KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a zasto bi morao dati javnu ponudu?

Valjda zato što će premašiti 25%?
A možda i neće jer s EPIMOM neće premašiti 50%?
Daj vidim da više čitaš zakone , pa pojasni.

da bi netko morao objaviti Javnu ponudu osnovna pretpostavka je da je "sticao" tj. kupovao nove dionice.
posto u slucaju povlacenja dionica, nitko nista ne bi stekao, normalno je i logicno da nitko nema ni obvezu objavljivanja javne ponude [wink]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.



a zasto bi morao dati javnu ponudu?

Valjda zato što će premašiti 25%?
A možda i neće jer s EPIMOM neće premašiti 50%?
Daj vidim da više čitaš zakone , pa pojasni.

da bi netko morao objaviti Javnu ponudu osnovna pretpostavka je da je "sticao" dionica. posto u slucaju povlacenja dionica, nitko nista ne bi stekao, normalno je i logicno da nitko nema ni obvezu objavljivanja javne ponude [wink]
[/quote]

Točno kao što kažeš piše u Zakonu, ali bi još bolje bilo da vidimo šta kaže sudska praksa.
Dakle može se steći kontrolni paket a da ne dođeš u obvezu ponude. Je li to izigravanje Zakona?
Ispričavam se za Turisthotel, radi se o Turist centru.

Čini mi se da su sve tri blok transakcije od juče povezane.
Ti meni Dom ja tebi Rivieru i Plavu Lagunu.

preslaganje ili jedni drugima proadju, manipulacija i padanje cijene ka dolje.
nešto muljaju vlasnici to se vidi već par mjeseci.

dan je pametniji od noći

U 6. mjesecu je ZLTO otkupio oko 12.000 komada za trezor, mislim od KD-a;
Nakon toga Dom prodaje Turist centar Scapusu i Enitoru, mislim, tu je bitno da je TC imao dionice Valamara
Sada Dom stječe 140.000 komada vlastitih dionica, a u zamjenu daje Rivieru I Lagunu, bar ja tako mislim.
Svako njihovo muljanje je završilo ili splitom ili smanjenjem temeljnog kapitala.


U 6. mjesecu je ZLTO otkupio oko 12.000 komada za trezor, mislim od KD-a;
Nakon toga Dom prodaje Turist centar Scapusu i Enitoru, mislim, tu je bitno da je TC imao dionice Valamara
Sada Dom stječe 140.000 komada vlastitih dionica, a u zamjenu daje Rivieru I Lagunu, bar ja tako mislim.
Svako njihovo muljanje je završilo ili splitom ili smanjenjem temeljnog kapitala.

Osnovni račun od KD se ni je mjenjao zadnjih par mjeseci. Mjenjali su se SR HPB i 2 PBZ, a tko stoji iza njih pojma nemam.

who dares, wins



U 6. mjesecu je ZLTO otkupio oko 12.000 komada za trezor, mislim od KD-a;
Nakon toga Dom prodaje Turist centar Scapusu i Enitoru, mislim, tu je bitno da je TC imao dionice Valamara
Sada Dom stječe 140.000 komada vlastitih dionica, a u zamjenu daje Rivieru I Lagunu, bar ja tako mislim.
Svako njihovo muljanje je završilo ili splitom ili smanjenjem temeljnog kapitala.

Osnovni račun od KD se ni je mjenjao zadnjih par mjeseci. Mjenjali su se SR HPB i 2 PBZ, a tko stoji iza njih pojma nemam.
[/quote]
neće to slovenci prodat do velike muke, znaju oni kako vjetar puše i drže se unutra jer imaju informacije!
a mi moramo čekati dok se v oda izbistri"

dan je pametniji od noći


preslaganje ili jedni drugima proadju, manipulacija i padanje cijene ka dolje.
nešto muljaju vlasnici to se vidi već par mjeseci.

da par mjeseci … radi se o godinama 🙂

Never argue with an idiot, he'll take you down to his level and beat you with experience.....

@toka
Mislim da si u pravu jer ih pratim svakodnevno i nekih se čudnih dionica grčevito drže. Valjda znaju zašto. Posebno ne rasprodaju turistički sektor.

who dares, wins

U zadnje vrieme su puno transparentniji. Obavještavaju ZSE o svim većim kupnjama i prodajama.
Mislim da je ovo završni čin u konsolidaciji portfelja. Na jednoj strani je keš a na drugoj turizam.
Za turizam znamo šta sve posjeduju, ali koliko imaju keša – to je pitanje.
Osobno smatram da su puni kao kasica – prasica.
Stoga je pravo pitanje što će činiti s kešom?


U zadnje vrieme su puno transparentniji. Obavještavaju ZSE o svim većim kupnjama i prodajama.
Mislim da je ovo završni čin u konsolidaciji portfelja. Na jednoj strani je keš a na drugoj turizam.
Za turizam znamo šta sve posjeduju, ali koliko imaju keša – to je pitanje.
Osobno smatram da su puni kao kasica – prasica.
Stoga je pravo pitanje što će činiti s kešom?

izgleda da ce ga podjeliti sebi



U zadnje vrieme su puno transparentniji. Obavještavaju ZSE o svim većim kupnjama i prodajama.
Mislim da je ovo završni čin u konsolidaciji portfelja. Na jednoj strani je keš a na drugoj turizam.
Za turizam znamo šta sve posjeduju, ali koliko imaju keša – to je pitanje.
Osobno smatram da su puni kao kasica – prasica.
Stoga je pravo pitanje što će činiti s kešom?

izgleda da ce ga podjeliti sebi
[/quote]

Valjda si mislio(la) na dioničare.

New Report

Close