KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…Pa koliko samo hotela na burzi ima dionice od 400 pa više kuna,a mogu se sakrit iza KORFA..tu je nešto drugo u igri..

ha ha ha – blago sam se nasmijao…

Tko zna što se sve krije po raznim ladicama i skrbničkim računima ovog holdinga.Nedavno izroniše dionice Končara. Proviruje i 5% dionica leda i ponešto dionica Janafa. Sve mi se čini da će se cijena ove dionice kad uđemo u Europu približiti 700, 800, kunića ako ne i više. Normalno ako upravljači prije toga sve ne smućkaju. Ne mogu vjerovat da su toliko nezasitni i da će odnijeti toliko bogatstvo.

90kn – odakle vam ti targeti ? u više navrata sam dobro trgovao sa korfom i to vjerojatno zahvaljujući ljudima koji su mislili da to leti na 90-100-200. Ja mislim da će opet malo narastio do 50kn i da tu treba prodati, kako bi se kupilo jeftinije. Nakon ponude će cijena dionice pasti, jer više neće biti toliko zaniljiva


90kn – odakle vam ti targeti ? u više navrata sam dobro trgovao sa korfom i to vjerojatno zahvaljujući ljudima koji su mislili da to leti na 90-100-200. Ja mislim da će opet malo narastio do 50kn i da tu treba prodati, kako bi se kupilo jeftinije. Nakon ponude će cijena dionice pasti, jer više neće biti toliko zaniljiva

Mislim da je tu nova okolnost, vezano uz dionice koei-r-a.
naime, sada su izronili u top 10 umjesto skrbničkog i drže 4 mjesto u top 10 a to na burzi vrijedi oko 110 mil.kn + dionice jnaf( oko 8mil.kn) + dionice ingre(oko 7 mil.kn) + ….
Dakle, kratk.finan.imovina(dionice drugih poduzeća) + cash na računu(novac) je oko 50 kn po dionici odnosno preko 350 mil.kn što je veće od trenutnog Mcap(tržišne kapitalizacije).
Kratkotrajna financijska imovina 183.6 mil.kn
Novac u banci i blagajni 171 mil.kn
[thumbsup]

p.s.možda zbog obveze za preuzimanje je hanfa tražila da dionice koei-r-a prebace sa skrbničkog na osnovni račun da se ulagače informira da su vlasnici končara, moje mišljenje.

Moram napomenuti i vrednovanje HRbc-r-a koje se na burzi trži na 0,3 BVPS a dug je zanemariv uz kapital od 330 mil.kn(dakle i tu je skrivena vrijednost), naravno ima i drugih primjera, uglavnom obveza ponude za preuzimanje ne može biti manja od 45kn. [sealed]

Štednja je mudrost trošenja.

45 je smiješno niska cijena i trebali bi ponuditi malo više ako nešto žele skupiti. No prevelike su cicije i ponudit će minimalu, kao i na vlho-u. Mislim da ova dionica vrijedi, ali isto tako mislim da je strogo kontrolirana i povremeni veliki padovi mi se čine kao realnost.


45 je smiješno niska cijena i trebali bi ponuditi malo više ako nešto žele skupiti. No prevelike su cicije i ponudit će minimalu, kao i na vlho-u. Mislim da ova dionica vrijedi, ali isto tako mislim da je strogo kontrolirana i povremeni veliki padovi mi se čine kao realnost.

Tko te tera da prodaš jeftino ako ti ponude…ti si naučio u tjedan dana kupit dionicu i prodat ju odmah..nije ova dionica za tvoje oči..idi kupuj HT..sad ćeš dobit dividendu…i nemoj se ti brinut o ponudi..duga je godina,bit će još ponuda..

Pozdrav korfici, ova dionica na sadašnjim razinama je jako podcijenjena, a minimalno bi trebala biti na razinima od 90 kn, a ovo tu su sad igre macke i miša….



45 je smiješno niska cijena i trebali bi ponuditi malo više ako nešto žele skupiti. No prevelike su cicije i ponudit će minimalu, kao i na vlho-u. Mislim da ova dionica vrijedi, ali isto tako mislim da je strogo kontrolirana i povremeni veliki padovi mi se čine kao realnost.

Tko te tera da prodaš jeftino ako ti ponude…ti si naučio u tjedan dana kupit dionicu i prodat ju odmah..nije ova dionica za tvoje oči..idi kupuj HT..sad ćeš dobit dividendu…i nemoj se ti brinut o ponudi..duga je godina,bit će još ponuda..

[/quote]

kolega krivo mislite. Ja sam u korf ulazio od 42 i pratio sve do 30kn. Na kraju prodao po 43kn. Pa kupio na 40 i opet prodao na 45. Trenutno imam manju količinu korfa i dosta vlho-a. P.s. ht je također bila odlična dionica na kojoj su svi zaradili

Dali netko zna zašto Dom sakriva dio imovine odnosno kapitala iza skrbničkih računa različitih banaka te dali je to djelo protuzakonito.


Dali netko zna zašto Dom sakriva dio imovine odnosno kapitala iza skrbničkih računa različitih banaka te dali je to djelo protuzakonito.

Zašto to rade (pohlepa i želja za što većim bogaćenjem) treba pročitati blog od 9. najvećeg dioničara na korf. koji objašnjava zašto je to tako……

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Trzisna kapitalizacija je trenutno malo preko 350mil kn. Mogli bi se i mirovinci ukljuciti u kupnju.

Dobro ljudi, može li se ovdje dobit išta po bidu, fali mi još!
Pa kriza je u državi, nemiri, pa usto i Libija, baba Vanga…svašta nešto!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close