KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma kažem da treba zatvorit burzu bar na 6 mjeseci.

Šta čekaš, prodaj par komada dok još imaš za pizzu … [wink]

Ima li neko dobre argumenta za dokup ove dionice?????
trenutno imam samo bijednih 200 komada……
unaprijed hvala

Pala je na cca. 10% od ath,što ujedno znači da nebi trebala pasti više od 50% od ove cijene.Neke druge mogle bi pasti i 70% od današnje cijene,znači ovo je dobar izbor………..kad već pitaš [cool]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

KORF-u bi po mojoj logici bilo najbolje da proda nekom mirovincu (oni inače kupuju KOEI) svoj udjel u KOEI-R-A(Končaru) te da taj novac iskoristi za kupnju vlastitih dionica
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 204.938 7,97 Skrb. račun .
Po recimo 200 kn×204.938 =41 milijun kuna. Kad bi to iskoristili za kupnju vlastitih dionica po recimo 30 kn mogli bi uzeti (a u ovoj situaciji mnogi će rado i prodati) preko milijun dionica koje pak mogu kupovati do 25% dionica a da ne daju ponudu za preuzimanje. I nakon par godina kad prođe kriza prodati nekom stranom investitoru po minimalno 100 kn.

Imam fantomske dionice


KORF-u bi po mojoj logici bilo najbolje da proda nekom mirovincu (oni inače kupuju KOEI) svoj udjel u KOEI-R-A(Končaru) te da taj novac iskoristi za kupnju vlastitih dionica
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 204.938 7,97 Skrb. račun .
Po recimo 200 kn×204.938 =41 milijun kuna. Kad bi to iskoristili za kupnju vlastitih dionica po recimo 30 kn mogli bi uzeti (a u ovoj situaciji mnogi će rado i prodati) preko milijun dionica koje pak mogu kupovati do 25% dionica a da ne daju ponudu za preuzimanje. I nakon par godina kad prođe kriza prodati nekom stranom investitoru po minimalno 100 kn.

Korf ima vlastitih nešto preko 12% dionica,a granica je 10%.Prema tome tek sa poništenjem vlastitih
dionica otvara se prostor za novu kupnju vlastitih dionica .Međutim,vlastite dionice ne mogu ići do
25%,a obvezno preuzimanje je tek kada netko od diioničara probije taj limit.Eventualnim budućom
poništenjem tih 12% dionica ili ono preko 10% ipak prvi dioničar Valamar grupa koji je sada na 25%
može ići na preuzimanje,jer probija taj limit..A to bi zaista moglo biti interesantno dok je ovako jeftino.
Možda i dokupljuje potiho.
Ovo bi mogla biti bomba i biti će ukoliko većinski budu korektno igrali.
Vjerovatno je ovio najpodcijenjenija dionica na ZSE,a razlog su većinski i netransparentnost.




Ali ako je cilj da se sa KORF-a i VLHO istisnu Slovenci,onda mi nebi bilo žao i da padnu na jednu kunu.Kada će oni vratiti one novce od Ljubljanske banke štedišama iz Hrvatske,to ni Sanader ni Mesić nikada ne spominju.Jedino sam čitao u subotu kolumnu od Škegre i on to jako potencira,ali nešto se ne sjećam da je i on o tome puno pričao dok je bio ministar financija.

Potpuno se slažem s gore navedenim.
[/quote]

Istisnuti Slovence???? Malo morgen kolega; pa neki dan ti je u Slavonac ušla Abanka, sada je 2 najveći dioničar. Peti po redu su SAVA dd, ista SAVA koja je drugi najveći dioničar Abanke. Skupa imaju kao i prvi dioničar.
A SAVA dd je 4 najveći dioničar Dom Holdinga. Njima odgovara ova situacija, kupuju potiho a kada dođe vrijeme okrupniti će portfelje i postati pravi vlasnici ili suvlasnici. Ovako stanje na ZSE njima ide na ruku. Dočepati će se jakog turističkog portfelja badava. Netko bi i o tom trebao voditi računa.
[/quote]
Je li Grof za SAVU i ABANKU ili protiv ?

Gdje je dno, jel 20 ili pak još niže?

Imam fantomske dionice


Gdje je dno, jel 20 ili pak još niže?

Ja sam ga prvi puta kupovao po 12,20 kn, krajem devedesetih.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Pa valjda se od tada nešto i promijenilo?

Imam fantomske dionice

Mislim na vrijednost imovine.

Imam fantomske dionice

Nema tu više nikakve logike.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Čini mi se da sam po ovim cijenama kupovao KORF 2000-e godine pa zašto ne bi i 2009-e.Cijena od 23 kune mi se više čini kao poklon paket nego neka ozbiljna cijena.???Možda još padne koju kunu,ali sam siguran da za godinu-dvije mora biti barem 50-100 kuna,a to je lijepa zaradica.

New Report

Close