podatku i ne bi trebalo biti problema

DOM HOLDING D.D./REDOVNA KORF-R-A

1. VALAMAR GRUPA D.D. 2.602.709 34,86 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. EPIMA D.O.O. 1.131.615 15,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. DOM HOLDING D.D. (1/1) 360.172 4,82 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VOLKSBANK D.D. 256.918 3,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 139.395 1,87 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BAKĆ NENAD 120.178 1,61 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. VOLKSBANK D.D. 109.513 1,47 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 92.671 1,24 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. CREDO BANKA D.D. 89.476 1,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. BILBIJA IGOR 50.096 0,67 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 66,33

[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ako sam nešto kupio jeftino – ako nakon toga još padne znači da je još jeftinije, tj. tada mi se cijena još više sviđa i još radije kupujem ako ikako mogu, koliko god ikako mogu!


nadam se da to pravilo ne primjenjuješ i na drugim dionicama … kupovati samo zato što je pojeftinilo nije prava investicijska politika…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Ako sam nešto kupio jeftino – ako nakon toga još padne znači da je još jeftinije, tj. tada mi se cijena još više sviđa i još radije kupujem ako ikako mogu, koliko god ikako mogu!


nadam se da to pravilo ne primjenjuješ i na drugim dionicama … kupovati samo zato što je pojeftinilo nije prava investicijska politika…

[/quote]
Ne zato što je pojeftinilo nego zato što mi je bilo jeftino (u odnosu na moju procjenu vrijednosti) i nakon što se cijena još spustila (a moja procjena vrijenosti nije, ili se spustila manje) tada je to meni relativno još podcijenjenije i u tom mi je trenutku još atraktivnije za investiranje nego prethodno kada sam kupovao po višoj cijeni i tada slobodni keš rado iskoristim za dokup. Ne znam što tu nije jasno??

@system42

Ja sam u puno toga ulazio tokom 2008. po malo, krajem 2008. jako puno, i u proljeće 2009. iz petnih žila dokupljući da si iskoristim genijalne cijene za smanjiti i inače već dobre ulaze (zašto ne iskoristiti priliku ako možeš??). Nakon toga sam kupovao još malo nešto sitno kasnije u 2009., te nešto sitno u 2010. U 2011. više nemam keša pa samo jedna zamijena jedne za drugu dionicu.

Baš sam jučer skužio da mojedionice omogućavaju lijepo vođenje portfelja, pa sam svoje transakcije tamo prepisao, pa pogledaj moj time-weighted rezultat, mislim da je i više nego sjajno za sada 😀
A dollar-weighted je još bolje (baš zbog dokupljivanja po cijenama koje sam smatrao ludima) pa sam u stvarnosti (dollar-weighted) i u apsolutnom plusu unatoč tome što je CROBEX kroz to vrijeme: u minusu skoro 60 %! Mogu ja žaliti što se nisam strpio par mjeseci pa tek počeo kupovati u 2009. umjesto "dokupljivati", ali to NIJE investitorski. To bi bila špekulacija sa kratkoročnim kretanjima cijena. Špekulacije na kratki rok mogu ponekad donijeti jako lijepe rezultate, ali na dugi rok najsigurnije je racionalno investirati.

Dakle pouka je: kupovati po niskim cijenama se nikada ne smijete bojati! Kupiti jeftino se uvijek isplati. Kupiti još jeftinije isplati se još više!

Recimo KORF je bio kako god okreneš jeftin i prije 3 godine, a ovo što je on sada, mislim da si treba svatko sam za sebe odgovoriti. Ja uopće ne vidim da se išta pogoršalo od onda, sve je bolje, i perspketive ovog holdinga su bolje nego li su ikada bile a cijena kao da se radi o firmi koja će sutra bankrotirati.

http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj/Broj-846/Grof-Eltz-rasprodaje-hotele-na-Jadranu

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kako ovaj XY druka i to naveliko! Eltz u biti nigdje ne govori o prodaji hotela ni Dom Holdinga, a ovi u Businessu tako lijepo iskonstruiraju naslov.

New Report

Close