Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Leonecro: ” zmrklic: ” Domino efekt margin callova je problem [shocked] ” Da ali gdje je tu kraj? ” Kraj je kad mirovinci i fondovi zajednički naprave jaku obranu, naravno.

Ma nije potrebna brana, samo fondovi trebaju prestati prodavati.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Keypoint gdje su mene namagarčili je bio ulazak mirovinaca u JDD, mislio sam da to podiže donji suport dionica na pihvatljivu razinu, obzirom da su lupali po onim cijenam e tu su me oženili [bye]

a gle, možda je i bolje tako… možda to znači da su naši mirovinci pametni[proud]
jer, kad netko očigledno izlazi/prodaje (uglavnom stranci, ili domaći u vlasništvu stranaca) tko je lud da se visoko postavi na kupnji.
poruka prodavačima je – samo slobodno izađite, ali cijena je niska, dajemo vam malo. zašto bi im dali više para kad možemo manje[wink]


Ma nije potrebna brana, samo fondovi trebaju prestati prodavati.

Pogledaj malo hrportfolio. Mislis da fond manager zeli da mu dodje Jozo sa pajserom po lovu???? [lol] [lol]

skype - ivek1234


zmrklic: ” Leonecro: ” zmrklic: ” Domino efekt margin callova je problem [shocked] ” Da ali gdje je tu kraj? ” Kraj je kad mirovinci i fondovi zajednički naprave jaku obranu, naravno. ” Ma nije potrebna brana, samo fondovi trebaju prestati prodavati.

Kad banke lupaju dolje kod margin callova, mora netko bit na bidu. Sutra moram vratit pod skrb dionice koje sam vadio na slobondu poziciju dok mi je portfelj rastao [bye]

Iako sam rodjen kao optimist, procitao sam nesto sto me je sokiralo:

Prosjecni P/E za S&P u rujnu 1929. bio je 32,6.
Koliko je ono P/E crobexa? [shocked]

Znamo tko nas moze spasiti, nadam se da jos mogu.

Jer ako se nastave lose vijesti, pa na naslovnicama ”Propao investicijski fond u Hrvatskoj!”, tek krece pravi stampedo povlacenja iz fondova, a onda ce biti kasno. Ali mladi smo ( vecina, ne?), prezivjet cemo.


Sutra moram vratit pod skrb dionice koje sam vadio na slobondu poziciju dok mi je portfelj rastao [bye]

Zašto si to napravio? Da ne dođeš u iskušenje?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Von Braun: ” Ma nije potrebna brana, samo fondovi trebaju prestati prodavati. ” Pogledaj malo hrportfolio. Mislis da fond manager zeli da mu dodje Jozo sa pajserom po lovu???? [lol] [lol]

Ali fondove se crvene puno manje od Crobexa, i puuuuuuno manje od nekih naših prekaljenih dijonica. Što bi tek bilo da prate Crobex, kako su to priželjkivali neki naši veliki financijski stručnjaci kada je Crobex rastao. Sjećam se tekstova sa naslovima poput; “Nesposobni fond manageri prinosima fondova ne mogu pratiti ni Crobex” Evo im sad!
[lol]


zmrklic: ” Sutra moram vratit pod skrb dionice koje sam vadio na slobondu poziciju dok mi je portfelj rastao [bye] ” Zašto si to napravio? Da ne dođeš u iskušenje?

Zbog limita na količinu određene dionice na skrbičkom računu, i za eventualno novi margin, srećom tako blesav nisam bio, a i manje plaćaš skrb i transakcije
[undecid]

Crobex je ove godine pao najviše od svih indeksa, skoro- 20%,a prosječan pad ostalih je 7- 12%…..

nek je pao…sredit ćemo mi njega…dolazi baba s kolačima [thumbsup]


Keypoint gdje su mene namagarčili je bio ulazak mirovinaca u JDD, mislio sam da to podiže donji suport dionica na pihvatljivu razinu, obzirom da su lupali po onim cijenam e tu su me oženili [bye]

.. pa slažem se ali to je vrlo jeftino i prividno spašavanje tržišta.Fondovi su ionako glavni generatori tržišta. Ja sam na rok do konca godine optimist. Nočas je DJ završio lagano u plusu…spašavaju se oni samo je pitanje mogu li i koliko još izdržati ili ide scenarij recesije….


ivek123: ” basejumper: ” Nakon 100 bodova u plusu, Amerika se ponovo crveni[tongue] ” RealBear je dosao na forum i nadrukao prema dolje!!! [lol] [lol] [lol] [lol] ” Doslovno je bez razloga nadrukao dole. Ovo je korekcija bez razloga, čisti strah. Kao u Aziji 1999. kad se burza srozala 40% zbog paradoksa 2000. godine. Vratiti ćemo se i mi nazad vrlo brzo sve mi se čini.

A dobro nije da mu ti nisi pomogao[tongue]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close