Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.vjesnik.hr/html/2008/01/28/Clanak.asp?r=gos&c=2

mislim da su i oni prozvani pa je vrijeme da se krene[thumbsup]


i još tome dodamo vrijednost inflacije za ovu godinu pa da vidiš pada ! [angry]

dan je pametniji od noći

Opet primjećujem da se je ekipa izašla na -15% pa je sad u cashu i predviđa raspad sisitema.

Ali imam ja jedan scenario. Ovaj tjedan stagnacija ili lagano gore. Nakon toga čekamo trenutak kada
će fondovi u samo par dana vratiti cijene na one stare, a pola ekipe u cashu se neće moći ukrcati dovoljno brzo. Malo si proanalizirajte grafove u europi, pa ćete vidjeti sličnost.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

“Nakon snažnog pada cijena dionica na početku prošloga tjedna, Wall Street se djelomice stabilizirao, pa je u cijelom prošlom tjednu Dow Jones indeks zabilježio blagi rast”
Nevjerojatno, oni su još nakon svega i porasli a mi koji kao padamo zbog njih , smo pali 7 % prošli tjedan i još nam neki pametnjakovići sad predviđaju pad. Svašta! Pošto znamo kako oni pogađaju, danas idemo gore. [thumbsup]

28.01.08. 09:16:01 NEWS-H1283877
Bushev posljednji govor o stanju nacije

WASHINGTON,28. siječnja 2008.(Hina) – Američki predsjednik George W. Bush održat će u utorak ujutro, po srednjoeuropskom vremenu, govor o stanju nacije na zajedničkoj sjednici oba doma Kongresa, u kojem će, kako se najavljuje u Washingtonu, pozvati zastupnike da što prije prihvate predložene mjere za poticanje gospodarstva, kojem prijeti recesija i druge ključne zakonske prijedloge njegove administracije.

No respect

ZSE: U očekivanju početka trgovanja

Tomislav Petrov
tomislav.petrovatcharbusiness.hr 28.01.2008 08:36

Sudeći prema spotu terminskih kupoprodajnih futures ugovora čija su povezana imovina ključni dionički indeksi, europske burze danas bi trebale potonuti između dva i tri posto. Sukladno očekivanjima nastavka korekcije globalnog tržišta kapitala, analitičari Business.hr-a danas očekuju da će Crobex na vrijednosti izgubiti više od 0,5 posto.
Na azijskim tržištima u ponedjeljak su dionička tržišta značajno potonula. Japanski Nikkei 225 zaronio je 3,97 posto, a kineski Shanghai Composite indeks proživio je kataklizmu s kakvom se domaće tržište još nije susrelo, korekciju 7,11 posto u samo jednom danu.

Uslijed značajnog današnjeg pada cijena dionica na azijskim burzama i već uobičajene zabrinutosti oko potencijalne recesije u koju očekivano ulazi američko gospodarstvo, analitičari na uglednim poslovnim i financijskim portalima danas na europskim burzama očekuju oštar pad cijena dionica.

Nastavi čitatiOglas:

Na Wall Streetu su u petak, nakon dva dana snažnog rasta, cijene dionica osjetno izgubile na vrijednosti što je posljedica i dalje prisutnog straha nekih ulagača da američko gospodarstvo neće izbjeći recesiju bez obzira na značajno rezanje ključnih kamatnih stopa američke središnje banke i program poreznih poticaja Bushove administracije čije je operativno provođenje već započelo.

Tako je S&P 500 indeks u petak na vrijednosti izgubio 1,59 posto, a Nasdaq koji se uglavnom sastoji od dionica poduzeća iz tehnološkog sektora izgubio je 1,47 posto. Na europskim dioničkim tržištima petak je protekao u znaku smiraja. Njemački DAX 30 indeks na vrijednosti je izgubio simboličnih 0,06 posto, a britanski FTSE 100 indeks 0,12 posto.

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru na robnoj burzi NYMEX u New Yorku u trenutku pisanja teksta pala je 0,98 posto, na 89,82 američka dolara.

Na Londonskoj burzi zadnja jučerašnja cijena trgovanja GDR-om HT-a iznosi 63,48 američkih dolara ili 314,61 kuna konvertirano prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke.

BDI indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta zadnji dan prošlog tjedna na vrijednosti je izgubio dodatnih 2,82 posto, čime se spustio na 52,36 posto svoje rekordne vrijednosti iz studenoga prošle godine.

[cry]

NIKAD nećete puno zaraditi ako ne riskirate, kaže Buffet. Iako mi kupovanje po ovim cijenama izgleda čisti zicer!
Sreća što ima puno drhtavaca , inače kako bi mi drugi zaradili!

Neznam šta se dogodilo da je DAX pao 10%.

Evropa krenula s oko -2, sad se već oporavila na cca -1. Trend je up![thumbsup]

Izgleda da ćemo ipak nastaviti svijetski trend i padati danas kako pada i Azija.[angry]

Usporedno s svjetskim tržištima naše je maleno i veliki ulagači ga mogu relativno lako kontrolirati. Tada mi pratimo svjetske trendove koje oni žele.

Ako gledamo Europu, nalazimo se među državama s najvećim dnevnim padom (kod nas -1,44%), dok kada su oni rasli također smo obarali rekorde u padanju. Zanimljivo!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


dolazi do rasta kam.stopa, pada investicija i negativnog rasta bruto domačeg proizvoda. kad se sve to ponavlja u više horizontalnih razdoblja (kvartala) možemo reći da je recesija pred vratima.
raste potražnja za gotovim novcem dok pada vrijednost financ.instrumenata (pri tome mislim na obveznice i dionice). kad uz sve to dodamo galopirajuću inflaciju tada imamo i stagflaciju a onda gotovo ne postoji niti jedan siguran oblik ulaganja osim brutalnog rezanja potrošnje i poticanja štednje.

Ovak, recesija stupa u kvartalu u kojem gospodarstvo ostvarni negativni rast GDPa i zato se zove recesija u kojoj je sadržana riječ regres. Recesija u više od 2 kvartala zaredom (negativni rast GDP-a u razdoblju duljem od 6 mjeseci) stvara depresiju gospodarstva.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close