Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čekamo završetak iskrcavanja, time i stišavanje panike.
mirovinci se MOGU i snažnije uključiti.
keša imaju.
za sada čekaju.
nakon završetka iskrcavanja NEMA sloma burze.
iči ćemo, dao Bog, prema gore.
ljudima neopterećenim marginom i nesklonim čestim promjenama portfelja sugeriram odmor od burze.
mislim da nema analitičara koji bi rekao da tijekom narednih 10 mjeseci grobex neće prijeći 4500 kn.
strpljeni, spašeni.
vaši živci, srce i želudac pogotovo.
puno mira i sreće svim ulagačima.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

tako je, tko ima para nek kupuje fundamente, tko nema neka čeka, bar će izgraditi karakter iskusnog investitora kao nagradu za strpljenje

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kolega janlana ja nigdje u svojim postovima nisam rekao da THNK ne vrijedi (malo paziti kod čitanja!!!) ali sve u svoje vrijeme. Imam je i ja ali nemojmo pretjerivati.
Govorio sam nedavno da Tehnika ne može protiv tržišta bez obzira na poslovanje i da je 11k u to vrijeme bilo neodrživo. Ja sam pare sačuvao i palniram možda i dokup ali kad mi netko objasni kako je kupuvina na 11k bolja ili jednaka onoj na 8k (“torijom realnosti???”) onda skidam kapu. Do tad puno sreće svima.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


čekamo završetak iskrcavanja, time i stišavanje panike. mirovinci se MOGU i snažnije uključiti. keša imaju. za sada čekaju. nakon završetka iskrcavanja NEMA sloma burze. iči ćemo, dao Bog, prema gore. ljudima neopterećenim marginom i nesklonim čestim promjenama portfelja sugeriram odmor od burze. mislim da nema analitičara koji bi rekao da tijekom narednih 10 mjeseci grobex neće prijeći 4500 kn. strpljeni, spašeni. vaši živci, srce i želudac pogotovo. puno mira i sreće svim ulagačima.

Fondovi imaju novaca i brane nas polako i odbranit će nas ali nisu ni oni svemogući pa da nas u jednom danu odbrane da nije bilo njih ko zna gdje bi krdo završilo.

Fondovi će nas i podići čim ova bezrazložna panika smanji intenzitet.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

@ vjeko
molim da se odmoderira čaruga.
piše staloženo, razumno, bez drukanja.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@ vjeko
molim da se odmoderira čaruga.
piše staloženo, razumno, bez drukanja.

Potpisujem


vlad1111: ” @ vjeko molim da se odmoderira čaruga. piše staloženo, razumno, bez drukanja. ” Potpisujem

hvala vam ljudi ali sad će Vjeko misliti da sam vas ja nagovarao jer eto ja sam njemu poslao PM sa istim upitom

koja slučajnost sad mi je stvarno neugodno

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Ali daj budite realni .
NITKO , ALI BAŠ NITKO ovdje nije predvidio ovu IGRU , OVAJ KRAH . A pratim vas po svim temama i firmama,.

Treba priznati da je RealBear ovo napisao 23.11.2007. kada smo se izvukli iz one korekcije;
[color=blue]Ja nemam nikakve sumnje da će se CROBEX uskoro još ozbiljnije srušiti, imam sve indikatore koji mi trebaju. I neće biti kratkotrajna korekcija. Dok se mi bavimo izborima, prepucavanjima i drugim glupostima svjetske burze polako ali sigurno tonu. Ne kažem da neće doći do privremenog rasta u slučaju pobjede HDZ, ali onda će još žešće pasti.[/color]

Ni meni se to ništa ne sviđa i opalilo me dobro po portfelju ali tu smo gdje smo.
Svi bi mi željeli preokret trenda pa naravno i ja, ali kaže RealBear “neće biti kratkotrajna korekcija – to me sad sve više plaši
[bye]

evo i ja potpisujem

jedino, predlazem mu novu sliku [proud]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


@ vjeko molim da se odmoderira čaruga. piše staloženo, razumno, bez drukanja.

ako što znači potpisujem i ja

Heaven or Las Vegas


evo i ja potpisujem

jedino, predlazem mu novu sliku [proud]


[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [thumbsup]
moj brat i ja [thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Drage moje dame i gospodo stvari obicno nisu onakve kakvima izgledaju na prvi pogled. Moram priznati da je i mene zavaralo na prvi pogled pa sam danas opleo po fond managerima iako je na kraju ispalo da bas nisu krivi.

Na zalost svi smo se mi nasli u jednom “ratnom vrtlogu” i zapravo smo collateral damage. Svi mi na burzi gledamo neki prinos i ajmo reci fair play ali to je davno umrlo i na to bas ne treba racunati.

Prije nekog vremena govorilo se da imas drzavu kada imas svoju vojsku, zastavu i himnu. Danas moras imati svoj financijski sustav i infrastrukturu tek onda mozemo govoriti o drzavi.

Trziste pada i nastaviti ce padati to je losa vijest.

Dobra vijest je da stvari ipak izgleda nisu izmakle kontroli. I sami smo svjedoci pritisaka na HR u cijelom nizu podrucja vezano za pristup EU i u “dobrosusjedskim” odnosima. Jedan od alata kojima se politika sluzi je i i financijsko trziste. Ratovi se sve manje vode oruzjem a sve vise na intelektualnom nivou odnosno za “zelenim stolom”.

Puno je lakse pregovarati sa siromasnima nego sa bogatima i u tome je cijeli kljuc. Kada si siromasan lako te jeftino kupiti i politicki ucijenjivati. Da se ne zavaravamo treba uzeti u obzir cinjenice kao sto su pitanja:

– kada ste prvi puta poceli ulagati na burzi
– kada ste prvi puta ulozili neke novce u fondove
– koliko ste novaca imali za ulaganje prije 5-10 godina.

Burza je tu vec neko dulje vrijeme stoga je i logicno da su oni napredniji (uglavnom nasi sjeverni susjedi) poceli prije nas ulagati u nase trziste. Masu puta sam govorio da ne vjerujem u slucajnost i koincidenciju jer se stvari u zivotu dogadjaju obicno smisljeno i sracunato pogotovo ako je korist visestruka.

Koliko je SLO kapitala kod nas ubaceno u proteklih 7-8 godina? Navodno jako puno sto kroz fondove i razne skrbnicke racune a sve sukladno zakonu. Niste li se zapitali kako je ovakvo stanje na marketu krenulo sa raznim pritiscima (posebno od strane Slovenije), kako se strani kapital (SLO je vise nego solidno zastupljen) poce povlaciti bas u ovim trenucima? Nije da nam pomaz razni certifikati otvoreni na nase dionice u Becu, Stutrgartu, itd ali dajte razmislite malo.

Fondovi su pomeni napravili nesto pametno (ili im je mozda cak i sugerirano da tako naprave) i povukli se sa kupnje sudjelujuci minimalno kako se trziste bas nebi urusilo ali istovremeno reducirajuci profit primarno SLO ekipi koja debelo prednjaci u ovom iskrcaju ( provjerena informacija) i odnosenju sredstava preko granice.

Da nasi fondovi su mogli to lijepo pokupovati od njih ali sto onda? Tko bi digao trziste nakon toga? Oni bi izvukli profit na ATH a mi bi roknuli sami po sebi jer bi nedostajlo likvidnosti. Veli ekipa da ce ovo trajati dokle god se razne Ilirike i ekipa iskrcavaju jer im jednostavno ne zele dati da nas ocerupaju.

Cak je i tajming odabran da udarac boli sto vise i da nas zaljuja sto jace. Kada malo pogledate kockice su se cudno slozile ( recesija u svijetu kuca na vrata, nasi pregovori stekaju bas kada je SLO predsjedavajuca EU, frka sa ZERP-om, SLO fondovi su prvi krenuli sa iskrcajem i pokrenuli val, itd).

Trziste ce se dici na normalne razine ali ova faza se mora odraditi. Zato nema fondova na kupnji a ja sigurno “dobrim susjedima sa sjevera” necu pomoci da nasu lovu nose van. Tako nesto smo RealBear i ja spomnjali ali nisam bas znao da su stvari toliko duboke, politicki povezane, pomno planirane i zapravo se odvijaju puno duze nego itko moze pretpostaviti.

Nakon ovih saznanja odlucio sam ne dati pascadi niti lipe i ne otkupljivati dionice od bande. Previse mi je skupa svaka dionica kada znam da ce je neka Ilirika odnijeti u “dezelu”. Neka ih ogule institucionalci jer ocigledno su dobro upuceni u to sto se dogadja. Ne zelim biti 5 kolona.

skype - ivek1234

New Report

Close