Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

unazad 6 mjeseci promjenio se samo indeks crobexa pao je nemilice

gospodarstvo je ostalo isto ko je poslovao dobro sad posluje još bolje

ko nije neka se potrudi i sve ok

No hoce li i ove godine poslovati tako?


ajde više okanite se tih gluposti i teorija. nakon par godina rasta, normalno je da tržište padne. uskoro je tomu kraj i zato pripremajte polako lovu….[proud]

Ovako će biti uskoro. Donji dio slike….[lol] [lol] [lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ljudi moji, kako je crobex nemilice rastao, slobodno se može reći neprirodno, tako sada strmoglavo pada. Nije da mi je svejedno, ali kad si malo promisli, pravi lomovi burza se dešavaju pred ratove i bukvalno gladna vremena sirotinju i sl. Da li smo mi blizu tog stanja? Pa ja mislim da nismo, iako je ovo mučno gledati. Što mislite koliki će crobex biti za 5 godina? Da li ćemo doći na 0 do tada? Mislim da ćemo debelo zaraditi osim ako ne bude atomskog rata i sl.
Kako god, ovo je bilo neizbježno, htjeli mi to priznati ili ne, ali crobex je do nedavno stvarno bio balončina na kvadrat pitanje je trenutka bilo kad će se ovo desiti. Upozorenja je bilo sasvim dovoljno, no ljudska pohlepa i nevjerica sada dolaze na naplatu uključujući i mene. I što sad, ja sam jednostavno odlučio ostaviti dionice na 5 godina pa što bude bude.
Ono što sigurno neću napraviti je da ni kunu neću staviti u fond , jer moj portfelj trpi manje gubitke od skoro svih fondova, a nisam nikakav stručnjak, još kad vidim fond menadzere s 23-24 godine, prištavi tek izašli iz puberteta u finim odjelcima i da me taj balavac uči o investiranju, ne hvala radije ću sam i garantiram da ću biti uspješniji gledajući dulji vremenski horizont.
U svakom slučaju očekujte još debeli pad, nikakvu potporzu ne vidim, bojim se da ćemo ispod 4000 , no možda to i nije loše nakon ove kataklizme, valjda ćemo bar iduće 3 godine imati kakav takav rast.


Da, ja sam sve prodao onih dana kada je Crobex bio na 5.3xx. Sada čekam u cashu i ući ću na samom dnu, a o tome ću vas obavijesiti 3 mjeseca nakon toga. Da, jebena smo generacija mi iz 2006.

Aludirao sam na cinjenicu da su oni koji su kupovali dionice u 2006. vjerojatno sveukupno gledano jos uvijek u plusu, jer cijene ipak nisu dotud pale, a dalo se u medjuvremenu nesto i zaraditi, oni koji su na burzu dosli sredinom 2007. a nisu kapitalizirali dobit bas i nisu u zavidnoj situaciji

za one kojima nije najbolje islo citanje s razumijevanjem

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


U svakom slučaju očekujte još debeli pad, nikakvu potporzu ne vidim…

Vaš link

Možda nije sve onakvim kakvim se čini pa zato ne vidite.

@Alien,

s obzirom na sve probleme hrvastkog gospodarstva ( skupi kapital, skupa radna snaga, visoki nameti),
nažalost bojim se da neće poslovati bolje nego li 2007.


@Che
,

moguće je da bude gore nego sada, kakogod ova godina bit će teška za investitore

@Nathan,

a što sa trećom skupinom: koji su kupovali i 2005. pa iste godine i prodavali ,pa tako i u 2006., 2007. i sad
se opet pred zadnju korekciju nakrcali po spot cijenama s kraja 2007.? reko bi i oni su u banani pogotovo ako su pritom u marginima ili lombardima.

teško, teško…ma koliko mi šutjeli

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

fazan:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=70a7cd74-9bb3-475b-bc0d-57565c097143&open=four Ne kužim? Do jučer su svi drukali na korekciju, a sada nam odjednom gospodarstvo cvate?!?! Što se to promijenilo unazad 6 mjeseci.

unazad 6 mjeseci promjenio se samo indeks crobexa pao je nemilice

gospodarstvo je ostalo isto ko je poslovao dobro sad posluje još bolje

ko nije neka se potrudi i sve ok


[wink]

Ovično je stanje na burzi odraz budućeg kretanja gospodarstva [wink].

You either do it right or you get eliminated!

čvarkožder:

Da, ja sam sve prodao onih dana kada je Crobex bio na 5.3xx. Sada čekam u cashu i ući ću na samom dnu, a o tome ću vas obavijesiti 3 mjeseca nakon toga. Da, jebena smo generacija mi iz 2006.

Aludirao sam na cinjenicu da su oni koji su kupovali dionice u 2006. vjerojatno sveukupno gledano jos uvijek u plusu, jer cijene ipak nisu dotud pale, a dalo se u medjuvremenu nesto i zaraditi, oni koji su na burzu dosli sredinom 2007. a nisu kapitalizirali dobit bas i nisu u zavidnoj situaciji

za one kojima nije najbolje islo citanje s razumijevanjem

Ja sam kupovao 2006g. KABU, BELJE, HPDG i cijene su sad manje. Početkom 2007 kupovao Atln, Jdos, Cror, Eig, PBZ i cijene su sad na pola manje. Nije važno kad si kupovao nego što si kupovao. Dlkv isto kupovao prije god. dana po 820 kn a ion mi je sad drastično pao. U plusu su oni koji su prodali, mi koji nismo prodali smo u minusu. osim ko ima samo todex, ingru, atpl i slične koje su nenormalno rasle. Međutim, na kraju se mrtvi broje, uvijek zarađuju više dugoročni ulagači. Jednom će ovi koji prodaju ostati kratkih rukava, možda već i u ponedjeljak.[bye]
P.S. ne slažem se s ovima koji pričaju da će oporavak biti spor. ja vam kažem da će biti duplo brži od pada a možda i brži.

@Tenkista,

Daj Bože da tako bude, pritom ne mislim samo na oporavak na burzi

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nije važno kad si kupovao nego što si kupovao. Dlkv isto kupovao prije god. dana po 820 kn a ion mi je sad drastično pao. U plusu su oni koji su prodali, mi koji nismo prodali smo u minusu. osim ko ima samo todex, ingru, atpl i slične koje su nenormalno rasle. Međutim, na kraju se mrtvi broje, uvijek zarađuju više dugoročni ulagači. Jednom će ovi koji prodaju ostati kratkih rukava, možda već i u ponedjeljak.[bye] P.S. ne slažem se s ovima koji pričaju da će oporavak biti spor. ja vam kažem da će biti duplo brži od pada a možda i brži.

Situacija u ponedjeljak na TK…….

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo kaže Mesić u vijestima, hrvatska je sigurna , ulažite.
Htio je valjda reći u ponedjeljak lupite po asku.
Ne treba biti pametan pa zaključiti da se on nakrcao u petak, zajedno s ekipom.[thumbsup]


……. P.S. ne slažem se s ovima koji pričaju da će oporavak biti spor. ja vam kažem da će biti duplo brži od pada a možda i brži.

Bitni razlozi, tako bar ja mislim, za ovakvo potonuće CROBEX-a i eutanaziju marginaša, nalaze se ispred nas tj NISU SE JOŠ NI DOGODILI!
To su pozitivne vijesti koje će zasigurno podići index, dokle, živi bili pa vidjeli!

New Report

Close