Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako sam rodjen kao optimist, procitao sam nesto sto me je sokiralo:

Prosjecni P/E za S&P u rujnu 1929. bio je 32,6.
Koliko je ono P/E crobexa? [shocked]

Znamo tko nas moze spasiti, nadam se da jos mogu.

Jer ako se nastave lose vijesti, pa na naslovnicama ”Propao investicijski fond u Hrvatskoj!”, tek krece pravi stampedo povlacenja iz fondova, a onda ce biti kasno. Ali mladi smo ( vecina, ne?), prezivjet cemo.

Ovo si dobro skontao a danas je prosijek u svijetu p/e 15 i jos padaju dionice pa sta se mi tu cudimo onda kad je nas p/e… a u puno firmi niti ima p/e ali nemoj mo o tome raja ce se poceti jos zanimati za taj p/e pa smo najeb… [lol]

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in


moje skromno mišljenje je da ovaj pad na našem tržištu dionica je poglavito uzrokovan zastojem pristupnih pregovora sa europskom unijom 70%…stanjem u srbiji 20%…stanjem na tržištima dionica u SAD-u, Europi i Aziji 10%….

slažem se!

Cookie Monster


Iako sam rodjen kao optimist, procitao sam nesto sto me je sokiralo: Prosjecni P/E za S&P u rujnu 1929. bio je 32,6. Koliko je ono P/E crobexa? [shocked] Znamo tko nas moze spasiti, nadam se da jos mogu. Jer ako se nastave lose vijesti, pa na naslovnicama ”Propao investicijski fond u Hrvatskoj!”, tek krece pravi stampedo povlacenja iz fondova, a onda ce biti kasno. Ali mladi smo ( vecina, ne?), prezivjet cemo.

Opet.
Ljudi dajte prestanite uspoređivati P/E jedne Amerike i Hrvatske.
Ne bi bilo zgorega pročitati par knjiga, koliki je potencijal rasta profita u hrvatskim tvrtkama, a koliki je potencijal, pada profita u Americi? Koliko raste američko gospodarsko koliko naše?Kada bi se uspoređivali sa amerikom loše bi nam se pisalo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Crobex je ove godine pao najviše od svih indeksa, skoro- 20%,a prosječan pad ostalih je 7- 12%…..

ima li negdje ta lista svih burzi u svijetu te trenutni index, kao usporedna tablica?

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ukupno gostiju: 47691

Vas 47691 budite pametni i ne prodavajte sutra niš!

Ako vi ne prodajete crobex nemre pasti!

Stoga odite sada lijepo sutra svi spavat i sutra nemojte tlačit crobex svojim glupostima i sami sebi upropaštavat!

ovo je vrijeme čudno danas se čini mi se bikovi oblače u medvjede a medvjedi u bikove i tako uzrokuju opću paniku koju su započeli bivši medvjedi i nekadašnji bikovi

svi nešto odjednom s današnjim danom mjenjaju ploču

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

rovi:

Iako sam rodjen kao optimist, procitao sam nesto sto me je sokiralo: Prosjecni P/E za S&P u rujnu 1929. bio je 32,6. Koliko je ono P/E crobexa? [shocked] Znamo tko nas moze spasiti, nadam se da jos mogu. Jer ako se nastave lose vijesti, pa na naslovnicama ”Propao investicijski fond u Hrvatskoj!”, tek krece pravi stampedo povlacenja iz fondova, a onda ce biti kasno. Ali mladi smo ( vecina, ne?), prezivjet cemo.

Opet.
Ljudi dajte prestanite uspoređivati P/E jedne Amerike i Hrvatske.
Ne bi bilo zgorega pročitati par knjiga, koliki je potencijal rasta profita u hrvatskim tvrtkama, a koliki je potencijal, pada profita u Americi? Koliko raste američko gospodarsko koliko naše?Kada bi se uspoređivali sa amerikom loše bi nam se pisalo.

evo zadnja procjena rasta HR je 4,5% a inflacija oko 6% sto i nije lose.Stim da je drivo najavio neke mjere sto bi moglo utjecati na inflaciju

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


zaksi: ” Crobex je ove godine pao najviše od svih indeksa, skoro- 20%,a prosječan pad ostalih je 7- 12%….. ” ima li negdje ta lista svih burzi u svijetu te trenutni index, kao usporedna tablica?

http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region1.html

evo zadnja procjena rasta HR je 4,5% a inflacija oko 6% sto i nije lose.Stim da je drivo najavio neke mjere sto bi moglo utjecati na inflaciju


to je nominalni rast vise od 10%

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

FORUM ČITA 48.000 LJUDI!
razumijem rezignaciju, pa i očiti strah nekih.
no, apeliram na UMJERENO PISANJE: strah ne treba potencirati.
mirovinci IMAJU gotovine i branit će crobex.
to je temeljna, umirujuća spoznaja.
burza neće kolabirati, fundamenti firmi su dobri, mogućnosti rasta prihoda i dobiti postoje.
svim ulagačima neopterećinim margincall-ovima savjetujem lagani odmor od ekrana.
prije ili kasnije (za 3 mjeseca najviše), bez obzira na mogućnost daljnjeg pada (blizu smo dna), crobex ide preko 4500 kn.
razlozi: promjena faza ciklusa burze, dobra likvidnost, dobri fundamenti firmi, dobra izvješča, smirivanje situacije u srbiji i na kosovu, NATO, MIGROS, okretanje trenda u usa (efekt sniženja kamata, dodatne mjere, izbori).
puno mira i sreće svima!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Odličan prilog Šprajca, kratko i jasno, stručnjaci vjeruju da je ovaj trend pada burze kratkoročan.[thumbsup]

Ma koji Šprajc! da ne velim nekaj prosto, tak je rekel na Dnevniku da je Dalekovod preuzel Aluminij. Totalna dezinformacija, i nikom ništ, takve stvari treba sankcinirati. – Dalekovod nakon toga otišel na 19.. kn.
Dnevnik tak i tak sve više liči na 24sata, a i premjer se tak ponaša (5 brzine, akcijski planovi i slične fore) pa to ne puše djeca u osnovnoj.
Slažem se treba reći, ali realno bez bombastičnih naslova ala 24h ili jutarnji.
A ja sam sam mislil Civica [thumbsup] uzeti na proljeće….[cry] ali neda Šprajc,….

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

pozdrav geronimu!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close