KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U zadnje vrieme su puno transparentniji. Obavještavaju ZSE o svim većim kupnjama i prodajama.
Mislim da je ovo završni čin u konsolidaciji portfelja. Na jednoj strani je keš a na drugoj turizam.
Za turizam znamo šta sve posjeduju, ali koliko imaju keša – to je pitanje.
Osobno smatram da su puni kao kasica – prasica.
Stoga je pravo pitanje što će činiti s kešom?

a vidjet cemo uskoro u FI koliko imaju casha
[wink]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.



U zadnje vrieme su puno transparentniji. Obavještavaju ZSE o svim većim kupnjama i prodajama.
Mislim da je ovo završni čin u konsolidaciji portfelja. Na jednoj strani je keš a na drugoj turizam.
Za turizam znamo šta sve posjeduju, ali koliko imaju keša – to je pitanje.
Osobno smatram da su puni kao kasica – prasica.
Stoga je pravo pitanje što će činiti s kešom?

a vidjet cemo uskoro u FI koliko imaju casha
[wink]
[/quote]

Kad sam spomenuo keš mislio sam na obveznice!

Meni po jednom izračunu ispada da u korporativnim, državnim papirima i nekim sitnim manjinskim interesima imaju oko 466.000.000,00 kuna s 31.03.2008. godine. To je oko 57 kuna po dionici.


Meni po jednom izračunu ispada da u korporativnim, državnim papirima i nekim sitnim manjinskim interesima imaju oko 466.000.000,00 kuna s 31.03.2008. godine. To je oko 57 kuna po dionici.

Samo ja mislim, neka me netko ispravi ako sam u krivu, da su manjinski interesi bili u Bastionu i Turist centru.

U nekonsolidiranom izvješću Dom holdinga, Bastion i Turist centar su evidentirani u kratkotrajnoj fin. imovini s iznosom svog temeljnog kapitala, mislim.
Kakva to zabluda može biti vidi se na jednom primjeru Turist centra. Temeljni kapital Turist centra je 120.000,00 kuna a u posjedu je imao 97.488 dionica Valamara! I tko zna što još. Vjerojatno je ista situacija i s Bastion upravljenje. Ako je to tako onda u raznoraznim obveznicama drže oko 59 kuna po dionici. Oko 208 kuna po dionici im je u subjektima konsolidacije – uglavnom turizam, s tim da postoji ta skrivena vrijednost u Bastionu i Turist centru.

Evo izašli rezultati za 1H.
Čini mi se da su opet nešto prebacivali na subjekte konsolidacije, očito na Bastion ili Turist centar.

Evo izašli podaci za KORF iz SDA, očito je trezor kupio od Raiffeisen skrbničkog oko 131 tisuću i možda od NY custodian bank 1000 kom ali ostaje enigma ovih 8000 tisuća, da li je netko možda zatražio uvid u sve vlasnike iz SDA i zna li tko kakav je postupak za to.
POzdrav

Imam fantomske dionice

Evo malo analize, taj RBA skrbnički je kupovao početkom 2005 godine na razinama 150 kn, da bi čak zadnjih 15 tisuća komada kupio krajem 2007 godine na razinama oko 200 kn. Čak i da sam pogriješio nisu garantirano imali prosjek ispod 150 kn, jer na godišnjem izvješću ¸na ZSE iz 2004 uopće nema RBA skrbničkog, a od 2005 godine nije bilo velikih transakcija ispod 150 kn. To znači da su 131704 kom platili oko 20 milijuna kuna. Pridodajte i barem 10% inflacije (vjerovatno i više), izgubili su oko 10 milijuna kuna na KORF-u. Tko god da bio, je prema Grahamu "inteligentni" investitor. Ili su trebali držati još jedno 10-20 godina doć na 200, ali i tad za dobiveni novac mogli kupi kuću sladoleda.
Što se mene tiče ja držim još malo manje od 1 godine pa ako tad bude 1 kn prodajem.

Imam fantomske dionice

Meni se čini da su te dionice kupljene, tj "kaparene" prije x godine i sada su isplaćene do kraja i stavljene na vlastiti račun. Kako su samo "lijepo naštimali" tih 10%! Majstorski odigrano nema šta.
Kladim se da negdje imaju spremljeno još 5 – 10%!!!

Pa koji je Sava po tebi cilj KORF-a,jer ako im je u interesu da drže nisko mi mali dioničari smo pušiona.

Imam fantomske dionice

Čini mi se da sada rade završene pripreme za NEŠTO.
Prodali su Turist centar, a sve ostalo osim turizma prebacili na "Bastion upravljanje".
Po meni je najizglednije da se ta dva posla i odvoje kroz dva neovisna društva.
A to smo već vidjeli na SNHO i Valamar.


Pa koji je Sava po tebi cilj KORF-a,jer ako im je u interesu da drže nisko mi mali dioničari smo pušiona.

Nešto se ne javljaš u zadnje vrieme.
Loviš li Dom po ovim bagatelnim cijenama ili ….. loviš na obali?

New Report

Close