Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=70a7cd74-9bb3-475b-bc0d-57565c097143&open=four Ne kužim? Do jučer su svi drukali na korekciju, a sada nam odjednom gospodarstvo cvate?!?! Što se to promijenilo unazad 6 mjeseci.

Eto ukrcali se Majstori prijevare, jel bi mogli sad gore,molim lijepo !!!
Koje igrice.[tongue]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

sad sam pročitao što se pisalo od sinoć i vidim da su iveka uz malo ića i pića uspjeli konvertirati.

samo mislim da je spika sa zavjerama pretjerana. that’s the way stock markets go. tako su u onom tjednu od 21. 1. amerikanci rušili cijene na europskim burzama da bi tim novcima dizali svoju. tako su u siječnju bile srušeni indeksi burzi u sofiji i bukureštu. kad je kriza, onda nema baš puno logike, povlače se sredstva s područja koja su ti manje poznata. panika i bijeg u sigurnost, a ne zavjera.

i kako je ivek to lijepo objasnio, MI smo oni koji u ovom padu profitiramo. i to profitiramo čak i mi koji smo 100% u dionicama, jer domaćim velikim igračima koji će ih kupiti ispod cijene ostaje više love za dizanje tržišta dakle i naših dionica kada ovo završi. a sjetimo se da su se recimo certifikati počeli prodavati kad su cijene već bile dosta IZNAD današnjih. dakle velik dio stranaca – osim onih koji su ovdje bili godinama – sada vraćaju na tržište svoje dionice odnoseći manje nego što su za njih na tržište ubacili. kako god ovo strašno izgledalo, za nas je ovaj pad win-win situacija, bili u cashu ili dionicama. jedino stradavaju oni koji su na margin callovima.

zato mi je nhf ali ipak smiješno misliti da je ovo neki plan pritiska na hrvatsku. kakav je to pritisak kada daješ dionice za 70% cijene? to je jednostavno panika, kratki spoj.

čak bih rekao da svakih 100 bodova koje sada na crobexu dublje zaronimo oslobađaju potencijal za nekih 50 bodova više u sljedećem peaku.

ajde više okanite se tih gluposti i teorija. nakon par godina rasta, normalno je da tržište padne. uskoro je tomu kraj i zato pripremajte polako lovu….[proud]

...povijest se ponavlja...

Vidi onog juricu koji je napisao komentar na Biznisu. Do prije 2 dana je plakao da su dionice podcjenjene i sam je rekao da ne može više gledati kako mu padaju i da će u petak prodati. sad kad je prodao odmah su mu drugi dan postale precjenjene. E Jurice, Jurice..Nisi smio prodati, što ćeš…ima i gorih stvari u životu. [bye]

@ vjeko
mislim da tenkista zaslužuje odmoderiranje.
nema zloće u njemu.
hvala.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

A što se tiče politike, ona je i dovela do pada pa je logički da sad intervenira i da se trend okrene. Inače ak još padne burza ode i država u k….
I više me uopće ne zanimaju indexi vani, u ponedjeljak moramo gore .
samo da vam kažem na Slovenskom teletekstu anketa :
Da li biste htjeli da u EU uđe prvo Hrvatska ili Slovenija?
rezultati:
hrvatska 14%
srbija 84%
zajedno 2%
Nisam znao da nas baš toliko mrze.[undecid]


Kao sto se euforija sirila kada smo bili na vrhu u nasim medijima tako se sada siri panika

točno geronimo, i upravo zato ja mislim da nam slijedi oporavak i to već sljedeceg tjedna….dok su svi govorili idemo up up, pametni (nisam jedan od njih) su išli u keš, a sada kada svi govore o grobexu i jazovki onda znam da idemo gore

to ti je ko onaj george u seinfeldu kada je zaključio da samo treba postupati suprotno od onog što ti govori instinkt i da će sve krenuti na bolje…ipak na burzi više vrijedi pshilogija nego logika (i fundamentalna i tehnička)


Ne kužim? Do jučer su svi drukali na korekciju, a sada nam odjednom gospodarstvo cvate?!?! Što se to promijenilo unazad 6 mjeseci.

– potpuno se slažem.
– tema je bila uvijek interesantna onima u kešu, zbog jeftinog dokupa.
– dugoročni ulagači, koji su svakodnevno kupovali i po malo višoj cijeni prodavali, pretežno hranili brokere a sebi zarađivali za burek, i još pisali kad bi ovako bilo svaki dan.
– dizali i velike kredite, zbog veće zarade.
– česte male korekcije i ponašanje krda su im pogodovale.
– jer bi se pri manjim padovima nakrcali dionica.
– a sada se je kupovalo, kupovalo, jeftino, a je li jeftino znati ćemo tek za neko vrijeme, a kada to sigurno nitko nezna, a kupovalo se s tuđom lovom, a banke ne interesiraju Vaše dionice nego lova.

E, sada kako i Vi možete bar malo pridonijeti ovoj korekciji.
– pa prodajama,
– investicijski fondovi ipak imaju puno manje gubitke cca 10%, a TOP10 17%.
– znači prodajemo udjele u investicijskim fondovima,
– a oni nemaju puno love, gužva je na isplatama, tada će morati i dalje prodavati svoje dionice i spuštati nam cijene na burzi.
– pa možete prodati i bar malo svojih dionica, bar one koje su najmanje pale.
– prodajom svojih dionica sigurno ćete spustiti i cijene na burzi.

– reći ćete kako sam luda kad ovo pišem.
– nisan, znam jako dobro što pišem.
– jeste li primjetili kako iskusni investitori pišu u kešu 80%, 70%, rijetki u kešu od min 50%.
– a Vi nemojte prodavati svoje dionice, Vi budite ovce za šišanje.

– evo ovo je moj prvi pravi konstruktivni post na temi korekcija, i želja mi je bar malo pripomoći kolegama kako bi korekcija bila i još veća.
[lol] [lol] [lol]
Pozdrav !


…. a Vi nemojte prodavati svoje dionice, Vi budite ovce za šišanje. – evo ovo je moj prvi pravi konstruktivni post na temi korekcija, i želja mi je bar malo pripomoći kolegama kako bi korekcija bila i još veća. [lol] [lol] [lol] Pozdrav !

danas mi šteka iq, molio bih pojašnjenje…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ivana7:

…. a Vi nemojte prodavati svoje dionice, Vi budite ovce za šišanje. – evo ovo je moj prvi pravi konstruktivni post na temi korekcija, i želja mi je bar malo pripomoći kolegama kako bi korekcija bila i još veća. [lol] [lol] [lol] Pozdrav !

danas mi šteka iq, molio bih pojašnjenje…


Svašta nam Ivana piše, uh baš je bio naporan i stresan period, djeluje to na sve nas [proud]


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=70a7cd74-9bb3-475b-bc0d-57565c097143&open=four Ne kužim? Do jučer su svi drukali na korekciju, a sada nam odjednom gospodarstvo cvate?!?! Što se to promijenilo unazad 6 mjeseci.

Cijene…[undecid]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=70a7cd74-9bb3-475b-bc0d-57565c097143&open=four Ne kužim? Do jučer su svi drukali na korekciju, a sada nam odjednom gospodarstvo cvate?!?! Što se to promijenilo unazad 6 mjeseci.

unazad 6 mjeseci promjenio se samo indeks crobexa pao je nemilice

gospodarstvo je ostalo isto ko je poslovao dobro sad posluje još bolje

ko nije neka se potrudi i sve ok

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close