Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da ja vidim dvije točke [lol]

Kako to uspijevaš gledati u 2. točke. To se ono kako zove?
BTW…….kolega prestrašna Tehnička analiza. Nikad bolje vidio.[tongue]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Kako to uspijevaš gledati u 2. točke. To se ono kako zove?
BTW…….kolega prestrašna Tehnička analiza. Nikad bolje vidio.[tongue]

Kolega nije to nikakva teh analiza, već običan dijagram crobexa [lol]

Po onome što sam čuo, jedna od stvari danas je da je POBA lupala margine po bidu, nije gledala cijenu. To ce kreirati nove margine sutra, vidjet cemo. Ja dionice ne prodajem. Oni koji su u cashu, imaju dvije opcije, hrabriji lovit dno, sigurniji lovit dno HT-a i uzet dividendu. Ono što sam prvo danas napravio je još jednom pogledao dionice koje imam u portfelju, zaključio još jednom da su to dobre firme u čije poslovanje vjerujem , pa se malo smirio.


Ono što sam prvo danas napravio je još jednom pogledao dionice koje imam u portfelju, zaključio još jednom da su to dobre firme u čije poslovanje vjerujem , pa se malo smirio.

Isti slučaj, gledao sam što prodati ali jednostavno nemam takvu dionicu za koju ne vjerujem da vrijedi puno više[thumbsup]


od 8.1.2008. DOW -3% FTSE 100 -8% NIKKEI 225 – 11% NASDAQ -9,5 % BELEX 15 -5,5% SLOVENSKI -8% i pazi sad CROBEX -19% ….i kolega slažem se,ali nije mi se dalo još za indexe u regiji koji su isto napuhani. Ovo nek si protumači ko kak hoće. Ja jesam

Uzeo si si datum koji tebi paše, tj. prikazuje Crobex kao najvećeg gubitnika. Da si uzeo primjerice datum od kojeg tjedna prije, Crobex bi bio dobitnik. Naravno, da indeksi nisu sinkronizirani i da svi ne padaju u isto vrijeme jednak postotak, zato sam i rekao da su ostali već uglavnom odradili vrtoglav pad prije nas. Pametnome je to bilo dobro upozorenje i uspio se pokupiti prije ove korekcije.
[thumbsup]


Von Braun: ” Kako to uspijevaš gledati u 2. točke. To se ono kako zove? BTW…….kolega prestrašna Tehnička analiza. Nikad bolje vidio.[tongue] ” Kolega nije to nikakva teh analiza, već običan dijagram crobexa [lol]

Evo prave analize……

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Slažem se sa zmrklićem, nemojmo prodavati dionice, pa nećemo dovesti do toga da nam dođe Gazprom i kupii sve što imamo. To su dionice naših firmi koje posluju dobro i poslovat će još bolje, pa pogledajte hoteljere, to što mi imaom nema nitko u evropi, … sve se vole kupati u našem moru, kad zatopli doći će svi .. kad malo to posložimo doći će ih još više, … pa nećemo dozvolit da nam dođe crveni švabo i kupi Solaris ili Maistru ili itd… pa ćemo mu mi pivu i odojak nosit … nek se jeb.. nek plate , nek to bude naše , uzmimo mi njima lovu a ne oni nama. Ništa nije na prdaju, to je naše, kupujmo dok je još jeftino, jer kad uđemo u EU, tko se nije skrio magarac je bio, oderali su nas sa bankama, neka ostalo ostane naše

Cookie Monster


Grangers: ” Von Braun: ” Kako to uspijevaš gledati u 2. točke. To se ono kako zove? BTW…….kolega prestrašna Tehnička analiza. Nikad bolje vidio.[tongue] ” Kolega nije to nikakva teh analiza, već običan dijagram crobexa [lol] ” Evo prave analize……

Vi i vaši scenariji i analize!

Te sve analize vrijede na zapadu ne kod nas.

Ovako kako ja nažalost jako crno vidim:
1. margine danas su stisnule nove margine sutra
2. margine sutra će prisilit prodaju fondova da bi dobili cash i isplatili ove koji masovno izlaze iz fondova
3. to sve pritišće male koji su već ludi i nemogu više trpit minus
4. to opet stišće nove margine i ide sve u kurac (oprosti moderator ali morao sam)

Jedina nada nam je da se objavi migros, da se riješi kosova pozitivno za sve, da netko da izvješća ranije i da ekipa veli u jebote povoljne su dionice u hrvatskoj idem ih kupit

Sve ostalo je loše i jako loše, a mene boli briga jer ne izlazim sa minusom i to je to.
Koliko će jako pasti toliko će jako i narasti.

Sve u svemu ovo je odlično za viježbu živaca i za koncentraciju.

Neki vele fondmanageri rade pizdarije, drugi drugo a treći treće.
Sve su to samo lijepe igre koji veliki igraju i zabavljaju se.

Firme posluju odlično (znam jer radim na mjestu gdje donekle znam kak im ide) tako da nema brige ako se gleda dugoročno.

Grangers:

Von Braun: ” Kako to uspijevaš gledati u 2. točke. To se ono kako zove? BTW…….kolega prestrašna Tehnička analiza. Nikad bolje vidio.[tongue] ” Kolega nije to nikakva teh analiza, već običan dijagram crobexa [lol]

Evo prave analize……

Po toj analizi slijedi nam pad do 4000 bodova, a onda oporavak, pitanje koliko dug. Negdje sam danas u svim onim silnim stranicama na netu pronašao i to da mirovinci imaju kao granicu 4000 bodova Crobexa, koju će braniti, ali ne mogu ni pod razno sjetiti se gdje sam to vidio… Ima li netko neki info o svemu ovome???

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

NEW YORK, Feb 7 (Reuters) – U.S. stocks turned higher in choppy trading on Thursday helped by solid earnings from PepsiCo Inc (PEP.N: Quote, Profile, Research) and a rise in crude prices that lifted the energy sector.
Wall Street had kicked off the session lower, rattled after technology bellwether Cisco Systems Inc (CSCO.O: Quote, Profile, Research) warned of slowing orders that stoked more worry about a global economic slowdown.
PepsiCo Inc (PEP.N: Quote, Profile, Research) led advancers on the S&P 500 with a gain of 4.5 percent to $69.74 after the soft-drink and snack maker posted an operating profit in line with Wall Street’s estimates.
Shares of Exxon Mobil Corp (XOM.N: Quote, Profile, Research) were the second biggest gainer on the S&P, up 1 percent to $81.92 as crude futures climbed 58 cents to $87.70 a barrel.

hate red

Damir
“Ulagatelji u fondove reagiraju krajnje racionalno-povlačenjem novca iz fondova”.Dakako,svatko tko imalo čuva svoju imovinu u današnjoj situaciji će to učiniti.Jer ako se povuče sa gubitkom,uslijed stalnog pada cijene dionica bez vidljiva dna,za isti novac za nekoliko dana može kupiti veći broj udjela u istom fondu iz kojega je izašao,pa sa dna ili blizu dna se dizati prema gore i pokrivati gubitke iz prijašnjeg ulaganja.Ceh plaćaju oni koji ostaju ili koji kupe kada dno još nije na vidiku.jasno,time se otvara začatrani krug povećanja ponude dionica i njihovog danjeg pada,jer novca na tržištu više nema koliko ga je bilo.Onaj tko ga ima,čeka dno,ako dno u ovoj siuaciji uopće postoji.Prije je sve blizu sloma nego dna.U fondovima i u cijeni dionica nije u igri virtualni,već stvarni novac,što mnogi nisu svjesni.A pad Crobexa u ovoj godini sagorio je milijarde.Fondovi novca nemaju-jer moraju isplačivati ulagače koji iz njih bježe da očekivano spase što se spasiti da-gledaju poslovanje fondova na šestomjesečnoj razini svi su u minusu,minus se počinje pokazivati i na 12-mj.razini.Najgore od svega,je što mnogi nisu svjesni da je dobit mirovinskih fondova obaveznih i dobrovoljnih za prošlu godinu istopljena i jedina utjeha je da obzirom na dugoročnost ulaganja je da će se dugogodišnje situacija popraviti.Burzu prema gore vuku nepopravlji optimisti koji kupuju u sadašnjoj situaciji i kratkoročno gube.Dugoročno-mogu dobiti ili vjerojatnije izgubiti sve.na satelitskim programima spominje se usporedba sa 1929. god.Nadam se predrastično,ali u sadašnjoj situaciji ipak je keš zakon.U banci?Upitno,jer iza burze lome se i one,potom privreda.Dakako kao najgori scenarij.Cijene nekretnina će svakako krenuti dolje,jer novca neće biti,što zbog rasta kredita koji se neće moći otplačivati,nedostatka gotovine(koliko se stanova moglo kupiti sprženim novcem u ovoj godini padom na burzi?),nemogučnosti otplate kredita.I potom kriza obescjenjenih nekretnina.

ovo gore je burek

Što se fondova tiće, fondovi koji rade zadnjih 80 godina su u prosjeku 10% u zaradi godišnje. Iako su nekih godina bili i -20%. U prospektu svakog equity fonda piše da je 3-5 godina minimalno preporučeno vrijeme za ulaganje.

New Report

Close