Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne treba li rebalans proračuna u saborsku proceduru ?


inquirer: ” Meni ne mora nitko javljati, ja sam dovoljno obrazovan da i sam uočim da su se i vlada i OMF uzvrpoljili, jer im je nestalo keša. Pitanje je samo kolko dugo će ovakvo stanje biti održivo. ” Sve je to na zalost samo mali dio problema…..

Naravno da je problem puno dublji. Ovo što će se u ponedjeljak događati je sam jedna od izravnih posljedica. Vraški me zanima oće li uspjeti napraviti pritisak na guvernera (ja mislim da hoće). Ako Rohatinski popusti stanje će se stabilizirati, no neće to dugo izdržati.

Trend is your friend.


ivek123: ” inquirer: ” Meni ne mora nitko javljati, ja sam dovoljno obrazovan da i sam uočim da su se i vlada i OMF uzvrpoljili, jer im je nestalo keša. Pitanje je samo kolko dugo će ovakvo stanje biti održivo. ” Sve je to na zalost samo mali dio problema….. ” Naravno da je problem puno dublji. Ovo što će se u ponedjeljak događati je sam jedna od izravnih posljedica. Vraški me zanima oće li uspjeti napraviti pritisak na guvernera (ja mislim da hoće). Ako Rohatinski popusti stanje će se stabilizirati, no neće to dugo izdržati.

I šta će se na kraju desiti? Napast će nas vanzemaljci?
Kolega, ovo što vi navodite je najstrašniji scenario, a ima i blažih, vjerujte mi. OMF ostali bez casha,
dajte kolega udahnite zraka i polako.
I opet je svizac zamotao čokoladu….

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Pitanje. kakav course of action bi bio najbolji dugoročno za tržište kapitala?

čvarkožder:

Da, ja sam sve prodao onih dana kada je Crobex bio na 5.3xx. Sada čekam u cashu i ući ću na samom dnu, a o tome ću vas obavijesiti 3 mjeseca nakon toga. Da, jebena smo generacija mi iz 2006.

Aludirao sam na cinjenicu da su oni koji su kupovali dionice u 2006. vjerojatno sveukupno gledano jos uvijek u plusu, jer cijene ipak nisu dotud pale, a dalo se u medjuvremenu nesto i zaraditi, oni koji su na burzu dosli sredinom 2007. a nisu kapitalizirali dobit bas i nisu u zavidnoj situaciji

za one kojima nije najbolje islo citanje s razumijevanjem

Uvijek sam bio malo sporiji s razumijevanjem.
Ali, ni tebi baš ne ide “pisanje s razumijevanjem”. “Trenutno može biti u minusu” može se protumačiti najmanje dvojako… Što znači trenutno u minusu? Trenutno u odnosu na što? Na 2006.? Na početak ove godine? U odnosu na ATH? U odnosu na bilo koji datum? Nije li tako?

Inače, baš je interesantno slušati nastavak jadikovki, nesigurnosti u samog sebe, vapaja za riječju ohrabrenja i posebno teorije zavjere. Mnogima ni Mel Gibson u “Teoriji zavjere” nije ravan…

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


Prema projekciji HNB-a ove godine samo na kamate odlazi 1 milijardu EUR, ne 1 milion, nego 1 milijarda EUR. Na to bi trebalo dodati još glavnicu koja se međutim većinom refinancira (ionako dug ne smanjujemo, već se povećava).

Ne znam otkuda vam informacije, ali ovo je čista definformacija.

Radi se o 970 milijuna € , a odnosi se na glavnicu i propadajuće kamate.

A što se tiče Rohe i tiskanja novca na zahtjev Vlade……a… čuo sam i bolje, one o plavušama recimo…[lol] [lol] [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Slažem se s Askom. Nema šanse da Rohatinski pristane na to. Prvo – zato što je čovjek s karakterom. Drugo – zato što je učen od čovjeka s karakterom (prof. Runjić s EFZG). I treće, zato što će voditi restriktivnu monetarnu politiku. Tu se štampanje novca ne uklapa.


Slažem se s Askom. Nema šanse da Rohatinski pristane na to. Prvo – zato što je čovjek s karakterom. Drugo – zato što je učen od čovjeka s karakterom (prof. Runjić s EFZG). I treće, zato što će voditi restriktivnu monetarnu politiku. Tu se štampanje novca ne uklapa.

Čak to nema veze niti sa Rohom. Ovi iz EU bi nas otkantali u sekundi da se masa novca poveća.
A da ne kažem koji bi stampedo cijena nastao…i to svakome iz džepa solidarno…

A koliko znam konsolidirana država je smanjila svoj dug prošle godine. Dugovi privatnog sektora a pogotovo gospodarstva su dobri, čak poželjni, jer ne idu u potrošnju već u investicije.[smiley]

Strategos, mora se voditi restriktivna politika upravo zbog ekspanzije potrošačkih kredita, ali i obuzdavanja inflacije koja je uvijek realna opasnost svakoj ekonomiji…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

@Asko

Mislim da je kolega inquirer u pravu.
Kamata je 1 milijaru EUR a glavnica oko 6 milijardi EUR.
Ukupan iznos je otprilike jednak polovici godišnjeg proračuna. To nam dolazi na naplatu ove godine.



@Asko
Mislim da je kolega inquirer u pravu. Kamata je 1 milijaru EUR a glavnica oko 6 milijardi EUR. Ukupan iznos je otprilike jednak polovici godišnjeg proračuna. To nam dolazi na naplatu ove godine.

Da ali u svezi OMF-ova je malo opako zanio u stranu.
Ha, čovjek nije ni svjestan šta je provalio.[shocked]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

@Asko,

restriktivna fiskalna i monetarna politika = highway to recession u Hrvata
to je jedina istina

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



@Asko
, restriktivna fiskalna i monetarna politika = highway to recession u Hrvata to je jedina istina

Sta si 100% u kesu ili …[rolleyes]

New Report

Close