KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što pjesnik želi reći s tim zemljištem????’


što pjesnik želi reći s tim zemljištem????’

Zatražiti će se koncesije – obzirom da je do sada neriješen status onemogućavao ulaganja ta barijera sada pada. Modernizacija kampova – a radi se o par milijuna m2 kojim upravlja KORF u Istri je pred nama. Samo trebati će love – evo ja bih prodao Babin Kuk, vidim da su riješili sporove oko zemljišta s državom. Sada nema zapreka!

Veseli podatak P/B od samo 0,15.

cudne su mi firme koje su stalno u gubitku, osim ove po svemu sudeci 15% za turizam slabije godine. isto tako p/b 0,15 interesantno. radije ulazem u ht s p/B blizu 2.


cudne su mi firme koje su stalno u gubitku, osim ove po svemu sudeci 15% za turizam slabije godine. isto tako p/b 0,15 interesantno. radije ulazem u ht s p/B blizu 2.

ovo i nije "normalna firma" nego holding… pa ovisi kako to ispadne u konsolidaciji jer neke članice posluju pozitivno neke negativno (pa možda "privremeno pojedu svu dobit"), a i to (negativno) kod turističkih firmi je kompleksna stvar i ne uvijek jednakog značenja – treba gledati prije svega EBITDA da bi se znalo koliko je turistička firma stvarno profitabilna gledajući dugoročno – sve ostale može dati iskrivljenu sliku.

Puno bi bilo jasnije kada bi se ovdje u potpunosti prekrižilo redak u GFI "neto dobit" koji je potpuno bezvrijedan podatak u ovom slučaju i gledalo u konsolidiranima isključivo EBITDA. Tada bi se vidjelo da ovo ipak nekako funkcionira i da je svake godine sve bolje.

Zadnja godina (2009.) bi mogla biti slična rekordnoj 2008. – a to nije nešto "novo" kao što bi se pomislilo gledajući samo neto (koja bi dala i toliko krivu sliku da bi netko 2007. ocijenio rekordnom umjesto 2008. koja je zapravo), nego je nastavak višegodišnjeg trenda poboljšavanja operativnog poslovanja u nekim članicama holdinga. Koje iz uvjetno rečeno "jadnog" (samo neke članice holdinga su tome doprinosile) prije 5-6 godina postaje sasvim solidno u skladu sa stabilnim poslovanjem najvećeg subjekta konsolidacije.

Do kraja godine će ovo biti negativan neto rezultat i vjerojatno nešto negativniji nego prošle godine – ali to nije toliko sad bitno – bitno je da EBITDA ostaje na sličnim razinama!

Kada kažeš "za turizam 15 % slabije godine" – nisi vodio računa o portfelju ovog holdinga. On nema turističke objekte "u cijeloj Hrvatskoj" nego prije svega u Istri, ali i Dubrovnik… Kvarner. Dakle oni krajevi, koji su ove godine prošli bolje od prosjeka. Prije svega mislim ovdje na Istru a koja je i najveći dio holdinga.

Dok su u nekim drugim krajevima drastično rezali cijene i unatoč tome ostvarili stagnaciju broja noćenja, u Istri su cijene vrlo umjereno rezali i pri tome ostvarili rast od 2 % u ukupnom broju noćenja u 2009., tako da prihodovna strana turizma u Istri nije pala dvoznamenkasto kao u ostatku Hrvatske nego tek mali jednoznamenkasti broj. Osim toga, u Istri su koliko je meni poznato u načelu sposobniji kontrolirati i rashodnovnu stranu – ne bih se čudio da su "iz predostrožnosti" rashodovnu stranu toliko stisnuli da su uspjeli smanjiti troškove i više nego li je bio pad prihoda i time operativnu dobit su bez problema svuda po Istri mogli ostvariti i višu nego li prošle godine – a kako su investicijski ciklusi na mnogim mjestima pri kraju svoje faze – moguće da je neto dobit u takvim uvjetima skočila i još više odnosno preskočila iz negativne u plus.

Istina da je Poreč ove godine prošao nešto lošije od ostatka Istre, pogotovo je problem sa hotelskim gostima, no ima RIVP i kampove a koji su posvuda genijalno prošli, očito znaju kontrolirali rashodnovu stranu pa je i RIVP kao glavni subjekt konsolidacije unatoč za ovu godinu nepovoljnoj strukturi kapaciteta ostvario prihvatljive rezultate (mrvicu lošije nego prošle godine gledajući kroz EBITDA) i sve skupa će se držati do kraja godine (nakon pribrajanja uvijek jako negativnog 4. kvartala) vjerojatno u skladu sa prošlogodišnjim rezultatom a nikakav dvoznamenaksti pad.

Što se tiče vrijednosti ovog poduzeća, ona s jedne strane proizlazi iz poslovanja koje će očito svake godine biti sve bolje pa će jednoga dana generirati neto dobit sličnu EBITDA a koja će još bitno porasti (povećati će se i marža, a svakako i ukupni prihodi) a druge strane proizlazi iz vrijednosti imovine. Imovina (-dug = kapital) plus poslovanje sigurno nije manje nego li book.

Stoga cijena ispod book-a, na cca. 3 privremena EBITDA (a znamo da će EBITDA rasti a jednom se i neto tome približiti!) kako god okreneš: zvuči jako nisko! Unatoč ružnoj vlasičkoj strukturi – a koja je glavni razlog zašto investitori ne vole ovu dionicu… Neke to ne zanima pa prepoznaju fundamentalnu vrijednost… neki se ipak ne usude pa izbjegavaju… stvar ukusa 😀 Ja ipak izbjegavam premda priznajem da možda i nije pametno. Ima smisla ovdje riskirati.

netko stavlja po 400-500 komada na bid a netko drugi mu se istresa [undecid]


netko stavlja po 400-500 komada na bid a netko drugi mu se istresa [undecid]

Ništa novo, prividne transakcije tipa ja tebi ti meni više-manje ovisne o crobexu, sve do prodaje srebrnine, a tada ko nije unutra, hebi ga kasno je [proud]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ponuđeno 11.000 komada na 45,21kn

Prodaje: KORF-R-A
Količina Cijena
254 43,80
590 44,42
100 44,43
140 44,68
200 44,70
300 45,19
11009 45,21
51 45,49
26 45,90
150 46,00

who dares, wins

Ratari posijali sjeme, a potom i postavili veeeelika strašila na polje. Za sada samo jedan uplašeni vrapčić. Kada će i da li će žetva?

vidim da im dosta nervoze ali ne razumijem zasto.. mislim da ce i na vlak uskoro krenuti a pitanje je samo sto ce biti okidac. sto se tice prodaje pa mislim da su te igrice i navlakuse vec i coravoj koki jasne…

respect!

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

New Report

Close