Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivek123:


@Asko

Nego sjecas li se nase price o IGH od ovog ljeta??? [lol]

He he … misliš da će se ponoviti?.

Mislim da ne ovaj puta …[smiley][smiley][smiley]

Hmmmm, najiskreniji odgovor je da nisam pametan i ne bih se kladio niti u sto. Valovi su visoki a ako jos malo zapuse….[undecid]

skype - ivek1234

Nema recesije u Americi na žalost medvjeda.To je moja zadnja jer danas sam bio sa fond menagerima ali ne našim ,na jednom druženju u Švicarskoj.

Poveo sam svoje pleme na izlet u Alpe[wink]

SAM PROTIV SVIH


Nema recesije u Americi na žalost medvjeda.To je moja zadnja jer danas sam bio sa fond menagerima ali ne našim ,na jednom druženju u Švicarskoj. Poveo sam svoje pleme na izlet u Alpe[wink]

Dobro, to su i medvjedi znali!
Znači sad će udarat samo po ZERP-u, inflaciji u RH, stagflaciji, izolaciji…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

GERONIMO:

Nema recesije u Americi na žalost medvjeda.To je moja zadnja jer danas sam bio sa fond menagerima ali ne našim ,na jednom druženju u Švicarskoj. Poveo sam svoje pleme na izlet u Alpe[wink]

Dobro, to su i medvjedi znali!
Znači sad će udarat samo po ZERP-u, inflaciji u RH, stagflaciji, izolaciji…

zaboravio si Kosovo

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Bankarske i tehnološke dionice poduprle oporavak europskih burzovnih indeksa
25/01/2008

Dionice banaka, tehnoloških i rudarskih kompanija redom su u petak bilježile dobitke, pružajući podršku europskim burzovnim indeksima pred skori završetak tjedna obilježenog potresima na tržištima dionica diljem svijeta.

Londonski Ftse indeks ojačao je 1,2 posto, na 5.946 bodova. Frankfurtski DAX poskočio je još i više, za 1,8 posto, dosegnuvši 6.945 bodova.

Analitičari su ustvrdili kako iz SAD-a posljednjih dana stižu pozitivne vijesti no da i dalje u kratkoročnom razdoblju očekuju oštre oscilacije cijena dionica na globalnim tržištima.

“Tijekom idućih dana i tjedana očekujemo oštre dobitke i gubitke”, kazao je Heinz-Gerd Sonneschein, strateg u njemačkom Postbanku. Dodao je kako je SAD učinio dosta toga za stabilizaciju tržišta, poput sniženja kamatnih stopa, paketa gospodarskih poticaja i mjera pomoći osiguravateljima obveznica.

Pa ipak, on očekuje da će prvo polugodište biti nestabilno, ali da će oporavak uslijediti u drugoj polovini godine. “Mnoštvo je onih koji prognoziraju pad cijena dionica dok mi očekujemo da će DAX do kraja godine biti na razini od 9.000 bodova. Ne predviđamo ni recesiju u SAD-u, iako se očekuje još mnoštvo podataka koji će tu temu vraćati u središte rasprave”, tumači on.

Bankarske i dionice naftnog sektora ponajviše su ojačale. Pri tome su dionice banaka Standard Chartered ojačale 2,4 posto a Commerzbanka za 2,3 posto, dok su dionice BP-a poskupjele za 1,7 posto budući da su cijene nafte ponovno probile granicu od 90 dolara po barelu.

Među istaknutim je dobitnicima bio i finski proizvođač mobitela Nokia, čija je dionica poskupjela 4,2 posto, nakon što je u četvrtak već dobila na vrijednosti snažnih 14 posto, poduprta snažnim poslovnim rezultatima u proteklom tromjesečju.

Rast cijene bakra na terminskom tržištu u visini približno 2,0 posto potaknuo je rast cijena dionica rudarskih kompanija. Stoga su dionice Kazakhmysa, Vedante i Antofagaste dobile na vrijednosti između 3,0 i 6,0 posto.

Societe Generale zabilježila je rast cijene dionica od 2,5 posto, samo dan nakon što je tržištem snažno odjeknula vijest o malverzaciji brokera koja je tu francusku banku oštetila za 4,9 milijardi eura.

Dionice pivovare Heineken ojačale su 1,7 posto nakon što je zajedno sa svojim partnerom Carlsbergom postigla sporazum o zajedničkoj ponudi za kupnju Scottish & Newcastlea. Dionice Carlsberga poskupjele su 0,2 posto a Scottish & Newcastlea za dva posto.

Indeks Tokijske burze Nikkei poskočio je 4,1 posto, završivši poslovanje na 13.629 bodova.


GERONIMO: ” Nema recesije u Americi na žalost medvjeda.To je moja zadnja jer danas sam bio sa fond menagerima ali ne našim ,na jednom druženju u Švicarskoj. Poveo sam svoje pleme na izlet u Alpe[wink] ” Dobro, to su i medvjedi znali! Znači sad će udarat samo po ZERP-u, inflaciji u RH, stagflaciji, izolaciji…

ZERP se isto riješio.


Vrlo mainstream razmisljanja na ovom forumu. Svatko tko se usudi spomenuti da bi nesto moglo krenuti u losem smjeru odmah je druker, navlakac, sorosevac i sto ti ja znam a to sto se pise ovdje nema nikakve veze – stvari ce se odvijati kako se budu odvijale vikali mi UP ili DOWN. Po meni, doslo je vrijeme za filter i to je to. Pa i bilo je krajnje vrijeme. Crobex izgleda kao Mt. Everest. Good luck svima bili u dionicama ili cashu. Po meni znakovi za odredjeni pomak prema dolje se vec jako dugo vide a i ne vidim bas neku perspektivu u doglednom vremenu. Biti ce i raznih igara a ekipa sa pravom na svoje misljenje ce trebati dosta srece. [bye]

prije par tjedana si bio u kešu .onda si se odvažio kupit nešto dionica i izjavio da si postao dugoročni investitor.onda si se opet preplašio i sve rasprodao i sad drukaš za sumrak svijeta.ako nisi dosljedan u svojim odlukama daj barem poštedi nas koji smo 100% u dionicama svojih hrabrih procjena .

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

misko:

GERONIMO: ” Nema recesije u Americi na žalost medvjeda.To je moja zadnja jer danas sam bio sa fond menagerima ali ne našim ,na jednom druženju u Švicarskoj. Poveo sam svoje pleme na izlet u Alpe[wink] ” Dobro, to su i medvjedi znali! Znači sad će udarat samo po ZERP-u, inflaciji u RH, stagflaciji, izolaciji…

ZERP se isto riješio.

ZERP rješavaju Rusi u Srbiji [lol]

SAM PROTIV SVIH


ivek123: ” Vrlo mainstream razmisljanja…. ”
prije par tjedana si bio u kešu .onda si se odvažio kupit nešto dionica i izjavio da si postao dugoročni investitor.onda si se opet preplašio i sve rasprodao i sad drukaš za sumrak svijeta.ako nisi dosljedan u svojim odlukama daj barem poštedi nas koji smo 100% u dionicama svojih hrabrih procjena .

[thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@geronimo
sutra?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@moderator
hvala!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ima nekih dionica koje bi mogle potegnuti općenito veće šanse za gore nego za dolje ali ne značajnije.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close