Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivek, meni ovo što si napisao zvuči suvislo i ne mislim da je reklama i opravdanje za domaće fond managere. Očito je ovo skupa škola.
Daj onda još jednom (ako nisi ranije) malim špekulantima (ljudima koji su uložili do cca. 200k kn) i koji su do grla u dionicama i nemaju casha za spuštanje prosjeka ulaza reci da li da drže i stisnu zube (do kraja godine) ili …? Mislim da nije stvar panike, već zbunjenosti.
P.S. Najgore je što ženama kod kuće reći i kako im ovu situaciju objasniti. [shocked]

Ma, sigurno su nam Slovenci sve krivi.
Zajebavaju nas sa ZERP-om i granicama, ulažu veto na naš pristup u EU, prenapuhali nam dionice, a sad ih ispuhuju, dižu cijene nafte u svijetu, podižu nam inflaciju i vanjski dug, pomažu disproporciji uvoza i izvoza uvaljujući nam Gorenje i Fructal po dampinškim cijenama, prodali naše banke strancima i još nama malim ulagačima nisu dali da se nabrzinu snađemo i odemo u cash prije par mjeseci.
Ma, začarali nas, kažem vam. Sigurno je Janša iskoordinirao sastanak sa slovenskom fondovima i ulagačima pod skrbničkim računima i dogovorio s njima taktitku rušenja cijena hrvatskih dionica, a sve u cilju destabiliziranja hrvatske vlade da zaborave na ZERP ili barem omekšaju stavove pod ovim strašnim prijetnjama i ucjenama. Rekoše Sanaderu: odustani od ZERP-a ili spuštamo CROBEX na 2.000 kuna, pa si ti misli. Sad će valjda Sanader sazvati sve naše jake snage, pa ćemo im vratiti udarac skidajući sve sa aska do Crobexa od 7.000 kn. Tako se voli i brani svoja država! Ma šta ti Slovenci znaju o domoljublju? Ni ruku ne drže na prsima kad im svira himna. Sigurno je drže u džepu malog hrvatskog ulagača.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Spuštamo CROBEX na 2000 kuna? A kako se to radi?

Dugoročno, svi smo mrtvi

@Cvarkozder

Ozbiljan, konstruktivan i nimalo cinican kao i uvijek. [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


Ma, sigurno su nam Slovenci sve krivi.
Zajebavaju nas sa ZERP-om i granicama, ulažu veto na naš pristup u EU, prenapuhali nam dionice, a sad ih ispuhuju, dižu cijene nafte u svijetu, podižu nam inflaciju i vanjski dug, pomažu disproporciji uvoza i izvoza uvaljujući nam Gorenje i Fructal po dampinškim cijenama, prodali naše banke strancima i još nama malim ulagačima nisu dali da se nabrzinu snađemo i odemo u cash prije par mjeseci.
Ma, začarali nas, kažem vam. Sigurno je Janša iskoordinirao sastanak sa slovenskom fondovima i ulagačima pod skrbničkim računima i dogovorio s njima taktitku rušenja cijena hrvatskih dionica, a sve u cilju destabiliziranja hrvatske vlade da zaborave na ZERP ili barem omekšaju stavove pod ovim strašnim prijetnjama i ucjenama. Rekoše Sanaderu: odustani od ZERP-a ili spuštamo CROBEX na 2.000 kuna, pa si ti misli. Sad će valjda Sanader sazvati sve naše jake snage, pa ćemo im vratiti udarac skidajući sve sa aska do Crobexa od 7.000 kn. Tako se voli i brani svoja država! Ma šta ti Slovenci znaju o domoljublju? Ni ruku ne drže na prsima kad im svira himna. Sigurno je drže u džepu malog hrvatskog ulagača.

Slažem se [thumbsup]. Al kako neki ljudi daju da politika zaigra njihovim životima… onog trenutka kad čovjek prizna sam sebi – pogrješio sam mi ćemo nešto naučiti, a dok god svaljujemo krivnju na ove i one i dalje ćemo se vrtiti du di jesmo. Nama kriva Slo kaj smo mi nesposobni za pregovaranje s EU, onda krivi su nam i za to kaj Crobex pada, dalje sve su krivi prokleti stranci koji nas sve žele opljačkati i uzeti nam lovu, a mi jadnici im to dopuštamo [rolleyes]… Dajte ljudi ostavite se gluposti i radite nešto korisno i produktivno u životu [cool].

You either do it right or you get eliminated!

Ivek, sad su neke stvari puno jasnije. Moram priznati da sam primjetio gledajući top10 da Ilirika izlazi iz dosta dionica. Isto tako, naši OIF i OMF su dobor izveli dogovorene transakcije u 12 mjesecu. OIF su dobili hrpu keša s kojim mogu braniti tržište i kupovati od Slovenaca. Mirovinci ionako idu na duge staze i ne čini im JDD velik dio portfelja, pa ih trenutno ne brine previše pad.

S druge strane, mislim da je 4.000 kn dno, bez obzira na slovence. Keša imam vrlo malo, zato što sam uložio u dionice u koje vjerujem i ne želim se s njima igrati.

Hvala što si podijelio s nama ovaj podatak. Često čovjek od šume ne vidi drvo.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ivek, meni ovo što si napisao zvuči suvislo i ne mislim da je reklama i opravdanje za domaće fond managere. Očito je ovo skupa škola.
Daj onda još jednom (ako nisi ranije) malim špekulantima (ljudima koji su uložili do cca. 200k kn) i koji su do grla u dionicama i nemaju casha za spuštanje prosjeka ulaza reci da li da drže i stisnu zube (do kraja godine) ili …? Mislim da nije stvar panike, već zbunjenosti.
P.S. Najgore je što ženama kod kuće reći i kako im ovu situaciju objasniti. [shocked]

Stari ako hoces korektan odgovor jedini koji ti mogu je dati da nemam pojma. U ovoj situaciji nit sam nisam siguran sto napraviti a kamoli nekome sugerirati sto da radi. Ti moras razmisliti o slijedecem:

– jesi u kreditu ili nisi,
– koliki je gubitak,
– sto ako izadjes van a iskrcaj je pri kraju
– ubaciti se u mod stednje i polako od prihoda spustati ciijene ulaza,
– RiB pretrpiti gubitak i jako paziti sto dalje,
– ostaviti ga da se kiseli s vremenom ce sigurno ici u profit samo pitanje kada
– ima jos cijeli niz pitanja na koje moras sam sebi dati korektan odgovor i temeljem istih donijeti zakljucak sto dalje.

Sto se zene tice mislim da par skupih cipela i nesto garderobe te vecera uz svijece rijesavaju sve probleme. [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


Sto se zene tice mislim da par skupih cipela i nesto garderobe te vecera uz svijece rijesavaju sve probleme. [lol] [lol] [lol]

Valentinovo je blizu, stol u restoranu rezerviran [thumbsup]

(+ostaviti da se kiseli s vremenom ce sigurno ici u profit samo pitanje kada)


Ivek, sad su neke stvari puno jasnije. Moram priznati da sam primjetio gledajući top10 da Ilirika izlazi iz dosta dionica. Isto tako, naši OIF i OMF su dobor izveli dogovorene transakcije u 12 mjesecu. OIF su dobili hrpu keša s kojim mogu braniti tržište i kupovati od Slovenaca. Mirovinci ionako idu na duge staze i ne čini im JDD velik dio portfelja, pa ih trenutno ne brine previše pad. S druge strane, mislim da je 4.000 kn dno, bez obzira na slovence. Keša imam vrlo malo, zato što sam uložio u dionice u koje vjerujem i ne želim se s njima igrati. Hvala što si podijelio s nama ovaj podatak. Često čovjek od šume ne vidi drvo.

Čini mi se da će kad tržište krene gore, biti neviđeni krkljanac, blokade.
Puno ljudi je u cashu i na okidaču, ali i u velikom minusu, pa žele ispraviti taj minus što prije.
Dokaz krkljanca je zadnjih sat vremena u petak. Kad index skoči za 2% u 1h , to nije mala stvar.
Ljudi znaju koja je realna cijena nekih dionica i pucat će skroz do te cijene,a neke dionice imaju čak i
do 20-25% za odraditi do te cijene. Zato, ne bi ja baš toliko više govorio o velikom padu……..[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Spuštamo CROBEX na 2000 kuna? A kako se to radi?

Ostanemo kod ZERP-a i povrata duga Ljubljanske banke.

P.S. Čak sam čuo i da se 304.283 (trebalo je biti 304.285, ali Janez i Mojca dobili gripu) Slovanaca koji ljetuju u Hrvatskoj dogovorilo da bojkotira narednu turiszičku sezonu i da će se Jolanda Čeplak onako, kao slučajno, u Pekingu zatrčati prema zaletištu za ženski skok u vis i u prsudnom trenutku stati na nožni palac Blanki Vlašić.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

fazan:

Ivek, sad su neke stvari puno jasnije. Moram priznati da sam primjetio gledajući top10 da Ilirika izlazi iz dosta dionica. Isto tako, naši OIF i OMF su dobor izveli dogovorene transakcije u 12 mjesecu. OIF su dobili hrpu keša s kojim mogu braniti tržište i kupovati od Slovenaca. Mirovinci ionako idu na duge staze i ne čini im JDD velik dio portfelja, pa ih trenutno ne brine previše pad. S druge strane, mislim da je 4.000 kn dno, bez obzira na slovence. Keša imam vrlo malo, zato što sam uložio u dionice u koje vjerujem i ne želim se s njima igrati. Hvala što si podijelio s nama ovaj podatak. Često čovjek od šume ne vidi drvo.

Čini mi se da će kad tržište krene gore, biti neviđeni krkljanac, blokade.
Puno ljudi je u cashu i na okidaču, ali i u velikom minusu, pa žele ispraviti taj minus što prije.
Dokaz krkljanca je zadnjih sat vremena u petak. Kad index skoči za 2% u 1h , to nije mala stvar.
Ljudi znaju koja je realna cijena nekih dionica i pucat će skroz do te cijene,a neke dionice imaju čak i
do 20-25% za odraditi do te cijene. Zato, ne bi ja baš toliko više govorio o velikom padu……..[thumbsup]

bojim se da niste u pravu kolega?……………..naime pogledajte s kojim količinama se “popravljao” crobex da ne završi u petak na minus 3,60%……………to su sve sitne količine i služe imho samo kao bolja stratna baza za nastavak iskrcaja

iako bih volio da ste vi u pravu i da krenemo u oporavak ( i to naglo kako smo i padali )

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore


Ljudi znaju koja je realna cijena nekih dionica i pucat će skroz do te cijene,a neke dionice imaju čak i
do 20-25% za odraditi do te cijene. Zato, ne bi ja baš toliko više govorio o velikom padu……..[thumbsup]

Mislim da to ovisi koliko je ostalo municije onima koji prodaju i na kojim su cijenama ulazili (+ margin call+ certifikati). Pa očito je da su nam polomili kosti i da je išlo dolje poput lavine. Samo na primjeru pokušaja obrane (i mahnitog proboja) nekih dionica ti je jasno da su išli bezobzirno. Osobno, odlučio sam ostati po strani i pratiti.

New Report

Close