Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trebali bi otvoriti novu temu ” KOREKCIJA KOREKCIJE”

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]


kamenac: ” dok vi tu trkeljate, ameri debelo u zelenom…[thumbsup] ” Bude se i to vjerojatno okrenulo do veceri. Samo bad news stize. Odi na CNBC pa pogledaj.

ma gledao sam.
al danas želim širit samo pozitivnu vibru[cool]

hate red


Stranci masovno izlaze. Povlace dosta ulozenog kapitala u zadnjih par godina u Hrv. O kakvim fondovima svi pricaju, pa sta mislite tko kupuje ovo sta stranci prodaju. Jer vidite promet na pojedinim dionicama!? Pa nije ni fondovima ovo great scenario bez obzira na jeftinije ulaze. Dok oni ne rasprodaju to sto planiraju rasprodat mi ne idemo nikud osim dole. Stvar je u tome da su oni kupovali vecinu dionica prije par godina pa se njima i dalje isplati prodavat bez obzira na sadasnju cijenu. Samo ce nas strpljenje spasit !!!

Govorio je da je trebalo odmah duboku srušit crobex, pa bi moj ku….izlazili iz RH sa profitom……sad ga jeb….doduše nije svima ovo crna situacija ali općenito u Rh treba više dobrih fond managera(ima ih nešto) a ne klinaca koji su došli po babi i ocu……

pa gledajte samo ovu ljepotu…[proud]

hate red


Stranci masovno izlaze. Povlace dosta ulozenog kapitala u zadnjih par godina u Hrv. O kakvim fondovima svi pricaju, pa sta mislite tko kupuje ovo sta stranci prodaju. Jer vidite promet na pojedinim dionicama!? Pa nije ni fondovima ovo great scenario bez obzira na jeftinije ulaze. Dok oni ne rasprodaju to sto planiraju rasprodat mi ne idemo nikud osim dole. Stvar je u tome da su oni kupovali vecinu dionica prije par godina pa se njima i dalje isplati prodavat bez obzira na sadasnju cijenu. Samo ce nas strpljenje spasit !!!

točno zato su najviše u opasnosti dionice koje su u 2007 godine najviše narasle bez obzira na fundamente.
nažalost koga to briga jeli P/E15, ili 12 ili 7. Važno je izaći sa plusom.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Sto se tice fond managera, prenosim poucan post kolege armanija sa jednog drugog foruma (valjda se nece ljutiti):

“Prošle godine ste čitali raznu štampu tražeći u njoj savjete raznih fond menadžera, je l’ tako?
Jeste, tako je.
Ove godine fondovi su u minusu. U te silne minuse nisu fondovi sami sebe uvalili, uvalili su ih njihovi fond menadžeri. A vi svi koji ste od njih uzimali savjete, šta se sad čudite što ste u minusu, pa niste od njih mogli naučiti kako biti u plusu kad su sad svi u minusu. Nisu valjda svi ti učeni ljudi vama poklanjali bolje savjete, a sebi ostavljali lošije. Sačuvaj bože, pa baš toliko lud nije niti jedan fond menadžer.”

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

U kojoj su fazi stranci sa iskrcavanjem ? Koliko toga jos ima ?[bye]
Geronimo, Mig, Vlad, Ivek, Ličan, iskusni decki..ima kakvih predviđanja ?[pray][pray][pray][pray]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Ajde ljudi lakše malo. Raspisali ste se tu o propasti svijeta, samo zato što se burza crveni. Da se ne crveni ne bi se nikad mogla ni zelenit.
Razloge uvijek možete naći i za pad i za rast, nekad su razlozi isti pa se ti sad misli.
Stranci odlaze…. pa otvore mjesto nekim novim strancima… čeg se bojite?
Ovdje previše ljudi smatra gubitkom ono što nikad nisu ni imali… da sam kupio sad, a ne onda sad bi imao veču zaradu ili manji gubitak… itd.
Nekolicina vas je navela možda sad prodati pa kupiti na nižim razinama. Svaka čast svima koji su to spremni napraviti, ja sam jednom napravio i ispalo je dobro dok nisam skuzio da nemogu zadat nalog na PBZ investoru jer se stalno crveni. Morao sam izići na 2 h i kad sam se vratio cijena je prešla up onu po kojoj sam prodao. Ali definitivno sam u kratkom periodu naučio da ipak treba nekad i biti malo odvažan, u krajnju ruku barem je zabavnije nego samo čekati.
A svi vi dugoročni ulagatelji ne vidim zašto se brinete uopće, stvari će jednom doći na svoje (valjda), a onda nitko sretniji od vas, ako su vam prijašnja iskustva pokazala da fundamenti svoje uvijek na kraju odrade onda laganini na posao i ne zamarajte se s našim novopečenim kukanjima.

Mene malo i veseli ovaj pad, iako sam u gubitku zbog njega. Ali s obzirom da sam nov puno brže učim ovako nego da sve stagnira. I definitivno je ovaj forum u skladu s burzom, sad tko koga tu odražava, burza u crvenom na svim temama samo pesimizam, burza se malo zazeleni odmah nekakv nerealni optimizam, odmah se iznose argumenti koji su postojali i dok je bila u crvenom ali sad dobivaju na težini.
U svakom slučaju jedan dobar psihološki trening za sve sudionike. A kao i sve stvari u životu, do čeg ti je najmanje stalo do tog i najlakše dođeš.

Koliko dugo su dugo Ameri bili u plusu ? [lol]

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in

obzirom na ovo danas, sutra smo u jos vecem mulju…
onak, koliko jos treba da se prihvati realnost ?
sve i da ima neka kladiona koja prima oklade na crobex sutra
koef. bi najvjerojatnije bio 1.10 [lol]
volio bi cuti neko zdravo razmisljanje o tom tzv. zelenom sutra…

i sto onda ak smo u mulju, najsposobniji ce iz svega u jednom trenutku izaci
dignute glave, a drugima opanci ili obojci, tak je svejedno, ionak je svak za sebe…

koliko citam, cak i oni koji su mislili drzat razmisljaju da izadju po bilo kojoj
i onda udju u cekaonicu dovoljno nize… pa da se i ne pogodi, bolje pokusat
nego cekat da padne s neba…
mozemo nabrajat do sutra: strance, certifikate, medvjede, dejtrejdere, ovo i ono…
kako kolega kaze- ako je zeleno u amerikama nesto i znacilo vise ne znaci bas nista…

ma moze i hoce to jos debelo nize, ja se vise ne zavaravam [yawn]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Koliko dugo su dugo Ameri bili u plusu ? [lol]

još su u plusu[thumbsup]

hate red


Trebali bi otvoriti novu temu ” KOREKCIJA KOREKCIJE”

Može i kataklizma onda [rolleyes].

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close