Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakav je scenario ? Crobex 1 godina;

Sad smo tamo gdje smo bili lanjskog proljeća. Tko je jamio – jamio. Sad Jovo-nanovo, ili hrvatski Ivo-ponovo.

[color=black][/color]


Jel bi mogao netko, da ja to ne radim od oka, izbacit izračun pada u zadnjih mjesec dana za par ključnih indeksa u svijetu u usporedbi s crobex-om, pa da se uvjerimo kakvi igrači kod nas igraju. Ja sam onak od oka da dow kao pokretač divljanja 2-3 puta manje pao nego crobex

Prije nego što počneš raditi ovakve usporedbe, pogledaj koliko je Đija porasla u zadnje dvije godine, a koliko Crobex. Europske burze su ovakav pad već odradile prije nas, a kada smo mi vrtoglavo rasli oni su stagnirali. Korekcija od 30% je benigna, a čak i kada bi zaronio na 3500 poena, ne bi bio smak svijeta, već tek obično ispuhivanje cijena na koje svi upozoravaju već dvije godine, a koje se moralo dogoditi kad tad. Znam da ovo ništa ne znači onima koji su na margin kupovali Atlantsku po 3600 i HT na 370, ali ovo im je škola. Ne kažu bezveze u prijestolnici kocke “da banka uvijek dobiva”
[cool]

Plonker:

Von Braun: ” Margin Callovi se pale na -10%, a ako je gužva, prodaju na -20%, to je prekrasno. ” može pojašnjenje?

Ma mislio sam da se margini pale na -10% gubitka, ali ako banka ne uspije prodati, onda može
ta prodaja biti i na -20%

Šta banka prodaje?

Crobex part 2

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Možeš još malo vratiti sat pa ćemo se spustiti na oko 3200! Nedaj bože ali …http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikonii.html?f%5Bindeks%5D=CROBEX&f%5Btip%5D=3
[bye]

Da ja vidim dvije točke [lol]

Za analitiku :

Nema poreza na KD niti druga Ljube.
U komšija nije Toma grobar na vlasti.
Nafti pada cijena, zima je pri kraju.
Turizam će opet donijeti još više love.
Todo i građevinci šire tržište.
Većih potresa od ovoga sada neće biti.

I čemu onda panika ?

[color=black][/color]

citam postove kolega, vecina se okrece kako vjetar puse, ljudi zaboravljate fundamente i razlog zasto ste kupili odredjenu dionicu (ili ne znate?!). s masom investitora koji se ponasaju kao suncokreti, ovakva negativna spirala nije ni za neocekivati, a iz te negativne spirale izlaze jedino novopeceni investitorcici kojima se nadam vise nikada nece pasti napamet trgovati na burzi. korelacija bilo kojeg para dionica ili indeksa je izuzetno pozitivna i ide ka jedan, zapitajte se, da li ste svojom reakcijom, prodajom i ponasanjem krda to izazvali.

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.

Za analitiku :

Nema poreza na KD niti druga Ljube.
U komšija nije Toma grobar na vlasti.
Nafti pada cijena, zima je pri kraju.
Turizam će opet donijeti još više love.
Todo i građevinci šire tržište.
Većih potresa od ovoga sada neće biti.

I čemu onda panika ?

NHF ali jeli tebi bolje sve to navedeno ili da zaradiš. mislim da si u dionicama zbog ovog drugog. i ne slažem se s tobom osim u zadnjoj rečenici. Cilj je na dionicama zaraditi što više u što kraćem vremenu, a sve ostalo su spekulacije i onaj koji kaže da mu to nije cilj laže. panika je u margin callovima, izlasku stranaca, knock out ceftifikatima i općnoj raspoloženosti investitora koji ni za živu glavu ne pomišljaju lupati po asku. možda se promijeni za samo tjedan dana ali stanje je takvo kakvo jest. ja jesam 100% u dionicama ali zbilja nemogu zamisliti kako je onima sa marginima. mislim da su oni najveći gubitnici u cijeloj ovoj priči.

blow:

Jel bi mogao netko, da ja to ne radim od oka, izbacit izračun pada u zadnjih mjesec dana za par ključnih indeksa u svijetu u usporedbi s crobex-om, pa da se uvjerimo kakvi igrači kod nas igraju. Ja sam onak od oka da dow kao pokretač divljanja 2-3 puta manje pao nego crobex

Prije nego što počneš raditi ovakve usporedbe, pogledaj koliko je Đija porasla u zadnje dvije godine, a koliko Crobex. Europske burze su ovakav pad već odradile prije nas, a kada smo mi vrtoglavo rasli oni su stagnirali. Korekcija od 30% je benigna, a čak i kada bi zaronio na 3500 poena, ne bi bio smak svijeta, već tek obično ispuhivanje cijena na koje svi upozoravaju već dvije godine, a koje se moralo dogoditi kad tad. Znam da ovo ništa ne znači onima koji su na margin kupovali Atlantsku po 3600 i HT na 370, ali ovo im je škola. Ne kažu bezveze u prijestolnici kocke “da banka uvijek dobiva”
[cool]

od 8.1.2008.
DOW -3%
FTSE 100 -8%
NIKKEI 225 – 11%
NASDAQ -9,5 %
BELEX 15 -5,5%
SLOVENSKI -8%

i pazi sad
CROBEX -19%

….i kolega slažem se,ali nije mi se dalo još za indexe u regiji koji su isto napuhani. Ovo nek si protumači ko kak hoće. Ja jesam

http://whycroatia.blogspot.com/

a ste se svi uplašili…[kiss]

ajde ajde…ne zaboravite….i pad je let...fijuuu

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Prije nekih 3,4-5 godina većina firmi u Hr je bila ispod svojih realnih vrijednosti, tada su stranci kupovali i tržište kapitala je raslo, firme su došle na realne vrijednosti it itd.., nakon toga je raja počela ulagati u fondove i raslo je još i bolje, zatim je raja počela kupovati i ulagati u fondove sve veću lovu, čak se i zaduživati, pojavilo se puno kapitala na tržištu koji su fond manageri ulagali u tih par firmi koje nešto vrijede u HR i digli cijene iznad relanih, gazde stranci su to znali ali pustili su neka hrvati ulažu … raja koja je kupovala dionice sama nije pitala za kunu niže , neko je uglavnom derala po asku … i sad su stranci izašli sa kalkulacijom, sve je opako naraslo tako da i nakon mjesec dana izlaska izlazit ćemo u velikom plusu …. hrvati ostaju bez para, zaduženi vraćaju kredite … , puno njih prodaje po diskontu itd itd. Onima koji ne prodaju ostaju dionice, koje će vrijediti malo sada, ali danas sutra puno, oni koji sad izlaze najgore prolaze .. oni će to isto kupovati puno skuplje nego sad. Svi oni koji kupuju sada rade dobar posao, ali većina će toga ostati u bankama, većina toga će posjedovati banke . … talijanske, njemačke, itd itd …, na kraju židvske.

Cookie Monster

New Report

Close