Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kohut, Zaba i PBT ce propast vidim, pa di ces drzat pare, madrac ?

Što da ne?
Imam ga još dosta u dionicama. Vratit ću ga kad bude malo jasnije što se događa na burzi i koliko što stvarno vrijedi. Sam pao, sam se udario[proud]


zmrklic: ” Da ” Dolaze mi gosti uskoro pa samo kratko, jedna od stvari koje sam pročitao i upamtio, a dobro dođe u ovakvim situacijama, naime,postoji pravilo, i teorija koju su napisali američki profesori prije nekoliko godina , koji odbacuju spekuliranje na burzi na bazi tehničke analize. Ta teorija se zove random walk, buy and hold strategija. Ta teorija kaže, nije moguće predvidjeti kratkoročne, trenutne, tjedne, mjesečne tečajeve tj. trendove, ali dionice dugoročno rastu. To je tzv. (core) investiranje. Ova teorija se može samo djelomično prihvatiti do onog trenutka kada ne dođemo sa određenom dionicom u plus, ili sa većinom portfelja sa kojim smo svojevremeno raspolagali. Potom možemo izpočetka, ili još bolje rasti na krilima bikovskog tržišta i često mjenjati dionice. Pri tome bih svakome preporučio dio portfelja za dugoročnije ulaganje ( preko 2 g. ). Bilo je nedavno i 1 ili 2 članka od nekih eminentnih burzovnih igrača sa ogromnim iskustvom ( Floričić ili Filipovič nisam siguran? ) , uglavnom poučni članci,potpuno je normalno doživjeti minus u dionici, makar on bio i poveći dugoročno gledano većina dionica je višestruko nadmašiti ulaznu cijenu. Gubitak je samo ako se proda sa gubitkom, sve ostalo su trenutna stanja. [thumbsup][thumbsup]

Hvala, naravno pretpostavka je ipak napredak poslovanja te firme i gospodarski rast, no ja vjerujem u Hrvatsku i naše firme
[thumbsup]

USA je uglavnom zelena, BDI je porastao. Ako USA ostane zelena do kraja, sutra bi i EU mogla zazeleniti, a onda i ovaj naš crobex konačno u plus.

Ignore: KressoM, delux

Korisnik ČARUGA prijavljen.
Ukupno korisnika: 95
Ukupno gostiju: 41494 kako ih je Šprajc mobilizirao

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

moje skromno mišljenje je da ovaj pad na našem tržištu dionica je poglavito uzrokovan zastojem pristupnih pregovora sa europskom unijom 70%…stanjem u srbiji 20%…stanjem na tržištima dionica u SAD-u, Europi i Aziji 10%….

Kruha i dionica.....


Odličan prilog Šprajca, kratko i jasno, stručnjaci vjeruju da je ovaj trend pada burze kratkoročan.[thumbsup]

Šprajc je najjači evo i bloga od 07.02.2008 09:44

Burzovni rolllercoasterautor: Zoran Šprajc
Nadam se samo da dečki koji pišu preporuke bacaju grah, gataju iz šalice kave, pilje u zvijezde ili im iz krmelja čita baka Julka. Bilo bi šteta da su im procjene rezultat mukotrpnog rada na financijskim izvješćima i procjenama tržišta. Šteta vremena, mislim.
Crobex je pao za novih 2,51 posto.

Padat će i danas. I sutra. U to više ne treba sumnjati. Kao što je netko ovih dana napisao, nema više mekanog i tvrdog prizemljenja. Samo je pitanje koliko će biti tvrdo.

Ono što me najviše boli jest da me od težih lomova zasad spašava jedino T-HT. Dionica kod koje krivulja cijene uopće nije nikakva krivulja. Lijepa, ravna crta od kote 419 do jučerašnje kote 305… Upravo ta, od prvog do zadnjeg dana neumoljivo padajuća dionica, uz sve moje pažljivo odabrane blue chipove, jedina mi drži glavu iznad vode.

Dakako, zahvaljujući cijeni iz IPO-a. Sjećate se, tada su 265 kn, koliko je za nju tražila Vlada, nazivali „političkim diskontom“. Stručnjaci su govorili da je realna cijena trebala biti bliže gornjem dijelu IPO-raspona. Valjda na 320 kn. To je ona oznaka koju smo jedva uspjeli zamijetiti kada smo prije dva tjedna kraj nje prošišali… Baš šteta što nemamo vladu stručnjaka. Sad bih već bio u gubitku 15 kuna po dionici.

Eno, na jednome portalu još stoje naslovi stručnjaka od prije dva, tri mjeseca:
„Preporuka analitičara …banke: Držati dionicu T-HT-a!“;
Ta je preporuka dana kad je cijena bila oko 380 kn.
Preporuka analitičara …banke: Dionica T-HT-a vrijedi 420 kn!“;
Ta je preporuka dana kad je cijena bila oko 360 kn.
Trenutačna je cijena 305 kn.

Nadam se samo da dečki koji pišu te preporuke bacaju grah, gataju iz šalice kave, pilje u zvijezde ili im iz krmelja čita baka Julka. Bilo bi šteta da su takve procjene rezultat mukotrpnog rada na financijskim izvješćima i procjenama tržišta. Šteta vremena, mislim.

Inače, svi su ti analitičari po struci ekonomisti. Čitam kako najuspješniji fond svih vremena, Hedge Fond Renaissance Technologies s Long Islanda, koji u 20 godina nije imao niti jedan negativan mjesec, ne zapošljava niti jednog ekonomista…
Našim fondovima dosad je išlo usprkos svim ekonomistima u njima. I sad je stalo. Pa su se ulagači uznemirili. I počeli tražiti svoj novac natrag. Pa su fondovi počeli prodavati svoje dionice. Pa je na burzi nastao nerazmjer ponude i potražnje. Što je onda loše utjecalo na cijene dionica. Pa su se mali ulagači još više uznemirili. I počeli u još većem broju tražiti svoje novce. Što je onda uzrokovalo rasprodaju dionica. Pa smo sada svi, i veliki i mali dioničari, i fond menadžeri i udjelničari u lijepome plavom rollercoasteru koji juri ravno prema dolje. I baš kao na snimkama iz Disneylanda, vrištimo od strave. OK, zato ljudi valjda i idu u zabavne parkove. Željni su adrenalina koji će im malo razdrmati učmalu svakodnevicu. Ali u Disneylandu imaju mehanizam koji će rollercoaster ponovno povući prema gore. Projektanti burze namjerno su izostavili takav mehanizam. Da bi nam vrisak bio jači. A užitak veći.

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Ne žalosti čovjeka siromaštvo, već želja. Epiktet

Da li se obustava kupnje i odlasci u shopping odnosi i na nas na burzi? Sutra bi rado nešto kupio. Ali ponuda je velika. No pričekati ču do 15.02. pa sam natrag.[cool]

Mene apsolutno ne bi nikakav razvoj iznenadio.
Prošao sam faze veselog dokupa, nevjerice, negiranja i sada sam blaženom stanju potpune ravnodušnosti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


USA je uglavnom zelena, BDI je porastao. Ako USA ostane zelena do kraja, sutra bi i EU mogla zazeleniti, a onda i ovaj naš crobex konačno u plus.

neznam za ostale dionice ali sutra brodari idu gore kod nas….

DOKUP!

Nakon 100 bodova u plusu, Amerika se ponovo crveni[tongue]


USA je uglavnom zelena, BDI je porastao. Ako USA ostane zelena do kraja, sutra bi i EU mogla zazeleniti, a onda i ovaj naš crobex konačno u plus.

21.05 sati krenulo u crveno. . Juče je isto išlo u zeleno, pa završilo u crveno. Čini mi se da će tako idanas. Možda je to početak stabilizacije tržišta, ali mi se sve više čini da je i u Americi krenulo ko jamio jamio[sad]


avax10: ” USA je uglavnom zelena, BDI je porastao. Ako USA ostane zelena do kraja, sutra bi i EU mogla zazeleniti, a onda i ovaj naš crobex konačno u plus. ” neznam za ostale dionice ali sutra brodari idu gore kod nas….

Oćemo li sutra u tvrdo ili u meko?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close