Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


avax10: ” Sada prodavati u bescjenje s 50% minusa i ovako rušiti crobex je znak krajnjeg ulagačkog ludila ” Polako zaključujem da je i ludilo držati dionicu sa 50% minusa kad znaš da će ti ta dionica već za dan dva donijeti 60% minusa [lol]

Pa ako je već dočekao -50%, onda mu ni tih mogućih dodatnih -10% više ne igra nikakvu ulogu. Dapače, puno je već šansa da će nakon tih -50% dionica odraditi +20% nego dodatnih -20%. No džabe sve to kad ljudi ne misle uopće glavom. [rolleyes]

Ignore: KressoM, delux


Ova ZSE je tragikomedija od burze skupa s “ulagačima”. Vani su padovi oko -1,5%, a mi ? Crobex je završio na čak -3,13% !!! Mene stvarno više ništa ne čudi, pa i da sutra rokne još 5%! Sada prodavati u bescjenje s 50% minusa i ovako rušiti crobex je znak krajnjeg ulagačkog ludila i mnogi bi se nakon ovih rasprodaja pod hitno trebali ostaviti burze. I to za sva vremena.

Dobro pitanje kad će kraj ulagačkog ludila,mi smo glup narod,ovi koji ovih dana rasprodaju će pri prvom skoku opet kupovat i normalno prvi dan crvenila opet prodavat i rušit cijenu i tako u krug,ulaganje u dionicu na 3 dana,tragično

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

90% naši ulagača su kladioničari. neka im je sad…[thumbsup]

...povijest se ponavlja...


Pa ako je već dočekao -50%, onda mu ni tih mogućih dodatnih -10% više ne igra nikakvu ulogu. Dapače, puno je već šansa da će nakon tih -50% dionica odraditi +20% nego dodatnih -20%. No džabe sve to kad ljudi ne misle uopće glavom. [rolleyes]

Ah lako je tebi mislit glavom, kad si pretpostavljam već neko duže vrijeme na burzi. Sumnjam da u tebi, u prvim mjesecima svog iskustva, ovakve stvari ne bi izazvale kolebanja. Uvijek je lakše izići pozitivno iz situacije u kojoj si već bio, ili barem njoj slične.

Jel bi mogao netko, da ja to ne radim od oka, izbacit izračun pada u zadnjih mjesec dana za par ključnih indeksa u svijetu u usporedbi s crobex-om, pa da se uvjerimo kakvi igrači kod nas igraju. Ja sam onak od oka da dow kao pokretač divljanja 2-3 puta manje pao nego crobex

http://whycroatia.blogspot.com/


avax10: ” Sada prodavati u bescjenje s 50% minusa i ovako rušiti crobex je znak krajnjeg ulagačkog ludila ” Polako zaključujem da je i ludilo držati dionicu sa 50% minusa kad znaš da će ti ta dionica već za dan dva donijeti 60% minusa [lol]

ludilo ljudi to su teške riječi neka prodaje ko mora ko nemora neka čeka bolje dane i točka

nemojte drukat ni gore ni dolje u ovakvim teškim vremenima treba hladne glave donjeti odluku

nikom od nas dodatni i nepotrban presing ni teške riječi neće dobro doći

[cry][cry][cry][cry][cry]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Margin Callovi se pale na -10%, a ako je gužva, prodaju na -20%, to je prekrasno.

može pojašnjenje?


Von Braun: ” Margin Callovi se pale na -10%, a ako je gužva, prodaju na -20%, to je prekrasno. ” može pojašnjenje?

Ma mislio sam da se margini pale na -10% gubitka, ali ako banka ne uspije prodati, onda može
ta prodaja biti i na -20%

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Plonker: ” Von Braun: ” Margin Callovi se pale na -10%, a ako je gužva, prodaju na -20%, to je prekrasno. ” može pojašnjenje? ” Ma mislio sam da se margini pale na -10% gubitka, ali ako banka ne uspije prodati, onda može ta prodaja biti i na -20%

Opet ne razumijemo. Može li polako?

The true investor scarcely ever is forced to sell his shares, and at all other time he is free to disregard the current price quotation. That man would be better off if his stocks had no market quotation at all, for he would then be spared the mental anguish caused him by other persons’ mistakes of judgement.

Benjamin Graham

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.

Ide to dolje!
Pa s mater!
Kao da nema kraja!

Ali kad pogledaš prošlu godinu dionice tipa ledo i igh (znam da su to prejebene firme) raste su 300-400% i onda je to bilo prekrasno i realno i normalno.

Sada kad smo pali 20% onda je smak svijeta.
Ma ako je tako neka pada i sutra i slijedeći tjedan, samo neka dođe do dna i da se prestane kilavit ko kilava bakica.

Kakav je scenario ?
Crobex 1 godina;

New Report

Close